Sınıf 64 (Modern Thrash Metal) - Ankara

noolmuş arkadaşlar bu forumda hiç bi şey anlamadım!!!
neyse dün sizi gördüm kızılayda.. valla az daha " merhaba arkadaşlar siz SNF64 sünüz di mii??" gibi iğrenç bi muhabbete gircektim ama çok açtım!! bu yüzden direk eve gidiim ben dedim yani berkay senle tanışmak uğruna o iğrenç geyiği de yapardım da açlığıma yenik düştüm affedin:D

Dün sevgili 64 insanı Berkay'ın doğum günüydü. Bu sülaleyi kalabalık gördüysen onu kutlamaya gidiyorlardır kesin. Sınavlar yüzünden gidemedik kutlamaya, kısmetse seneye...
Tekrardan mutlu yıllar diyorum kendisine.

deerrudolf demiş ki:
Dün sevgili 64 insanı Berkay'ın doğum günüydü. Bu sülaleyi kalabalık gördüysen onu kutlamaya gidiyorlardır kesin. Sınavlar yüzünden gidemedik kutlamaya, kısmetse seneye...
Tekrardan mutlu yıllar diyorum kendisine.

Teşekkürler Çağlar keşke sen de olabilseydin süper olurdu! Dün benim şu ana kadar ki en iyi en güzel doğumgünümdü. Genelde kutlamam zaten doğumgünümü :) Herhalde bundan sonra özel bir günde bir şey yapmak istersem tekrardan direk "metal müziğe gönül vermiş" :mrgreen: arkadaşlarımın yanımda olmasını isticem...

Bütün MindCrime elemanlarına, Odun Zopa'ya teşekkür ediyorum. Özellikle de Onur'a ne desem boş :D

DaveMustaine_64 demiş ki:
Teşekkürler Çağlar keşke sen de olabilseydin süper olurdu! Dün benim şu ana kadar ki en iyi en güzel doğumgünümdü. Genelde kutlamam zaten doğumgünümü :) Herhalde bundan sonra özel bir günde bir şey yapmak istersem tekrardan direk "metal müziğe gönül vermiş" :mrgreen: arkadaşlarımın yanımda olmasını isticem...

Dur abi, daha çok beraberiz. Çok doğum günü kutlayacak, çok içecek, çok şey paylaşacağız. Odun Zopha Till Death!!! :LOL:

Walla böyle gençleri sahnelerde görmek isteriz biz!...
Hemde Ankara'da...
İnşallah yakında...

to be continued!...

Sonuna Sonsuza Sonuncumuza Kadar!...THRASH METAL ÖLMEZ!!!

THRASH the SYSTEM!!!

24eylul2006-dorock.jpg

Metin ali feyyas konserisi

Oooooeeeegggghhhhhhh!!!!!!

Anti-social senin o 'Metin ali feyyas konserisi' diyen 'gollum' ağızlarını yirim :LOL: :LOL:

Tandırhed türkiyede ve istanbulda! Sonunda gelip izliyeceğim sizi beyler :D :D

O sahneye çıkamadığımız, Ankaralı arkadaşlarımızla beraber çalamadığımız için kahrolduk, yıkıldık Cem ile beraber.

Sını64 ün elemanlarından zaten ne olduklarını tahmin ediyordum. Likemore isimli bestelerini de uzun zaman evvelden vokalsiz olarak dinlemiştim zaten(ama bazı yerlerini değiştirmişler gibi geldi o an) Vokalistlerinin performansını beğendim pek bir dengesizdi arkadaş sahnede.Tuttum. Berkay ve Cem'in gitaristliklerine laf eden adamın alnı itina ile karışlanır Wink Basistleri(ismini bilmiyor olmamdan dolayı olan üzgünlüğümü belirtecek bir smiley bulamadım kusura bakmayın) nin 60 lardan çıkmış hippileri anımsatan saçlarından olsa gerek her an blues/rock'n roll çalacak diye bekledim. Performansı iyiydi onunda. Ayrıca 5 telli basını her an vokalistin gözüne sokabilme atraksiyonuna sahipti arkadaş Smile bir kazaya sebebiyet verebilir diye tetikte durmaktan şarkılara odaklanamadım Razz Davulcuları teknik olarak yeterli görünsede grubu kollamak açısından biraz dikkatsiz gibi göründü gözüme.

