Bangkok B.B.

Hah şöyle delikanlı olun.Bişeyler yazmanın haddime olmayacağını düşünerek yapılan yorum ve eleştirilere kendi yorumumu yapmadım.Bekledim.İyiki de yapmadım.Tatlıya bağlandı gibi.Ama anlayamadığım nokta niye küçük bar gruplarını küçümser bir dille belirtirsiniz.Bence eğer ortamda samimiyet gerekiyorsa küçük bar grubu her zaman tercihimdir.(Küçük bar grubundan kastım popülaritesi olmayan gruplardır.Zira Doors Türkiyenin en büyük 3 kapalı mekanından biri :)) Elbet bir gün birilerinin iyi şeyler yaptığı sürece bir gün adı küçük bar grubu olarak anılmayacaktır.Biraz da şans meselesi tabi.Birbirinizi eleştirmeniz kalite açısından tabi ki önemli.Ama hakaret içeren yazılar asla eleştiri olamaz karalama olarak nitelendirilir.Dinleyici olarak acizhane kanaatim budur.Eskişehir nasıl rocktan anlamaz yada müzikten anlamaz denilir ki.Burada Bangkok dan öte biz dinleyicilere hakaret vardır.Diyen büyük gaf yapmıştır ve de halt etmiştir.Bende derim ki kendisine "eskişehir e bir çok rock grubu(iddialı) gelmiş ve tutunamamıştır.Kısacası Bangkok a alternatif olamamıştır.Tutan varsa gelsin bir denesin.Kolay mı öyle Eskişehirli dinleyeni memnun etmek.bakalım noluyo.bangkok uzun zaman ayrı kaldı Eskişehirden ve Bangkok a küfreden ve bu grubu aşağılayan adamlar mumla arar olmuştur bu grubu. Yorumlarınızı bekliyorum.Selçuk Baba nasılsın?Kaptan dün rüyamda seni gördüm elin falan kesiliyodu gitara vururken.:)Hayra çıkar inşallah.Geçen hafta gelemedim.Bu hafta gelirim inşallah."Throw away your television" unutmazsanız sevinirim. New Born çok sağlam olmuş.Muse dan daha başka parçalarda çalarsınız umarım.See u......

trapper81:sence neden eskişeerde hergün rock çalan bi bar yok?yoksa var da ben mi bilmiyorum?(gerçekten bilmio olarbilirim...arasıra haftasonları geldiim biyer orası...)ben küçük bar grubu derken barın küçüklüünde bahsetmedim..Bar "küçük grubu" demeye çalıştım...bizde gölgede çalıoz...bizde küçüüz bangkok da...eskişehir de tabiiki roctan anlayanlar war ama ben genelden bahsediyorum...üstüne alınan alınsın ne diim...?!?ben antalyalıyım orası da öle...çoğunluk ayaklı disco bööle dum tıs dum tıs gezio..ve inan orasıda ööle...en azından ben böle düşünüorum...

Önce Eskişehirdeki bazı olayların nasıl başladığı ile ilgili olarak bazı şeyler yazılmış bir kaç sayfa önce onları bi düzeltmek istiyorum.
Bu şehre kafa sallama pogo yapma kültürünü getiren bangkok falan deildir. Eskişehirde Haevy Metal in varlığı ta 95 lerden beri vardı ve amatör konserler düzenleniyordu. Ayrıca bence eskişehire heavy metal adına en büyük gücü veren kişi GÜRCAN BABADIR, UMUTTUR. Fallout un kurulması Eskişehirde metal konserlerinin başlaması, heavy metalin kitle kazanması ve hatta bi dönemde Eskişehirden Rock city olarak bahsedilmesi bunların hepsi o dönemdir. Şahsen Gürcanı çok iii tanırım. Bazı kötü huyları olsa bile Çok Baba adamdır. Ve onunla birlikte amatör konserler, festivaller dönemi yeniden canlanmış, Şehre kan gelmiştir.
VE bangkoka gelirsek, başarılı bir bar grubu derim. FAzlasını söleyemem. Sizi çok dinledim çok gördüm. Ama bence çaldığınız müzik sahte, yapılan iş sahtedir. Ama tabiki bunun para kazanma amaçlı olduğunu düşündüğümden sizi yadırgamıyorum. Bu sonuçta sizin işiniz.
AYrıca bence Eskişehirde hayalin açılması, doorsun açılması, buda vs.. açılmaları şehirdeki underground kültürü yok etmiştir ve dinleyici ve kitleri populist müziğe yönlendirmiştir. Tabi biz Eskişehirin anarşist ruhlu insanları olarak buna da bir gün dur dieceiz. Ve Eskişehirdeki öğrencilere dikkat ederseniz herkesin beklediği de budur. farklılık, yenilik, değişik parçalar, değişik müzikler. Neden dinleyici artık evde müzik dinlemiyor.
Ama undergruond kültür yeniden canlanacak gerek otopark konserleri, gerek üniversite konserleri ile yeniden kendini gösterecektir. Bu kaçınılmaz olan zaten.
Selçuk bi sana saygı duyarım, severim. Hatta tanışıyoruzdur da bi yerden.
Ama Haluk'un sürekli olarak Hulki Cevizoğlu ve Zülfü Livaneliye hakaret etmesi ise gerçekten acınacak bir durum ve ukalaca, zira Zülfi Livaneli nin tıranğı bile olamaz.(Prestij ve başarı açısından)
Bence de Selçuk kurtulman gerek bu gruptan. Kendine bi Blues grubu kur, Rock'n Roll çal Hard Rock çal. Seni izliyorum çalarken utanıyor gibisin. Baba sen de büyüksün büyük kal. Uzun yaşa Rock'n Roll.

