Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Yorumunuz için gerçekten çok teşekkürler bazıları ses kartı ile harikalar yapılabiliyor vs. diyor fakat mantıklı gelmiyor 1000 tl ye ses kartı alıp çok iyi olabiliyorsa insanlar neden amfi ve kabin alsın ? Şuan artık blackstar id core 20 yüzünden dijital sesten bıktım zaten.

VST mi amfi mi bütünü ile senin tercihin. Evet VST'ler ile de çok güzel tonlar alınabiliyor. Ama @KoNt87 demiş, VST ile düzgün ton alman içinde baya harcaman lazım. DI Box aldın, ses kartı aldın, referans kulaklık aldın ve en az 1500-2000 lira gene gitti.

Neden amfi kabin alıyoruz? Ben misal eski kafalıyım. Amfi ve kabin bu işin temelidir, ruhudur diyorum. VST ile sürekli bir şeyler eksik geliyor, ton anlamında %100 mutlu olmuyorum. Ama çocuklar uyuyunca gitarı ses kartıma giriyorum, kulaklığı takıyorum ve VST çalıyorum. Yani benim için VST = Sessizlik ve özgürlük.

VST ile bir şeyler yapmak için amfi ve kabin konusunda biraz tecrübeli olmanında faydası olacağını düşünüyorum. Mikrofonlama, EQ, efektler falan gibi konularda faydalı olacaktır.

Bütün bu yazdıklarından kesinlikle ve kesinlikle ilk olarak ve gitarını değiştirmeden amfi alman gerektiğini düşünüyorum. Gerçekten çalım anlamında rahatsızsan en fazla 1500 liralık bir gitar almanı öneririm. Fazlası şu aşamada emin ol gereksiz.

VST mi amfi mi bütünü ile senin tercihin. Evet VST'ler ile de çok güzel tonlar alınabiliyor. Ama @KoNt87 demiş, VST ile düzgün ton alman içinde baya harcaman lazım. DI Box aldın, ses kartı aldın, referans kulaklık aldın ve en az 1500-2000 lira gene gitti.

Neden amfi kabin alıyoruz? Ben misal eski kafalıyım. Amfi ve kabin bu işin temelidir, ruhudur diyorum. VST ile sürekli bir şeyler eksik geliyor, ton anlamında %100 mutlu olmuyorum. Ama çocuklar uyuyunca gitarı ses kartıma giriyorum, kulaklığı takıyorum ve VST çalıyorum. Yani benim için VST = Sessizlik ve özgürlük.

VST ile bir şeyler yapmak için amfi ve kabin konusunda biraz tecrübeli olmanında faydası olacağını düşünüyorum. Mikrofonlama, EQ, efektler falan gibi konularda faydalı olacaktır.

Bütün bu yazdıklarından kesinlikle ve kesinlikle ilk olarak ve gitarını değiştirmeden amfi alman gerektiğini düşünüyorum. Gerçekten çalım anlamında rahatsızsan en fazla 1500 liralık bir gitar almanı öneririm. Fazlası şu aşamada emin ol gereksiz.

Benim bir sorum olacaktı, di box'a hangi durumlarda ihtiyaç var? Ben aktif manyetik ve ses kartı ile herhangi bir cızırtı vs almıyorum.

Önerebileceğiniz schecter veya jackson gitar var mıdır acaba ? Veya kullandığınız.
Ben jackson pro series dk2qm kullanıyorum. Satıyorum bir yandan da onuda belirteyim. Sattığım gitarı övmek gibi bir niyetim yok, gene de metal konusunda başarılı. Eğer eskişehirde isen deneyip istersen gidip sıfırını alabilirsiniz. Kafa karışıklığı yaratmakta istemem ama ltd mh1000 denedigim kadarıyla hoşuma giden gitarlar arasında. Genede pro series jackson tavsiye ederim. Metal konusunda bir eksikliğini hissetmedim.

Sarı sitede bir dk 2 gördüm Japon. Ben uzun yıllar çaldım dk 2 çok güzel gitardı. Bu aletin fiyatı da uygun geldi 1200 sanırım. Bir bak istersen kalan para ile amfi çok rahat alırsınız.

