schecter gitarlar hakkında

Monster_YGT demiş ki:
schecter c1 fr ve damien fr kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum yakın zamanda bu ikisinden birini alacağım. SOS...:D Daha öncede yazmıştım pek yorum gelmedi.
---C1 FR Maun gövdeye, nokta inlaylara,aktif manyetiklere ve parlak bir boyaya sahip...

---DAMİEN FR ise Ihlamur gövde,şekline anlam veremediğim ama güzel inlaylara,pasif emghz manyetiklere ve mat boyaya sahiptir...

Bana soracak olursan ben C1 FR yi seçerdim gözüm kapalı şahsen doremi de elime alıp hepsini denedim C1 FR çok hoş bir gitar fakat damien olsun C1 FR olsun floyd ları hoşuma gitmedi ama yinede iyi gitarlar...Tr çok pahalılar şahsen 700-800$ C1 FR ye verene kadar forumdan ne gitarlar alırım...Bu benim şahsi görüşüm...En basit örnek forumda Dk2 satılıyor KE-3 satılıyor...Haaaa burdan schecter kötü gitar sonucuna varılmasın insanı bayıltan güzellikte gitarları var fakat tr çok pahalı...Amerikada sıfır C1 FR 500$ damien FR 450$ mis gibi...Bu arada yeni gördüm illa ben SCHECTER alıcam diyosan DAMİEN SPECİAL FR al güzel gitar...

Şöyle bir durum ben ikisinide denemedim. Benimde kafamda sıfır almak değilde 2. el almak var. ama duruma göre bakacağım. ke-3 falan iyide tabii ki para sorunu var. :D öyle bir derdim olmasa hiç ikinci ele bulaşmak istemiyorum basarım parayı alırım sıfırını. Sende haklısın biz gitarları neredeyse iki katı fiyatına alıyoruz burada.. Neyse teşekkürler yardımların için. Yani ikisinden birini seçsem c1 fr yi seçerdim diyorsun :D

hepsini derken o gitarlardan bahsettim dostum ve birkaç ilgimi çeken gitar daha...blackjack modeli ilgimi çekmediği için denemedim daha doğrusu bakmadım bile...

Valla geçen sene aldım S1 elite. Daha bir kere ne prova yaptım ne sahneye çıkartım. Evde casede duruyor alet. Çalmak nasip olmadı daha. Ama tipi bile yeter ya.
Geyik böceğine benziyor

Distrübitör Dore müzik diye biliyorum ben. Pan Müzik de Dore aracılığıyla getirtiyor olabilir ya da öyle birşey. Gidip bir sor bence istediğin özel bir model varsa, hem ordaki modelleri de denersin.

bende damien fr var çok hoşuma gitti floyd roseu akor falan kaçırmıyor taş gibi duruyo sorun çıkarmadı 2 3 aylık kullanım zamanımda.metal müzikle uğraşanlara aşırı derecede tavsiye ederim...işçilik konusunda gitarın heryerini santim santim inceleyen birisi olarak başarılı buldum kalitesiz mal ve işçilik yok.esntruman konusunda benden daha deneyimli insanlara götürdüğümde onlarda gayet başarılı buldular...bi not vermek gerekirse 8/10 u hakkeden bi gitar...
yukarda arkadaşın birisi demiş ki::D
---DAMİEN FR ise Ihlamur gövde,şekline anlam veremediğim ama güzel inlaylara,pasif emghz manyetiklere ve mat boyaya sahiptir...

o anlam veremediğin inlayler klavyede uçuşan yarasalar....:D

Hmm teşekkur ederim :)

Solo seriesde Ebony fingerboard olanda keske cherryden başka renk secenegi olsaymış. Gitarların tasarımları cok başarılı yanlız. Çok hosuma gitti açıkcası. Modern bir Les Paul olmus :)

schecter c-1 classic kullanıcısıyım..gitarımla sonuna kadar gurur duyuyorum...hayatımın gitarına kavuştum resmen...gecen bi arkm stndart usa maple klawye fender stratla geldi sona benm gitarımı caldı..ve sona uzgun uzgun dediki wala ne yalan soylieym schecterin cleanleri daha hosuma gitti:)))drive da zaten bişey demeye gerek yok efsane bi gitar...elimde yıllandırıp bir yastıkta kocamak istiyorum bu aletle :))yapanada satanada allh razı olsun :))

bir şey sormak istiyorum, schecter gitarların hepsi koredemi üretiliyor? c-1 classic çok güzelmiş, hele klavyedeki inlaye bittim. ileride alayımmı diye düşünmeye başladım

capcrio demiş ki:
bir şey sormak istiyorum, schecter gitarların hepsi koredemi üretiliyor? c-1 classic çok güzelmiş, hele klavyedeki inlaye bittim. ileride alayımmı diye düşünmeye başladım

Diamond serisi (yani piyasadaki custom olmayan butun Schecter'ler) Kore mali. Bir de ozel siparisle yaptirdigin Schecter'ler var, onlar ABD mali.

capcrio demiş ki:

Ama bakma sen =) Koskoca Jeff Loomis kendi signature gitarı çıkana kadar kullandı hellraiser ve blackjack i kayıtlarda konserlerde vs.. Kore'de takılma ;)

Geri