Bu arada davulcumuz ''Emrah''ın vatani görevi için gitmesiyle birlikte artık ''Erinç'' bizimle beraber sahne alacak, kendisine başarılar diliyorum...

nbvma5 demiş ki:
Önce Eskişehirdeki bazı olayların nasıl başladığı ile ilgili olarak bazı şeyler yazılmış bir kaç sayfa önce onları bi düzeltmek istiyorum.
Bu şehre kafa sallama pogo yapma kültürünü getiren bangkok falan deildir. Eskişehirde Haevy Metal in varlığı ta 95 lerden beri vardı ve amatör konserler düzenleniyordu. Ayrıca bence eskişehire heavy metal adına en büyük gücü veren kişi GÜRCAN BABADIR, UMUTTUR. Fallout un kurulması Eskişehirde metal konserlerinin başlaması, heavy metalin kitle kazanması ve hatta bi dönemde Eskişehirden Rock city olarak bahsedilmesi bunların hepsi o dönemdir. Şahsen Gürcanı çok iii tanırım. Bazı kötü huyları olsa bile Çok Baba adamdır. Ve onunla birlikte amatör konserler, festivaller dönemi yeniden canlanmış, Şehre kan gelmiştir.
VE bangkoka gelirsek, başarılı bir bar grubu derim. FAzlasını söleyemem. Sizi çok dinledim çok gördüm. Ama bence çaldığınız müzik sahte, yapılan iş sahtedir. Ama tabiki bunun para kazanma amaçlı olduğunu düşündüğümden sizi yadırgamıyorum. Bu sonuçta sizin işiniz.
AYrıca bence Eskişehirde hayalin açılması, doorsun açılması, buda vs.. açılmaları şehirdeki underground kültürü yok etmiştir ve dinleyici ve kitleri populist müziğe yönlendirmiştir. Tabi biz Eskişehirin anarşist ruhlu insanları olarak buna da bir gün dur dieceiz. Ve Eskişehirdeki öğrencilere dikkat ederseniz herkesin beklediği de budur. farklılık, yenilik, değişik parçalar, değişik müzikler. Neden dinleyici artık evde müzik dinlemiyor.
Ama undergruond kültür yeniden canlanacak gerek otopark konserleri, gerek üniversite konserleri ile yeniden kendini gösterecektir. Bu kaçınılmaz olan zaten.
Selçuk bi sana saygı duyarım, severim. Hatta tanışıyoruzdur da bi yerden.
Ama Haluk'un sürekli olarak Hulki Cevizoğlu ve Zülfü Livaneliye hakaret etmesi ise gerçekten acınacak bir durum ve ukalaca, zira Zülfi Livaneli nin tıranğı bile olamaz.(Prestij ve başarı açısından)
Bence de Selçuk kurtulman gerek bu gruptan. Kendine bi Blues grubu kur, Rock'n Roll çal Hard Rock çal. Seni izliyorum çalarken utanıyor gibisin. Baba sen de büyüksün büyük kal. Uzun yaşa Rock'n Roll.

