Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Bu alınır mı? Vergi ve gönderi ücretiyle 3000 TL'den daha uyguna geliyor, yeni başlayacağım metal çalmak istiyorum.
bende çift humbuckerlı olanı var memnunum o fiyata zaten çok büyük kalite farkı olan birşey alamazsın ama gitar o fiyat segmentinin en iyilerinden bence

Hocam lise okuyorum zaten yemek harçlığımdan kısıyorum bi görseniz biriktirmek için öldüm bittim ya, bide sadece gitarı almaya çalışıyorum amfi falan daha ortada yok yani
Aynı yaştayız bende yedek gitar olarak aldım ama birkaç olmusuz şey nedeniyle ana gitarımı sattım genelde yeni başlayanlar bile gitarını çok uzun süre tutmaz değiştirir satar, takaslar herneyse ama cidden uzun süre değiştirme gibi bir amacın olmasa bile iyi bakarsan en az 2 yıl idare edecek bir gitar bendekinin manyetiği aktif pille çalışıyor daha yüksek çıkışlı clean tonlarda dandikliği anlaşılıyor ama yüksek gainli tonlarda cidden sırıtmıyor metal için birebir senin attığın model hakkında çok fikrim yok

Bu alınır mı? Vergi ve gönderi ücretiyle 3000 TL'den daha uyguna geliyor, yeni başlayacağım metal çalmak istiyorum.
metal çalmak istiyorsan bunun aynısının iki adet aktif manyetikli olanı var onu tavsiye ederim ve bence alınır

metal çalmak istiyorsan bunun aynısının iki adet aktif manyetikli olanı var onu tavsiye ederim ve bence alınır
Onun fiyatı yüksek ondan dolayı alamıyorum.

Sizce bu nasıl?

Burada incelemesi var.

Muhtemelen yazılmıştır ama en azından önemli bir hatırlatma olsun. İlk gitarınızda tremolo olmasın.

Hele ki Floyd Rose'lu bir gitar kesinlikle almayınız. Hatta bence Floyd Rose'lu gitar alacaksanız en az bir 3-4 yıl gitar çalmış olmanız lazım.

En erken 3. gitarınız Floyd Rose içerebilir. İlk gitarınız iş görecek sabit köprülü bir gitar olsun, sonraki yekpare (neck through) bir gitar olsun. Sonra bunların manyetiklerini güncelleyin. Ondan sonra hala ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız (çalacağınız parçalarda kullanılıyorsa) FR'lu gitar alın, eğer parçada yoksa bence almayın.

Floyd Rose artıları ve eksileri olan bir olgu. Yani zaten gitar alacağım bari içinde herşey olsun diye düşünmek yanlış olur.

O gitarın tel değişimi, akort etmesi, çalma kolaylığı (bend / vibrato) vs de var. Sahne alan bir gitarist olacaksanız zaten tehlikeli, bir teli kopsa yedek gitar da yoksa öyle kalırsınız.

Merhaba ilk defa bir enstrüman çalacağım elektro gitar çalmak istiyorum biraz araştırdıktan sonra manyetik köprü sistemi kontrol tuşları vb bir çok şeyle karşılaştım her türde parçayı çalabilmek istiyorum ama izlediğim çoğu videoda tekli manyetikle metal çalınmaz humbucker la klasik çalınmaz tekli manyetik amfi de cızırtı yapar filan diyor bu gitar nasıldır ? Midex GRX-300-30-AMP Elektro Gitar Seti 30 Watt Gainli Amfi

Merhaba ilk defa bir enstrüman çalacağım elektro gitar çalmak istiyorum biraz araştırdıktan sonra manyetik köprü sistemi kontrol tuşları vb bir çok şeyle karşılaştım her türde parçayı çalabilmek istiyorum ama izlediğim çoğu videoda tekli manyetikle metal çalınmaz humbucker la klasik çalınmaz tekli manyetik amfi de cızırtı yapar filan diyor bu gitar nasıldır ? Midex GRX-300-30-AMP Elektro Gitar Seti 30 Watt Gainli Amfi
Böyle saçma sapan üç kuruşluk hazır setlerden uzak dur.
39 inch profesyonel seri demiş… o ne demek yav… standart elektro scale 25 inch gibi olur
Midex hayatımda duymadım… iyi bir gitarın sadece kuru ağacı marangoza kestirsen o kadar tutar…
yanında verdiği amfi de çok vasat…
ucuza kapattım işi der mutsuz olursun ancak

Böyle saçma sapan üç kuruşluk hazır setlerden uzak dur.
39 inch profesyonel seri demiş… o ne demek yav… standart elektro scale 25 inch gibi olur
Midex hayatımda duymadım… iyi bir gitarın sadece kuru ağacı marangoza kestirsen o kadar tutar…
yanında verdiği amfi de çok vasat…
ucuza kapattım işi der mutsuz olursun ancak
Hocam bende yeni başlayacağım elektro gitara, genellikle rock ve metal çalmak istiyorum ama bütçem çok kısıtlı. Amacım şimdi öğrenmek daha sonra daha iyi bir gitar almak ama şimdi başlangıç için bu nasıl olur?

