schecter gitarlar hakkında

Sigmastern demiş ki:
Katatonik demiş ki:
Abi gitar çok güzel gözüküyor hayırlı olsun. Senin foto makinası neydi :D

Tesekkürler katatonic, dogrusu senin vasitanla oldu, senin alacagin siralarda basligi okudum falan dikkatimi cekti daha sonra aramaya basladim.

Ne güzel sevindim vala... her eve bir schecter lazım... Alalım aldıralım. :D Alan herkes memnun herhalde. Ben özellikle sapını çok seviyorum (al şimdi bunu sağa sola çek :D :twisted: ) ne ince ne kalın. Alışınca başka sapta çalamıyosun. :D
Zor oluyor...

Katatonic, evet bende sapini seviyorum ;) ibanezde hep elim agriyordu br süre sonra asiri inceydi ama gibsonlarda cok kalin yaa, gerci alisilir belkide, bende klavyesinden memnunum.

Malum schecter amerika disinda cok nadir. Bende gitari denemeden almak istemedim o yüzden bayagi aradim, aldigim arkadasta resimlerde görüldügü gibi cok az kullanmis ve kisa süre sonra kendine ibanez js-1000 almis ee para var imkan var ;) hatta onada baktim. O aleti 770 EU almis bene ondan 600 e aldim, tabiki amerika fiyati daha ucuzdur ama ne yapican hersey böyle, amerikaya göc etsekmi ne?

fuckinick demiş ki:
burada genelde schecter ı bilenler konuştuğu için dert etmedik farkındaysan yoksa mesela gözüme ilk çarpan Avenger modelinde vol/tone dur diğerinde ise vol/vol/tone ayarı vardır ayrıca
farklılıkları saymakla bitmez ama biz burada birşeyi ispatlamaya veya ayrıntıları dert etmeye değil birşeyleri paylaşmaya çalışıyoruz

ben birşeyleri ispatlamaya ya da ayrıntıları dert etmeye çalışmıyorum.sadece manyetikleri ve ağacı aynı olan iki gitara aynı gibi birşey denilmiş bunun böyle olmadığını söyledim.arkadaşımızı da kıracak hiçbirşey söylemedim.olabilir ufak bir şeyi bilmiyordur gözünden kaçmıştır.buradaki kimsenin de bilgi dağarcığına ya da kişiliğine zarar verdiğimi düşünmüyorum.

ltd bir gitar ile ilgili başlıkta da benim dediklerime laf yetiştirmek gibi bir kaygın vardı.senin derdin başka gibi...

tamam doğruculuk iyi birşey ama bu da biraz ağır kaçıyor muhabbeti dağıtıyor...

ltd ec-1000 başlığı ise genel yargı belirtmeyen benim açtığım sorumluluğu bana ait olan bir başlıktı oradaki yanlışını ise o yüzden düzelttim... amma ve lakin paranoyana anlam veremiyorum

Burası bilgi paylaşma yeri diyen sensin ben de bildiğim doğruları söylüyorum işte.Bunda yanlış olan nedir? Ben yardımcı olmaya çalışıyorum arkadaşlara.Önemli oland a muhabbet değil gitarlarla ilgili bilgiler oluyor bu durumda.

Bu arada , paranoya?

benim de demek istediğim buradaki arkadaşlar avenger ile c-1 arasındaki ana farkları hali hazırda biliyor (en azından video muhabbetine katılanlar) senin burada "ama bu avenger kasa bunun şunları şunları farklı" diyorsun(ki farklarının tamamını da saymış değilsin). hani diyecem schecter konusunu aşmış bitirmiş bir kişi iki gitarı da denemiş etmiş tüm farklarının farkında - ama değil - sonuçta bilgi veriyor olabilirsin tamam güzel ama öyle bir yerde öyle bir zamanda veriyorsun ki bu bilgiyi gayet güzel giden bir muhabbet/bilgi paylaşımı yön değiştirebiliyor/soğruyabiliyor.... olay bundan ibaret anlayacağın...

neyse bence schecter başlığı gereksiz derecede soğudu pek de tartışılacak birşey kalmadığını ümit ediyorum.

flaş flaş flaş... bugün tuner bakmak için tünele indim laylaylomdaki eleman benim gitarı görmek istedi "aaa biz schecter getirtmeyi planlıyoruz" gitarı yukarıdaki showroom'a götürüp gösterirmisin patrona diye sordu.... lll a gıcık olduğum için götürmeye tenezzül etmedim bilmiyorum iyi mi ettim?¿

fuckinick demiş ki:
flaş flaş flaş... bugün tuner bakmak için tünele indim laylaylomdaki eleman benim gitarı görmek istedi "aaa biz schecter getirtmeyi planlıyoruz" gitarı yukarıdaki showroom'a götürüp gösterirmisin patrona diye sordu.... lll a gıcık olduğum için götürmeye tenezzül etmedim bilmiyorum iyi mi ettim?¿
schecterın da lll'um eline düşmesini istemem. ama şöyle uygun fiyatlardan satacak bir türkiye bayisi de çok iyi olur.

fuckinick demiş ki:
Sen Schecter severlerin yüz karasısın :LOL:

cavernosum demiş ki:
fuckinick demiş ki:
Sen Schecter severlerin yüz karasısın :LOL:
baaah şenool aklını alırım yıpratırım yorarım

Geri