"Önce Eskişehirdeki bazı olayların nasıl başladığı ile ilgili olarak bazı şeyler yazılmış bir kaç sayfa önce onları bi düzeltmek istiyorum.
Bu şehre kafa sallama pogo yapma kültürünü getiren bangkok falan deildir. Eskişehirde Haevy Metal in varlığı ta 95 lerden beri vardı ve amatör konserler düzenleniyordu. Ayrıca bence eskişehire heavy metal adına en büyük gücü veren kişi GÜRCAN BABADIR, UMUTTUR. Fallout un kurulması Eskişehirde metal konserlerinin başlaması, heavy metalin kitle kazanması ve hatta bi dönemde Eskişehirden Rock city olarak bahsedilmesi bunların hepsi o dönemdir."

herşeyden önce bangkok'un aman pogoyu biz getirdik efendim headbangi biz bulduk gibi iddiası yoktur olmadı, olmayacakta. daha hiçbiriniz ve yukarda adı geçenler yokken inan ya da inanma eskişehir zaten rock city idi. 1993 yılında 1. anadolu rock festivalini hatırlayanınız var mı? katılan grupları hatırlayan? orda olan? ben ordaydım. 1990' lı yıllarda "Obscurity" adlı grubun illegal garaj konserine gelen oldu mu? 1994 yılında bugünkü rağbet bar olan yerde "yeşil reçete" ve "Suspect" konserine geleniniz oldu mu? eskişehir'in ilk rock barı (1993 ya da 94) Faytonu hatırlayan varmı? amacım kimseye tarihi anlatmak falan değil ama 95 de bişeyler olduysa öncesine de bir bakmak gerekir...

"Ama bence çaldığınız müzik sahte, yapılan iş sahtedir. Ama tabiki bunun para kazanma amaçlı olduğunu düşündüğümden sizi yadırgamıyorum. Bu sonuçta sizin işiniz.
AYrıca bence Eskişehirde hayalin açılması, doorsun açılması, buda vs.. açılmaları şehirdeki underground kültürü yok etmiştir ve dinleyici ve kitleri populist müziğe yönlendirmiştir."

çaldığımız müziğin sahte olduğunu sanmıyorum. şu anda barlarda çalan gruplardan çok daha samimi olduğunu düşünüyorum. öyle olmasaydı hala bir yerlerde çalıyor olmazdık. müzik gönül işidir. inan inanma. öyle paramı alayım kaçayım diye bir derdimiz olsaydı bu işi yıllar önce shangai booze band zamanında bırakırdık.

"Ama Haluk'un sürekli olarak Hulki Cevizoğlu ve Zülfü Livaneliye hakaret etmesi ise gerçekten acınacak bir durum ve ukalaca, zira Zülfi Livaneli nin tıranğı bile olamaz.(Prestij ve başarı açısından)"

ben (haluk) bugüne kadar yukarıda adı geçen zatlara asla hakaret etmedim. sıradaki parça şundan ya da bundan deyip alakasız isimler söylediğim çok oldu. ama hakaret etmedim. bunu kabul etmiyorum. iyice dinlemek anlamak sonrada konuşmak gerektiğini düşünüyorum.

son olarak şunları söylemek istiyorum. bugün bu kadar çok grup eskişehir'e program yapmaya geliyorsa, bazı günler bile olsa büyük mekanlarda rock müzik çalıyorsa, bu kadar çok canlı müzik yapılabiliyorsa bir şehirde bir nedeni olmalı....

herkese teşekkürler.

