Barış Manço

samwise demiş ki:
ne yapabilecegimiz hakkinda birileri bilgi verse cok sevinirim. imzaysa imza, eylemse eylem...

Dernek olarak 10000 imza toplayıp yolladık ama bu olay artık herkesi aştı.Yapılacak tek şey PARA!!!!!

Ben şahsen bu konuyu Devlet Bakanı M.Ali Şahin ve Başbakan Tayyip bey ile konuştum ilettim resmi yazı faxladım ama cevap koca bir boş....

250 milyar gibi paramız olsa alırız.Belki dev bir konser geliri belkide ......

Tabii ki keşke ancak...Türkiyede yapacağın hiç bir dev konserden 250 milyar kar elde edemezsin...Paradan daha önemli şeylerde var.Ben açıkçası devletin gerekeni yapacağını düşünüyorum.Yapmalılarda.

Bizim 250 milyar toplamamız imkansız....Çeyrek trilyon arkadaşlar.....

1 OCAK 2005 TEKİRDAÐ KÜLTÜR MERKEZİ'NDE SAAT 19:00'DA BARIŞ ABİMİZİN DOÐUM GÜNÜNÜ KUTLADIK.

ŞİMDİ;

5 OCAK 2005 ÇARŞAMBA 22:00 DREAM TV'DE YÜXEXES,

7 OCAK 2005 CUMA SAAT 23:00 YÖN FM 96.4 PENA PROGRAMINDA
BARIŞ MANÇO İLE BULUŞUYORUZ...

SEVENLERE DUYRULUR!

4 ŞUBAT 2005 ANKARA KOCATEPE KÜLTÜR MERKEZİ SAAT 14:00 BARIŞ MANÇO FESTİVALİ,(Ankara Gençlik Federasyonu ile)

6 ŞUBAT 2005 İSTANBUL BAYBLON BAR'DA "BARIŞ MANÇO VE CEM KARACA AYNI SAHNEDE"TÖRENİ

YAPACAÐIZ BİLGİNİZE.

Arkadaşlar çok üzgünüm ancak köşkteki eşyaları boşaltıyorlar.Bugün önünden geçtim.3 Tane kocaman Hayrioğlu nakliyata ait araç vardı köşkün önünde ve 5-6 kişi bir sürü eşya taşıyorlardı.Bahçede de koliler falan vardı.Yazık yani gerçekten.

Yazık yaaaaa... Nolcak şimdi o değeri pahası biçilmez eşyalar ? Ah be Barış Abi, kolilere mi sığacaktı o eşsiz eserlerin ?
Nolacakmış şimdi o eşyalar Elvis ?

Evet arkadaşlar o eşyalar artık sağda solda LALE AHISKALI'nın oyuncağı olacak.Eşyaların bizim emanetimize verilmesi için çağrı yaptık ama bazı para hırsı olan kişiler bu eşyalar bir hiç uğruna yok edecekler...

Umarım duyarlı insanlar birlik olur.Bu akşam
YÖN FM'de 96.4 saat 23:00.Bu konu ile ilgili açıklamalarda buluncam.

Ekşi Sözlükte gördüğüm bu yazıyı buraya koymak istiyorum.....

"TCYX" isimli arkadaş yazmış...

Barış Manço 81300 Moda:

Arkadaşlar zaten bu adresteki evin bulunduğu sokak son 5-6 senedir bana çok karanlık geliyor, bilmem aynı şeyi hissediyor musunuz?

"en son olarak icraa memurlari tarfindan ziyaret edilmis adrestir.

kaç para eder hatiralariniz? satılıga cıkartın herseyinizi.
kac para.? cevap verin.

sarkılari da satsalardi keske, sibel can okusaydi birisini de.

baris manco nun esyalarini meta olarak goren bir banka;*-halkbank-

apoya bir ordu doyuracak kadar odenek tahsis edip de ulkenin gelmis gcmis en buyuk sanatcısının esyalarini hacizden kurtaramayan `hukumet;bilmem kacinci turkiye cumhuriyeti hukumeti, kultur bakanlıgı, vs.`

utanmaz bir ortak;*(süha özkan)

nasipsiz bir aile;* (lale manço,doğukan manço...VS)

duygusuz bir toplum;* , * * * * * *, * * * * (sen+ben,bakkal,işadamı,baykal,unakıtan,karamehmet-aydinlar,rockçılar,popçular.....VS)

ve işte,
baris manco nun esyalariyla birlikte haczedilen gecmisi, ve bir ulkenin gelecegi.* (türkiye ? )

artik duvarlar da agliyacaktir. eminim esyalari sonradan gorme bir dallama alir da havasini atar "heyytt be baris manco nun bu esyalar simdi ben kullanıyorum" diyen bir agız dusunun,32 disi birden gorunen.

baris manco dinlerken gelen haber iste bu. gunu bitiren haber de iste bu.

yarin artik bugunku gibi olmayacak daha kotu olacak bunu zaten biliyorduk da bu kadarini beklemiyorduk."

TCYX

Uzun saçlı Barış Abi;
Unutmadık dünya fani,
Biz nasıl unuturuz seni,
CAN BEDENDEN ÇIKMAYINCA...

Evi anıları yok edilmek istenebilir ama o kalbimizden yokedilemez.

"B.Manço ve özel eşyaları,evi hakkında"

Arkadaşlar; ben derim ki imza toplayalım.Herkes mail listesindeki inasanlara forward eder. 5 dakikamızı bile almaz ve büyük bir kitleye ulaşabiliriz.

Tek sorun epey bir imza topladıktan sonra bu imzaları yazıcıdan çıkartmak ve başbakanlığa,kültür bakanlığına,turizm bakanlığına göndermek.

5 dakikamızı almaz ve en azından "BİZ BİR ŞEYLER YAPTIK" deme hakkına sahip oluruz.

Ne dersiniz?

Bir mail adresi alırız Barış abinin adına.Hotmailden veya yahoo’dan....Bu şekilde başlayabiliriz...Daha geç olmadan...Bence 15 güne kadar toplamak lazım imzaları....

Elvis_is_Dead; hemen başlayalım ne duruyoruz ki ? Geçtiğimiz günlerde bir magazin programında 2-3 dakika yer ayırıp geçiştirdikleri bu konuya biz eğilelim. Gençlerin ilham kaynağı ve önderi halinde gelmiş bu insan için ne yapılsa az bana kalırsa. Hal böyleyken onun o eşsiz hatıralarını hiçe sayanlara karşı sadece forumlara yazı yazmayalım ve birşeyler yapalım. Altı üstü oturduğumuz yerden mail atıcaz.
Peki bu sence bir işe yarayacak mı? Ve nasıl başlicaz ?

"BarışManço" rumuzlu arkadaş, bu e.maiş adresini arkadaşlarıma yollayıp,konu iletebilir miyim?

Ne kadar kişiye ulaşırsa o kadar iyi.Bu devirde artık dedemin bile e.mail adresi var.Bİr çok insana ulaşabiliriz.Forward ederek...Onlarda destek çıkarlar...

Ben " gbmd_irtibatmerkezi@yahoo.com " bu adrese istediğin bilgileri gönderiyorum..

Geri