Almanya'dan gelecek vergisiyle kargosuyla birlikte 2600 TL gibi bir fiyat oluyor.

Hocam bende yeni başlayacağım elektro gitara, genellikle rock ve metal çalmak istiyorum ama bütçem çok kısıtlı. Amacım şimdi öğrenmek daha sonra daha iyi bir gitar almak ama şimdi başlangıç için bu nasıl olur?

Almanya'dan gelecek vergisiyle kargosuyla birlikte 2600 TL gibi bir fiyat oluyor.
Linkteki fiyatı TL‘ye çevirip, %20 gümrük vergisi artı kargo ücreti diye mi hesaplıyorsun yoksa önce kargo ücretini dahil edip sonra gümrük vergisini mi hesaplıyorsun?

Linkteki fiyatı TL‘ye çevirip, %20 gümrük vergisi artı kargo ücreti diye mi hesaplıyorsun yoksa önce kargo ücretini dahil edip sonra gümrük vergisini mi hesaplıyorsun?
Sitede sağ üstten TRY'a yani Türk Lirasına çeviriyorum daha sonra sepette gönderilecek ülkeyi türkiye yapıyorum(Gönderilecek ülkeyi seçincede ürünün fiyatı değişiyor)

Daha sonra kargosuz bir şekilde gümrük vergisi hesaplıyorum çünkü kargo ücreti dahil değil.

Sitede sağ üstten TRY'a yani Türk Lirasına çeviriyorum daha sonra sepette gönderilecek ülkeyi türkiye yapıyorum(Gönderilecek ülkeyi seçincede ürünün fiyatı değişiyor)

Daha sonra kargosuz bir şekilde gümrük vergisi hesaplıyorum çünkü kargo ücreti dahil değil.
Teşekkürler sağol. Yamaha ve Presonus stüdyo monitörlerin Türkiye’de kazık fiyata satıldığını görmüş oldum 😂😂

Schecter Hellraiser C7 Black mi yoksa Schecter Blackjack Atx C7 Aged Satin Black mi ?

Hangisini tercih ederdiniz ? ve tercih etme sebepleriniz nelerdir ?
Bilgilendirirseniz sevinirim.
İkisini de tercih etmem, daha önce Hellraiser 7 Special kullandım, bir bass gitar kadar ağır, tom bridge ve arch top olması nedeniyle çok rahatsız geldi.
Yerinizde olsam Hipshot veya benzeri sabit köprülü, ergonomik ve ağırlık yönünden daha iyi bir gitar bakardım.
Bütçe konusunu bilmiyorum ama Schecter Reaper 7, Keith Merrow daha makul geliyor, Ibanez 7 telliler de yukarıda bahsettiğiniz gitarlardan daha rahattır bence.
Para dert değilse de tabiki Mayones, Blackmachine, Kiesel, Strandberg falan bakın.

Son düzenleme:
Arkadaşlar Merhaba. İlk kez elektro gitar almayı düşünüyorum ancak hala karar veremedim. Genelde Progressive rock/Alternative metal dinliyorum. Sadece gitar için bütçem 5-6k. Öneriniz var mıdır?

metal çalmak istiyorsan önceliğin humbucker manyetikli gitarlar olsun. bu harley bentonın les paul kasa modelleri de var, onlar metalde kullanılabilir. ama kaliteleri nasıldır bilemiyorum.

metal çalmak istiyorsan önceliğin humbucker manyetikli gitarlar olsun. bu harley bentonın les paul kasa modelleri de var, onlar metalde kullanılabilir. ama kaliteleri nasıldır bilemiyorum.
Ben şunu ya da bunu çalmak istemiyorum. Benim merak ettiğim böyle bir gitarı kendim 10k ya toplayabilir miyim? Ayrıca gönderdiğin linkteki gitarın gövdesi bilmem kaç parça kavak ağacı.

Geri