Hobini Ve Evcil Dostunu Göster Turkrockçı

hacı yasal bi ürün değil zaten ki o yasal değil yasadışı da değil ancak onaylı falan gerekli olsa kamu spotu bağırırdı doğru değil mi ama ? sigarayı bırakmak isteyen adam; cebindekini kırıp atar. sonra sigara parasına elini oyalayacak yiyecekler alır bırakır yada gider tedavisi bilmem nesi istemekle alakası var e sigara ile değil. polemik olmasın uzatmayalım ancak paranızı buna verene kadar gidip yiyin günlük 3 liralık 5 liralık fındık yeseniz aynı paraya denk gelince bırakırsınız ama amaç sigara almadan duman çıkarmaksa tanıdığım kimse o ürünle bırakamadı. sizi de tebrik ederim hocam gerçekten de öyle daha zor bırakılır ağız alışkanlığı işi bitiriyor zaten...

helal be yaşa abi sigara kadar dünyamın parçası kültür haline gelmiş bir yüklenti var mı ? sigara iyi bi şey bence. ama herkes de kullanmasın o zaman zehirliyo :(

hacı yasal bi ürün değil zaten ki o yasal değil yasadışı da değil ancak onaylı falan gerekli olsa kamu spotu bağırırdı doğru değil mi ama ? sigarayı bırakmak isteyen adam; cebindekini kırıp atar. sonra sigara parasına elini oyalayacak yiyecekler alır bırakır yada gider tedavisi bilmem nesi istemekle alakası var e sigara ile değil. polemik olmasın uzatmayalım ancak paranızı buna verene kadar gidip yiyin günlük 3 liralık 5 liralık fındık yeseniz aynı paraya denk gelince bırakırsınız ama amaç sigara almadan duman çıkarmaksa tanıdığım kimse o ürünle bırakamadı. sizi de tebrik ederim hocam gerçekten de öyle daha zor bırakılır ağız alışkanlığı işi bitiriyor zaten...

Türkiyede yasak hocam ileri demokrasi sahibi bir ülkeyiz en nihayetinde.Amerikada serbest ingiltere almanya bilimum avrupa ülkelerinde milyonlarca insanın hayatını kurtaracak cihaz gözüyle bakılıyor elektronik sigaraya ama nedense bizim ülkemizde "Öcüleştirilmiş" durumda. Sigaranın milyonlarca kişiyi öldürdüğü açık bir gerçek iken ve her köşe başından alınabiliyorken elektronik sigaranın yasak olması sebebi sigaradan daha zararlı olmasımıdır yoksa devletin sigara baronlarına boyun eğme şekli ya da topladığı insanüstü vergiden vazgeçememe şeklimidir bu da tartışmaya açık bir konudur.

Sigarayı özendirici yazınızı çok saçma buluyorum Dünyadaki en öldürücü maddelerden birine "içilmeli" ama elektronik sigaraya ciğerde su topluyor zararlı gibi bir yaklaşım sergiliyorsunuz. Nikotin yoksuğunluğunda ortaya çıkan depreyon,anksiyete okulumun son yıllarında alamayacağım bir risk o yüzden esigara kullanımına başladım ve şükür ki ikisinide bıraktım. Eğer sigara içiyorsanız elektronik sigara bırakmanıza yardımcı olur ve bu bırakma sürecinde Sigaradan aldığınız zilyon çeşit zehiri almamış olursunuz.

İster iradenizle, ister elektronik sigarayla ister akapunkturla, ister champixle neyle olursa olsun sigarayı bırakmaya çalışın. insanları sigaraya Daha çok özendirmeye çalışmayın çevremde bir sürü insan akciğer kanserine yakalanıp hayatlarını kaybettiler şakası yok bu işin.

