SX gitarlar hakkında

Kardeşim yaza kadar almayacakmışsın. Kim öle kim kala, hangi başlığa baksam seni görüyorum. Elli tane gitar var, ibanez paran yetmiyor ve superstrat istiyorsan git washburn rx10 falan bak. Yazın sorarsın ne alacağını.

tel yüksekliği ile alakalı bilgi verir misiniz saddle ile oynamam entonasyon ayarını bozar mı ya da kendim yapabilir miyim sx stratım var ve teller uzak

tel yüksekliği ile alakalı bilgi verir misiniz saddle ile oynamam entonasyon ayarını bozar mı ya da kendim yapabilir miyim sx stratım var ve teller uzak
Bozarsa ayarlarsın, saddle'lar yükseklik ayarı ve entonasyon için var.

Umarım tel yüksekliğini ayarlamak için truss rod'la oynamak gibi bir hataya düşmedin. Potansiyometrelerle oynamak ile aynı oranda tel yüksekliğini değiştirirsin ama potansiyometreler daha risksiz.

dostlar ben bugün uygun bir akustik gitar almak istedim ve SX marka gitarlara baktım. Sizin kullandığınız SX akustik gitarlar var mı?
Değerlendirirseniz çok mutlu olurum, elimdeki iki kuruşu boşa vermek istemiyorum son param.

Bozarsa ayarlarsın, saddle'lar yükseklik ayarı ve entonasyon için var.

Umarım tel yüksekliğini ayarlamak için truss rod'la oynamak gibi bir hataya düşmedin. Potansiyometrelerle oynamak ile aynı oranda tel yüksekliğini değiştirirsin ama potansiyometreler daha risksiz.
yok saddle ile de oynamadım cünkü amatörüm pek bilgim yok şehirde luthier de bilmiyorum ayrıyeten sıkıntılı donem oldugu icin dışarı çıkıp da araştıramıyorum:d suan idare ediyorum
(ben bu ürünü dore den aldım acaba gönderirken ayarlarını yapıyolar mı)

Luthier olmasına gerek var mı bilemiyorum. Yeni bir gitar yaptırmayacaksın ya da hasarlı gitar tamir ettirmeyeceksin sonuçta.
Fırının sıcaklığını arttırmak için servis çağırmıyorsak, yükseklik ve entonasyonu da elle ayarlayabiliriz.

arka yayların oldugu yerin bu kadar bakımsız ve kötü gözükmesi normal mi
20200408_165605.jpg
20200408_165605.jpg

Dosyalar

• 20200408_165612.jpg
    20200408_165612.jpg
    538.3 KB · Gösterim: 188
  • 20200408_165617.jpg
    20200408_165617.jpg
    343.2 KB · Gösterim: 199
  • 20200408_165618.jpg
    20200408_165618.jpg
    325.1 KB · Gösterim: 192
Arkadaşlar merhaba.Sx'in Maple ve Ash strat modellerinin temel farkı nedir? Yaklaşık 400 TL oynuyor aralarında.Gövde ve klavyesinde kullanılan ağacın farklılığından kaynaklı mı bu sadece? Yoksa manyetik ve diğer aksamları da mı farklı? Resmi sitesinden baktım da pek anlayamadım.Maple olanı fiyatı bakımından daha cazip geldi bana forumlarda da Ash'e oranla daha çok övülmüş.Sizce hangisini tercih etmeliyim?

Arkadaşlar merhaba.Sx'in Maple ve Ash strat modellerinin temel farkı nedir? Yaklaşık 400 TL oynuyor aralarında.Gövde ve klavyesinde kullanılan ağacın farklılığından kaynaklı mı bu sadece? Yoksa manyetik ve diğer aksamları da mı farklı? Resmi sitesinden baktım da pek anlayamadım.Maple olanı fiyatı bakımından daha cazip geldi bana forumlarda da Ash'e oranla daha çok övülmüş.Sizce hangisini tercih etmeliyim?

Pickguardında Amerikan bayrağı varsa, Amerikan ağacından yapılmıştır.
Ses bakınından da çok güzeller... Genelde Amaerikan ağaclıları modifiye ediliyor...

Amerikan bayrağı yoksa ağacın üretim yeri hakkında bilgi verilmiyor.
Diğer elektronik aksamlar aynıdır...

Hocam sx sst serisinden bi gitar düşünüyorum. Malumunuz 57 62 farkı klavye ve ben deneyerek seçeceğim. Yanında da blackstar id core 10 v2 düşünüyorum. Bu gitarlara Alnico V manyetikleri takacağımi, sizce hoş olur mu yoksa gereksiz masraf mı çıkarırım kendime. Bazısı o gitarların stok manyetikleri daha iyi diyor. Bu şekilde bi modifikasyon yapsam gitar sx ash strat seviyesine çıkar mı? Aralarında yine fark olacaksa amfi almayıp sx ash strat almak daha iyi olur gibi.

Hocam sx sst serisinden bi gitar düşünüyorum. Malumunuz 57 62 farkı klavye ve ben deneyerek seçeceğim. Yanında da blackstar id core 10 v2 düşünüyorum. Bu gitarlara Alnico V manyetikleri takacağımi, sizce hoş olur mu yoksa gereksiz masraf mı çıkarırım kendime. Bazısı o gitarların stok manyetikleri daha iyi diyor. Bu şekilde bi modifikasyon yapsam gitar sx ash strat seviyesine çıkar mı? Aralarında yine fark olacaksa amfi almayıp sx ash strat almak daha iyi olur gibi.
Klavye farkı konusunda yanılıyorsunuz. Şöyle bırakayım;

[14.25]

Geri