Selam herkese, ben site üzerinde bazı araştırmalar yaptım usa fender strat yada benzeri bir usa fender almaya karar vedim paramı biriktiriyorum,ampli için hâlâ kararımı veremedim.
henüz bütçem yeterli değil belki bir kaç ay içerisinde alacağım inşAllah. Lakin site üzerindeki satış yapan arkdaşlarımız çok sert ilanlar açmış mesaj atmaya korkar oldum. fiyat çeken arkdaşlar 3500 misal bende 3450 varsa yazamam yani öyle diyeyim. İndirim istersem sanki kötü biriymişim gibi hissedeceğim.
sorum şu
https://www.sahibinden.com/ilan/iki...kan-standart-stratocaster-ltd-411498155/detay
bu gitar fiyatını kesinlikle hak ediyor mu sizce.
Okuyan yanıt veren herkese teşekkür ederim. Hürmetler.

Selam herkese, ben site üzerinde bazı araştırmalar yaptım usa fender strat yada benzeri bir usa fender almaya karar vedim paramı biriktiriyorum,ampli için hâlâ kararımı veremedim.
henüz bütçem yeterli değil belki bir kaç ay içerisinde alacağım inşAllah. Lakin site üzerindeki satış yapan arkdaşlarımız çok sert ilanlar açmış mesaj atmaya korkar oldum. fiyat çeken arkdaşlar 3500 misal bende 3450 varsa yazamam yani öyle diyeyim. İndirim istersem sanki kötü biriymişim gibi hissedeceğim.
sorum şu
https://www.sahibinden.com/ilan/iki...kan-standart-stratocaster-ltd-411498155/detay
bu gitar fiyatını kesinlikle hak ediyor mu sizce.
Okuyan yanıt veren herkese teşekkür ederim. Hürmetler.
Fotoğraflardan anlaşıldığı kadarıyla hakediyor. Ama yanınızda gitardan anlayan biriyle gidip bakmanız gerekir. İyi gitar kötü gitar ilk ele alışta anlaşılır.

Gitar denildigi gibiyse bence manyetiksiz alip indirim isteyebilirsiniz. Standartlardan ustun ozellikleri var, 3500 4000 lira civari standartlara fiyat cekiyorlar bence bu iyi. Deneme konusuna katiliyorum, anlamasaniz da en azindan gitari gorup sahibiyle beraber lutiye yolunu tutabilirsiniz.

Haklısınız teşekkürler, manyetiksiz bir fiyat sorayım ben o halde.
manyetiksiz dememin sebebi, üzerinde şu anda SCN manyetikler var. Bu manyetiklerin strat tonunu bozduğunu düşünüyorum - ya da tam yansıtmadığını diyelim- böyle düşünmemin sebebi manyetiklerin yapısı single gibi değil. Fiyat farkına bridge manyetiği modifiyesi yapabilirsiniz diye düşünüyorum.

manyetiksiz dememin sebebi, üzerinde şu anda SCN manyetikler var. Bu manyetiklerin strat tonunu bozduğunu düşünüyorum - ya da tam yansıtmadığını diyelim- böyle düşünmemin sebebi manyetiklerin yapısı single gibi değil. Fiyat farkına bridge manyetiği modifiyesi yapabilirsiniz diye düşünüyorum.

teşekkür ederim tavsiyeniz için, mesaj attım. İyi bir durum da paylaşacağım sizlerle.

Rica ederim, gitarın sahibine çok yakınım, istediğin zaman arayabilirsin. Gitar çok güzel görünüyor, sesi de öyle ise gerçekten hak eder fiyatını. Manyetik olarak orijinalleri tavsiye ederim.

Başlıkta da belirttiğim gibi ilk kez elektroya geçiyorum ve genellikle duman şarkıları çalmak için bir gitar arıyorum daha müzik zevkim tam olarak oturmadı o nedenle ortalama bir gitar da söylebilirsiniz Line 6 Spider IV bir amfi düşünüyorum şuanlık max 2k bütçem var rica etsem bana uygun bir gitar önerirmisiniz ? Duman mı dinliyosun öğğ biz metaliça dinliyoruzcular rica ediyorum birşey yazmasın. (Metallica da dinliyorum herkesin müzik zevkli farklı). Şimdiden çok teşekkür ederim.

Sabit köprülü rahat ettiğiniz klavyesi olan 2.el bir gitar. Ibanez cort epiphone fender olabilir. Duman hepsiyle çalınıyor, bar programlarında gördüklerim bu şekilde. 500liralık da amfi alırsınız, marshall avt ler o aralıktaydı diye hatırlıyorum.

Geri