Abartı Ilanlar

Vallahi komedi. Gerçek Fender Eric Johnson stratocaster (1957) gitarın 2150$ (Türkiyede de 20k civarı ) olduğu bir dünyada, dedemden kaldı diyip Johnson denen ne olduğu belli olmayan bir gitarı 60k ya satmak 😂 .

Şayet bir dolandırıcı veya troll değilse,
aklıma tek bir ihtimal geliyor.

Gitar efsunlu heralde arkadaşlar.
Kendi kendine çalıyor yada dokunanı gitarist yapıyor :)
Çok şükür yayından kalkmış, kalkmasında emeği geçen 2. ve 3. şahısların hepsine teşekkür edeirm.
Dün bayağı rahatsız oldum bundan ama sahibinden'e nasıl kanıtlayacağımı bilemedim gitarın birebir aynısını bulamadığm için.

İkinci el gitarlar için artık sahibinden.com bir ölçüt olmaktan çıktı saçmalık oldu tamamıyla. SRV Music bu konunun ölçütü olabilir. Örneğin Fender American Standart Stratocaster/Telecaster 1100-1200 dolar arasında satılıyor burada. Bugünkü kur ile 7700 - 8400 TL yapıyor. Bu fiyatın üzerindeki her emsal gitar abartıdır. Ki sahibinden.com a bakıldığında bu fiyata 'acil Mexico' ilanlarını görebiliyoruz ancak.

İkinci el gitarlar için artık sahibinden.com bir ölçüt olmaktan çıktı saçmalık oldu tamamıyla. SRV Music bu konunun ölçütü olabilir. Örneğin Fender American Standart Stratocaster/Telecaster 1100-1200 dolar arasında satılıyor burada. Bugünkü kur ile 7700 - 8400 TL yapıyor. Bu fiyatın üzerindeki her emsal gitar abartıdır. Ki sahibinden.com a bakıldığında bu fiyata 'acil Mexico' ilanlarını görebiliyoruz ancak.
Sitede yalnızca bir adet 2002 USA tele var 1099 $ fiyatla. O da standard mi başka model mi belli değil, seri no fotosu yok. Şu an sıfırı 19700TL olan pro strat veya 2012 üzeri standard strati 8000 TL den ilana koysak anında onlarca mesaj gelir ve anında satılır. SRV'nin de gitarı müşteriden daha ucuza alıp kar marjı koyarak sattığını düşünürsek, demek ki epey ölü fiyata alıyor olmalılar. Bence 90'lar ve erken 2000'ler olmadıkça, 7700 - 8400 TL fiyata USA standard gitarlar normal fiyatlar değil. Ben de takip edeyim SRV'yi.

Sitede yalnızca bir adet 2002 USA tele var 1099 $ fiyatla. O da standard mi başka model mi belli değil, seri no fotosu yok. Şu an sıfırı 19700TL olan pro strat veya 2012 üzeri standard strati 8000 TL den ilana koysak anında onlarca mesaj gelir ve anında satılır. SRV'nin de gitarı müşteriden daha ucuza alıp kar marjı koyarak sattığını düşünürsek, demek ki epey ölü fiyata alıyor olmalılar. Bence 90'lar ve erken 2000'ler olmadıkça, 7700 - 8400 TL fiyata USA standard gitarlar normal fiyatlar değil. Ben de takip edeyim SRV'yi.
srv %10 koyuyor olması lazım tabi bu piyasa için kelepir sayılır.

Ya abiler, sarı sitedeki fiyatları gerçekten gerçekçi bulan var mı aranızda? Şu üzerine konuştuğunuz tele/strat lar arasında gerçekten 6-7-8-9000 bin 15.000, 25.000 birim TL verilecek gitarlar olduğunu düşünen var mı ? Epiphone outfit’in 8000, standartın 5000-6000, Gibson studio’nun 10.000, jackson dk2 serisinin 7000, Esp eclipse 18000 edeceğini düşünen var mı? Gerçekten bu paraları bu gitarlara veren insanlar var mı?

Ben bir çok yabancı mecralarda uzun zaman geçirdim, yeri geldi editörlük yaptım, Facebook alım satım gruplarına da bol bol bakarım “eğer yurtdışı rotama uyarsa satıcıdan elden teslim alırım” diye. Hayatımda şu sahinindencom da açılan ilan sahipleri kadar elindeki gitarı şişiren birine denk gelmedim.

Bakın dolar düşmedi bile, 3 kuruş yerinden oynadı, herkes elindeki gitarları satılığa çıkardı, ortalık çöplüğe döndü. Türkiye’de insanların gitarı çalmak için almadığını buradan gözlemleyebilirsiniz. Bu kadar her konuda küçük hesaplar peşinde koşan başka bir topluluk dünyada kesinlikle yok.

Bir de bu fiyatlar bu forumda nasıl kabulleniliyor onu anlamıyorum. Ya birkaç sene önce usa Prs’ler 4.000 TL’lere aylarca ilanlarda beklerdi. Bir ilan açılırdı sıfırının yarı fiyatından az değil diye fırça yerdik alıcı olmazdı. Şimdi elinde Prs bulunduran Andaval şöyle yazıyor; ARKADAŞ İLAN KEYFİDİR 15.000 NAKİT + 7 BİN TL GİTAR GETİRİRSEN BEĞENİRSEM ALIRSIN.