haluk bb

Hehehehe biraz dokundu galba. Ben bu şehrin demirbaşlarındanım haluk önce bunu söliim 21 yıldan beri bu şehirdeyim. Birçok konsere gittim gitmeye çalıştım. Suspect, Kesmeşeker birlikte gelmişlerdi hayale belki hatırlarsın. Açık hava Anodlu Ünv. Mavisakal konseri. Şimdi bunlardan bahsetmeyelim. Popüler müzik popüler olandır, underground müzik kaçak olandır. O yüzden bunun adı undergrounddur. Sana underground müzik yap falan demiyorum. Ama bu şehirde bazı şeyleri sizlerin başlattığından bahsetmişsiniz HAYIR DİORUM VE EKLİYORUM bunları başlatan heavy metalci eskişehirli bir grup gençtir. Bunları tanırsın da. Ben de onlarla bu müziği öğrenen tanıyan biriyim. Her rocker gibi.
Bilinsiz ve dışarıdan gelip de oratama girmeye çalışan bir sürü genç var işte siz onların ortamısınız. Yalan mı sölüyorum? Sizi kınamıyorum sadece samimi olun diorum. Müzik neden mi yalan? Çaldığınız coverlara bak. Daha ii anlarsın. Zaten sen bunu çok ii biliyorsun ben ne diiim ki. Rock adı altnda populerlermiş ve basitleşmiş insanları,grupları çalmak nedir? Neden Led Zeppelin çalmıyorsunuz, neden Pink Floyd çalmıyorsunuz?, neden Deep Purple, Queen çalmıyorsunuz?
İnsanların bildiği parçaları çalıyoz demek bence kaçıştır. İnsanlar senin çaldıklarını sölediklerini bilirler. Bİr aralar eskişehirin rock city olmasının sebebi de buydu. Şimdi ise soytarı şehri :).
Eskişehirde gerçek rock kültürünü öldüren ve bu rock adı altında popüler saçmalıkları başlatan bu barların kurulmasıdır. Ayrıca eskişehirde yaşıyorum. Bir düğün salonu konser projeniz varmış yılbaşındaymış, baya şaşırdım hehehe.
Ben sana bir hatırlatma yapayım: '' Şimdiki parçamız sevgili dinleyiciler Zülfü Livaneli den geliyor'' ne bu yaaaaaa. hahaha.
Beyler yolunuz açık olsun. hahaha.
BORN TO BE WILD
TANRI AZRAİLİMİ DİŞİ GÖDER ÖLÜMLE SEVİŞECEÐİM (bunu da bi arkadaş söledi ii mi)

Ve bu yazıları yadığım şu anda siz door da sahne alıyorsunuz ve protesto ediyorum, evimde Pink Floyd dinliyorum.
.......................................................................................................................................................................................................................

Led Zeppelin, Deep Purple , Queen, Pink Floyd...
Queen dışında diğerlerinden pek çok kez çaldık, 97 veya 98 idi sanırım insanlar o zamanki repertuardan da sıkılmıştı, çıkarttık(Shangai zamanları) gene çalabiliriz ama bu pek ilerleme sayılmaz , bilemiyorum populer olana bu kadar düşmanca yaklaşılmasın bence, çoğu zaman neyin populer olduğu kişilere göre değişiyor, mesela bence ''Pink Floyd'' hat safhada populer bir topluluk...

niye bunları yazdıgımı bilmiyorum ama bazı arkadasların; bu başlık latında bazı yanlışlar yaptıgının farkındayım. Öncellikle sunu belirtmek gerekirse Rock müziğin geniş bir yelpaze oldugu varsayımı altında; Eskişehirdeki su öncülük kronolijindeki hatalrı belirtmekte fayda var. Şu an Anadolu Üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesinde araştırma görevlisi olan ve gene aynı fakülteden mezun olan Cumhur Dülger'in öğrencilik yıllarında arkadaslarıyla kurdugu Genc radyo ile 90'larda rock müziğin filizlendigi söylenmekte (özel radyoların ilk kuruldugu yıllarda ama tam tarihi inanın gecenin bu saatinde hatırlayamıyorum). Ki Cumhur Dülger'in kadrosunda su an da Cnn türk' te frekans programını hazırlayan ve sunan aynı zamanda türkiye'nin en kaliteli müzik kanalı (tabi bence) dreamTv' nin genel yayın yönetmeni Şafak Ongan' da bulunuyordu. Cumhur Dülger anadolu üniversitesinde Hazzy Hill; suspect ve Bulutsuzluk Özlemi konserlereini de yapmıştır zamanında. genc radyo sonrası su an A.ü. iletişim fakültesinde araştırma görevlisi olan Tarkan Oguz; açık ögrtetim fakülteinde ögretim görevlisi olan Abdülkadir Candemir Radyo A ' da acıklamalı Rock ve jazz programlarıyla kitleleri bilnclendirmeye devam etmişlerdi. Bu zamanlarda sizin gürcan baba dediğiniz gürcan şahingöz ve Umut Matkap (ki cok iyi arkadaslrımdır) sanırım lise sırlarında üniveristeye hazırlanıyorlardı.
Ben eskişehir' e geldigimde shangai sehrin en iyi cover grubuydu. Hatta yalan olmasın benim bildigim toplam 5 grup vardı. Onların en iyiside onlardı. 99'dan sonra ortaya bir çok grup cıktı. Bu gerek bankok sayesinde (inanmayacaksın ama çogu kişiye gitar dersini bas dersini bankok elamanları verdi :)), gerek gürcan sayesinde, gerek rock kulubu catısı altında benim ve arkadaslrımın sayesinde bu iş yagınlaştı. Mekanlar dolmaya başlayınca da bu türe kayma arttı. Fena mı oldu. 21 senedir eskişehirdesin. Sana cok değil 4 sene önce jay jay johnson ya da anathema eskişehir'e gelecek deseler inanaır mıydın... Yani uzun lafın kısası onun sayesinde bunun sayesinde de olsa hep beraber eskişehiri adam ettik. EN AZINDAN ARTIK İYİLE KÖTÜYÜ AYIRT EDERKEN KISTAS GÖSTERECEK BAŞKA GRUPLARIDA SEYRETME ŞANSINIZ VAR. Saygılar..