Ardından Rectifier çıktı sahneye.
Daha evvel bu insanların şarkılarını da dinlemişliğim, görüntülerini seyretmişliğim vardı. Ama o gün daha farklı gördüm kendilerini. Vokalistlerinin tarzı daha evvel dinlediğimdeki gibi değildi daha çok black ve death vokalini andırdı bana. Sahnedeki grubun Rectifier olduğunu bilmesem ve çaldıklarını duymasam black grubu var sahnede diyebilirdim. Çok yorgundum, sanırım 4. parçadan sonra kapıya çıktım enerji toplamak için. Zaten ben çıktıktan 1-2 parça sonra da sahneden inmişler "böyle seyircinin taa... m.k" diyerek. Haklılardır. Biz çok konserde bunu söyledik ama artık bir şeyin farkına vardık. Müziği kendin için yaparsan başarılı oluyorsun, seyircinin ta m.k. kısacası. Onlar olsada sen olmalısın olmasada....

Gelelim Mindcrime adı altında toplanmış dengesiz heriflere.
Kardeşim siz manyakmısınız gidipte Anthrax- Indians çalarak sound check yaparsınız. Konser boyunca bekledim, "we al see black and white" diyerekten bağıra bağıra atlayacaktım sahneye... Olmadı başka zaman artık..
Caner'den beklemediğim bir gitaristlik performansı gördüm. Alex skolnick ile olan bağları konusunda fazla şüphem kalmadı artık. Keza diğer gitaristleri Giray(doğru hatırladığımı sanıyorum) da sapıtık bir insan olduğunu KingV gitarıyla sahneden atlayarak insanları yaralamayı umursamadığını göstererek kanıtlamış oldu. Tonton basistleri Honda Onur "ben bu grubun front manıyım lağ çekilin" diyerek sahneyi pek bir güzel dolduruyordu. Vokalistleri(adını bilmiyorum bu arkadaşın eminim) pek güzel sesli olduğu halde böyle bi çekingen göründü gözüme onu vahşi bir dişinin ellerine verip açıp saçmak lazımdır arkadaşlar yapın bir güzellik adama Smile Davulcuları pek sakin işine yoğunlaşmış bir insandı yapıyordu işini de güzel güzel. Kısacası Mindcrime yaktı bizi.

Sonuç olarak;
Konserin zamanlamasının yanlış olduğunu PAZAR günü konser yapılmaması gerektiğini söylemeliyim. Bu konser aynı yerde Cumartesi günü yapılmış olsaydı fikirleriniz çok daha farklı olurdu bundan eminim. Fakat Ankara'nın daha ateşli bir seyirci kitlesine sahip olduğunu, Rock/Metal ortamlarının daha güzel olduğunu hep söylerim ve hep özenirim.
Eh sanırım artık beni anlamışsınızdır.

Sizin her konserde Halit böyle çalıyorsa vay halinize zanum evlatlarum.. Adam gitarının sapıyla Yakup'u biçmeye and içmiş gibiydi hakikaten.. :D Brickwall çalınmadığı için hayal kırıklığına uğradım açıkçası.. Ama şunu gördüm ki seyirciyi ısıtmak konusunda çok başarılı bir grup Sınıf 64.. Artık Berkay'ın maça gelmesini ve gelirken de beraberinde Odun Zopa mümessillerinden gönüllü olanları getirmesini bekliyoruz..

Evime yeni geldiğim için biraz geç oldu ama bu konserin anlamı benim için ayrıydı, çok teşekkürler yollara düşüp geldiğiniz için..

Geri