Ciddi söylüyorum üzerine konuşmaya bile değmeyecek gitarlara kabul edilmeyecek değerler biçiliyor. Gitar alacaksanız 2000 üretimi jackson’a 7000, eclipse 15.000 vereceğinize gidin Schecter’ın son 5 yılda ürettiği gitarları yarı fiyatından daha ucuza sıfır olarak alın. Kalite olarak alayını donunda sallar.

Ya abiler, sarı sitedeki fiyatları gerçekten gerçekçi bulan var mı aranızda? Şu üzerine konuştuğunuz tele/strat lar arasında gerçekten 6-7-8-9000 bin 15.000, 25.000 birim TL verilecek gitarlar olduğunu düşünen var mı ? Epiphone outfit’in 8000, standartın 5000-6000, Gibson studio’nun 10.000, jackson dk2 serisinin 7000, Esp eclipse 18000 edeceğini düşünen var mı? Gerçekten bu paraları bu gitarlara veren insanlar var mı?

Ben bir çok yabancı mecralarda uzun zaman geçirdim, yeri geldi editörlük yaptım, Facebook alım satım gruplarına da bol bol bakarım “eğer yurtdışı rotama uyarsa satıcıdan elden teslim alırım” diye. Hayatımda şu sahinindencom da açılan ilan sahipleri kadar elindeki gitarı şişiren birine denk gelmedim.

Bakın dolar düşmedi bile, 3 kuruş yerinden oynadı, herkes elindeki gitarları satılığa çıkardı, ortalık çöplüğe döndü. Türkiye’de insanların gitarı çalmak için almadığını buradan gözlemleyebilirsiniz. Bu kadar her konuda küçük hesaplar peşinde koşan başka bir topluluk dünyada kesinlikle yok.

Bir de bu fiyatlar bu forumda nasıl kabulleniliyor onu anlamıyorum. Ya birkaç sene önce usa Prs’ler 4.000 TL’lere aylarca ilanlarda beklerdi. Bir ilan açılırdı sıfırının yarı fiyatından az değil diye fırça yerdik alıcı olmazdı. Şimdi elinde Prs bulunduran Andaval şöyle yazıyor; ARKADAŞ İLAN KEYFİDİR 15.000 NAKİT + 7 BİN TL GİTAR GETİRİRSEN BEĞENİRSEM ALIRSIN.

Ciddi söylüyorum üzerine konuşmaya bile değmeyecek gitarlara kabul edilmeyecek değerler biçiliyor. Gitar alacaksanız 2000 üretimi jackson’a 7000, eclipse 15.000 vereceğinize gidin Schecter’ın son 5 yılda ürettiği gitarları yarı fiyatından daha ucuza sıfır olarak alın. Kalite olarak alayını donunda sallar.
İnternetten zengin oldum reklamları ve pandemi süreci.

İlanların çoğu ya tutarsa mantığı ile açılıyor. Geçen bir gitara niyetlendim ben yazınca adam fiyat yükseltti, sonra başkası yazmış olacak ki bir daha fiyat attırdı. Ha fiyatı da en başta normal üzeriydi.

Pandemi ayrı mevzu, yabancı müzik marketlerde stok yok. Stoklara giren ürün 2-3 gün içinde bitiyor.

Haliyle bir gitar ederinden ilana düşünce alsatçı dostlar kabus gibi çöküp, sıfır fiyatından tekrar koyuyorlar.

Zamaninda iyi ki almisim ekipmanlarimi. Öğrenciyken rahatlikla aldigim gitarlari su an calisanken alamam, oyle bir firsatcilik var. Forumdan zamaninda 2 tane Cort X-TH aldim. Birini 450TLye digerini de 600lerde falan bir seye. Su an o kalitede bir gitarın sifiri 8000 civarona satiliyor, ikinci eli de 4000in altinda degil. Yazik yani. MH400umu 1400TLye sifir almistim, 2008de. Bundan birkac yil once Pera kapanip Dore kampanya yapinca o ayardaki gitarlar 2000 2500 lere satilmisti ki makul sayilir. Simdi o fiyata ikinci el js30 satiyorlar el insaf.

Yapılan modifiye taş çatlasa 2000 lira. Ek olarak çıkartılan parçalar da yok sanırım ama onu fiyattan düşmüş olsa gerek, yoksa 15000 lira olurdu bence.

Bu paraya sıfır LTD Snakebyte alınabildiğinden haberi olmayacak kadar gerizekalı değildir diye düşünüyorum, keriz avına çıkmış muhtemelen ama bu kadar da abartılmaz yani. Bir de klavye rengi ışıktan dolayı açık çıkmışmış. Klavye rosewood zaten, sanki ebony ama haddinden fazla açık renkli görünüyormuş da yanılgı olmasın diye belirtir gibi...

Bir tane de benden gelsin ya, hep hazıra konmayayım.
LTD Alexi 600, 17900 TL
İlan tarihi eski fakat adam ölünce fiyatı artırdığına yemin edebilirim ama ispat edemem.

Millet satış yapmak için ilan açmıyor. İlan açayım ve olabildiğince en yüksek fiyatı isteyeyim, satılırsa ne ala modundalar. Bir tane gitar vardı bir süredir takip ettiğim. Dolar neredeyse 1 lira düştü bu süre zarfında, fiyatta değişiklik olmadı. Geçenlerde aynı modelden başka bir ilan daha açılıp fazla fiyat istenmiş. Bizim ilan sahibi durur mu, hemen fiyatı o seviyeye çekmiş. E arkadaş o kişi satamayacak gitarı, sen de mi satmak istemiyorsun? :)

Geri