Muzaffer KARATAŞ

www.ozturkilm.com

hımmmm.....

nbvma5 demiş ki:
Hehehehe biraz dokundu galba. Ben bu şehrin demirbaşlarındanım haluk önce bunu söliim 21 yıldan beri bu şehirdeyim. Birçok konsere gittim gitmeye çalıştım. Suspect, Kesmeşeker birlikte gelmişlerdi hayale belki hatırlarsın. Açık hava Anodlu Ünv. Mavisakal konseri. Şimdi bunlardan bahsetmeyelim. Popüler müzik popüler olandır, underground müzik kaçak olandır. O yüzden bunun adı undergrounddur. Sana underground müzik yap falan demiyorum. Ama bu şehirde bazı şeyleri sizlerin başlattığından bahsetmişsiniz HAYIR DİORUM VE EKLİYORUM bunları başlatan heavy metalci eskişehirli bir grup gençtir. Bunları tanırsın da. Ben de onlarla bu müziği öğrenen tanıyan biriyim. Her rocker gibi.
Bilinsiz ve dışarıdan gelip de oratama girmeye çalışan bir sürü genç var işte siz onların ortamısınız. Yalan mı sölüyorum? Sizi kınamıyorum sadece samimi olun diorum. Müzik neden mi yalan? Çaldığınız coverlara bak. Daha ii anlarsın. Zaten sen bunu çok ii biliyorsun ben ne diiim ki. Rock adı altnda populerlermiş ve basitleşmiş insanları,grupları çalmak nedir? Neden Led Zeppelin çalmıyorsunuz, neden Pink Floyd çalmıyorsunuz?, neden Deep Purple, Queen çalmıyorsunuz?
İnsanların bildiği parçaları çalıyoz demek bence kaçıştır. İnsanlar senin çaldıklarını sölediklerini bilirler. Bİr aralar eskişehirin rock city olmasının sebebi de buydu. Şimdi ise soytarı şehri :).
Eskişehirde gerçek rock kültürünü öldüren ve bu rock adı altında popüler saçmalıkları başlatan bu barların kurulmasıdır. Ayrıca eskişehirde yaşıyorum. Bir düğün salonu konser projeniz varmış yılbaşındaymış, baya şaşırdım hehehe.
Ben sana bir hatırlatma yapayım: '' Şimdiki parçamız sevgili dinleyiciler Zülfü Livaneli den geliyor'' ne bu yaaaaaa. hahaha.
Beyler yolunuz açık olsun. hahaha.
BORN TO BE WILD
TANRI AZRAİLİMİ DİŞİ GÖDER ÖLÜMLE SEVİŞECEÐİM (bunu da bi arkadaş söledi ii mi)
Kim olduğunu bilmediğim az çok rock müzikten anlayan (yada anladığını zanneden) değerli arkadaşım.Her ne kadar seni tanımasamda (kim olduğunu bilmesemde) şöyle bir hayal ediyorumda;bir kıyas gerekirse seni bir şantöre benzetiyorum.Evet bir şantör.Genelde şantörler iyi müzisyen olmak adına yola çıkan(kaset,şöhret..v.s),fakat genelde tutturamayan,akabinde müzik icra etmek adına cafcaflı bir orga sarılan,kendini sahte mekanlarda sınırlayan,hep birilerini taklit etmekten öteye gidemeyen;insanlar olarak bilinirler.(Asla onları küçümsemiyorum,koşullar zorlar insanları,dolayısıyla senide küçümsemiyorum).bak dostum konuya vakıf olan arkadaşlar gerekli şeyleri kallavi bir anlatım diliyle şahıs adlarına varana dek anlatmışlar.Sanırım Eskişehirde rock nedir,kimler icra etmişdir,bunu yapanlar nerelerdedir,şimdikiler vakt-i zamanında kimlerle yola çıkmışlar söylemişde söylemişler.Adam ın biride senin mesnetsiz bir sallamana hangi tarihte nerde ne çaldığını bile yazmış.Buna göre acizane kanaatim şudur ki;"Eğer kimliğini ön plana çıkarmayıp (belliki bir şekilde uğraşıyorsun müzikle) bu eleştirilerini yapsaydın(yada karalama,belki kıskançlık) ben bunları yazmak zorunda hissetmezdim kendimi.Çünkü ben Eskişehirde ki rock müzik dinleyenler potansiyelinin bir parçasıyım.Bu potansiyeldir burada kim çalsın,nerede kimler çıksın söylesin diye karar veren.Bu potansiyeldir 3000 kişilik bir salonda yeni yıla rock-blues(Bangkok-Soul Stuff-Birileri Bir araştır bakalım bu gruplar kimdir diye.) müzikleriyle coşup girmek isteyen.(hem ortamı küçümse hemde rocker ım diye dolaş ortalarda-felsefeni bir gözden geçir derim dostum).Velhasıl-ı kelam derimki;madem müzikten anlarsın,eleştirilerininde inatla arkasında durursun(bence karalama-kıskançlık) daha ne durursun,e göster artık gülcemalinide bir bakalım ne menem bişeydir bu rock müzik...