Benimde amacım polemik değil sadece toplumun yanlış bildiklerini değiştirmek istiyorum bu konudada sorana yardımcı olmaya çalışırım.

sigara son derece zararlıdır . çocuğum içsin istemem , eşiminin içmesini de engelledim ama şurada sigarayı size anlatırsam alayınız sigaraya başlar :D
abi anlatsana biraz ben anlatırsam da farklı olacağını sanmam ama sen bi anlat tecrübe konuşsun ayrıca @RSK kardeşim bak özendirmiyoruz içmeyin içirmeyin bi ara ben de bırakacaktım ama sonra bundan keyif aldığımı hissettim... panik atağımı tetikliyor aslında her yerimi uyuşturuyor ama yine de keyif işte alkol gibi zararlı ama çok keyifle içiyorum...

Rakıdan vazcayacak değilim sigara içmem daha iyi :) Sigarayı ne kadar içtiğiniz,nasıl bir ortamda kaldığınız, çevreniz vs aslında önemli etken sıkıntı yaratması konusunda.Çocukken evde bama içerdi,ilk sigarayı da çocuk yaşta içtim(10 senden fazla içtim mereti).Zararını gözle görülür olarak ise bir kaç sene önce film setine çalışmak için yola çıktığımda otobüs mola yerinde 2. sigaramı içerken gerinme esnasında aniden nefesimin kesilmesi,nefes alamama ve sağ kolumun kitlenip haraketsiz kalmasıyla yaşadım.Ertesi gün ise ömrü hayatımda ilk kez kendi isteğimle doktora gidip muayene oldum göğüs hastalıkları hastanesinde.Sonuç fazla birşey değildi oksijen yetersizliği çekmişim, oksijen seviyem düşük çıktı bir de astım başlangıcı çıktı.Yine de net olarak sigarayı bıraktığım söylenemez,bahsettiğim olaydan sonra 8 ay kadar neredeyse sigara içmedim sayılır( ara sıra pipo, puro ve nargileyi saymazsak),sonra beni sinirlendiren birinden dolayı farkında olmadan 1 paket sigarayı içmişim :D Şuanda ise 1 aydır toplam içtiğim sigara paket olarak 2 bile değil.Arkadaşlarım bile bana şunu söylüyordu:''Sen hayal kurarken bile içine sigarayı da ekliyorsun , muhtemelen bırakamayacaksın.'' demişlerdi :D Ulan o değil zengin olsam en fazla günde 1 tane havana purosu ile sigara olayını noktalardım.Bu arada evet sigara zararlı anakarada fakat doğal bir tütünden göreceğiniz zarar nikotin almak ve karbonmonoksik almaktan öteye gitmiyor.Daha kötüsü ise sen zaten şehirde yaşıyorsan üstüne günde de 2 paket sigarayı içiyorsan vay senin haline :D Spor destekli temiz bir yaşam olsa hava kirliliği vs olmasa durum çokça da kritik olmayacaktı sigara içenlerde bile.Karadenizin iç kesimlerinde yaşayıp sigaranın zararlarını ciddi olarak yaşayan insan gördünüz mü misal olarak?Benim gördüklerim sağlık yönünden benden daha iyiydiler, onu diyebilirim .Çünkü herifler spor özürlü de olsa az da olsa futbol gibi şeylerle uğraşıyorlardı(benim arkadaşlarım en azından öyle),yaşadıkları yerde ise karbondioksiti istesen de soluyamazsın yok çünkü :) Ciğerlerime ise en son geçtiğimiz mayıs ayı içerisinde baktırdım(orduya bağlı bir kurulda detaylı sağlık taramasından geçtim),ciğerlerimde leke bile yokmuş dediklerine göre , buna çok şaşırmıştım, adamlar tek kusur olarak göğüs kafesimin olması gerekenden biraz dar olduğunu söylemişti :D

Şimdi de chincilla ekledik ailemize yeni üye olarak.

yqsu.jpg

sf63.jpg

xhaf.jpg

Abovv hanım çıngar çıkartır evde. O kadar hayvanı beslemeye izin veriyorsa, karşılığını mutlak almıştır :) PES, halı saha, nargile cafe-konser-maç hepsinden taviz vermişsinizdir :)

Geri