liquoredmind demiş ki:
bu güne kadar dinlediğim en iğrenç bar grubu olmakla beraber,grubun tool - sober çalıp iğrençliğini ayrıca yeteneksizlikle birleştirmesi doors'u terk etmemize neden oldu.Vokal sözleri bi güzel salladı sober'da ki ben bütün tool şarkılarını ezbere bilen bi insanım tahmin edin nasıl çıldırdım.Bir insanın sesi kötüyse en son söylemesi gereken grup tool'dur çünkü maynard çoğu otorite tarafından çağımızın en ii vokallerinden biri olarak görülür.Vokal amca artık yapma etme sen basit bir bar grubu vokalisin tool söylemek neyine.Söyledinde ne oldu,tek tondan söyledin parçayı arabesk gibi,ne çıkış yaptın ne bişi.Neyse öle bi bar grubu işte ve öle kalmaları da tercihimiz.
Bu nasıl eleştiri ya eleştiri yapmadan önce düşün bangkok iyi bi gruptur bence böyle senin gibi adamların saçma eleştirisini hak etmiyor ! sen önce adam ol sora eleştir bangkoku..bu arada her insan şarkı sözünü unutabilir sahnede çok doğal sen hatasız mı doğdun?? sanmıyorum biraz eksiklik var:)

Bu arada bar gruplarını küçümseme nerde çaldıkları değil ne yaptıkları önemli emek vardır her işin içinde emeğe de saygın olsun!! bi daha olmasın... bu seferlik affediyorum seni!!

Bossanova demiş ki:
+1 kardeşim hatta bar grubu bile olmaın ya...tek avantajınız eskişehir gibi rocktan metalden ve hatta müzikten hiç anlamayan bi şehirde olmanız...yoksa ewde ööle takılırdınız bu grubla bence...ama yinede başarılar diim ne diim....
Çok komiksin ya eskişehir rocktan anlamayan bi şehirmiş...Sen hiç eskişehire gelmedin galiba.Doors gibi Türkiye'nin en büyük kapalı eğlence mekanının ve hayalin rock günlerinde nasıl ful çektiğini veya alternatif oranının diğer şehirlere göre ne kadar fazla olduğunu görmedin galiba gözünü aç atıp tutma öyle oturduğun yerden bişey biliyoz da konuşuyoz..

Bu konu daha fazla uzamasın isterseniz arkadaşlar, hepimiz birtakım şeyler iyi olsun diye uğraşıyoruz, birbirimizi kırmayalım, eleştri ve görüşlerimizi sataşmalarla karıştırmayalım...

Selçuk Oktay

Duncan kimseyi kırmıyorum ayıp ediyosun sizin grupla ilgili görüşlerimi belirtiyorum kibarca kabalık eden diğer arkdaşlar bence... teşekkür edeceğine .. neyse eyv..
bu arada hoca seni ölüdeniz'de gördüm

Geri