Ibanez RG2550

tüüü alah seni ne yapmasın :evil:

hiç anlamıyosun bu işlerden... bi kere cort ve baswood kötüdür. uzak durucan. bide herhangi bi gitara emg tak acaip güzel distortion gelir...

not: latife edenin bir yüzü gülmeyenin iki yüzü kara :roll:

masterofpuppetsasd demiş ki:
tüüü alah seni ne yapmasın :evil:

hiç anlamıyosun bu işlerden... bi kere cort ve baswood kötüdür. uzak durucan. bide herhangi bi gitara emg tak acaip güzel distortion gelir...

not: latife edenin bir yüzü gülmeyenin iki yüzü kara :roll:

Gitara sticker yapistirmanin tonu etkiledigini soylemeyi de unutmussun abicim :LOL:

8)

Untouchable demiş ki:
01 , bi önceki sayfadaki dediklerin bana galiba :)....bişi biliyorum ki sölüyorum yani öle heybeden de değil kullanıyorum yani gitarı ona göre yorum yapıyoruz herhalde...zaten arkadasında niyeti var galiba alıcak...yani 70 e sahip olmasam varsayımdan atsam neysede..hergün çaldığım gitarı yani gelipte marka ya takıpta vs den polemik yaratmayalım..evet benim marka takıntım var kimin yokki ?

01 sanırım sefabeser in baswood ve maun konusundaki fikirleri için demiş bunları.

Untouchable demiş ki:
01 , bi önceki sayfadaki dediklerin bana galiba :)....bişi biliyorum ki sölüyorum yani öle heybeden de değil kullanıyorum yani gitarı ona göre yorum yapıyoruz herhalde...zaten arkadasında niyeti var galiba alıcak...yani 70 e sahip olmasam varsayımdan atsam neysede..hergün çaldığım gitarı yani gelipte marka ya takıpta vs den polemik yaratmayalım..evet benim marka takıntım var kimin yokki ?

01 sanırım sefabeser in baswood ve maun konusundaki fikirleri için demiş bunları.

PhoibosApollon demiş ki:
cavernosum demiş ki:
Floyd Rose da çok saçma bir şey zaten. Metal yığını. Iyk.

Tabi canım, tamamen şov amaçlı bi hede, steve vai değiliz ya, ne gerek var.
Hatay sokakta çalışanlardan biri aynen bunu demişti. Hangi dükkan hatırlamıyorum.

ben de ilk başladığımdan bir müddet sonra 7 telli alacaktım.İzmirde bi müzik dükkanı dedi ki:"sen 6 telliyi bitirdin de mi 7 telliye geçeceksin" :)
ben de anne,hatun,bacı bırakmadım herifde küfrede küfrede.. :)

yemek sanki bu birini bitir diğerine başla :D hayır yani 7. tel kağıt üstünde sadece ekstradan 5 nota daha ekler. ama tabi kullanımı farklıdır. ama 7 telli gitar öğrenmek diye bişey yoktur ki sonuçta :D

o mantıkla gitardan once bas calmak lazım... ya da yeni başlayanlara 3 telli gitarlar falan üretmek lazım...

önce 4 teli bitirin lan 6 teli naapıcaksınız...

KoRnoManiac demiş ki:
ben de ilk başladığımdan bir müddet sonra 7 telli alacaktım.İzmirde bi müzik dükkanı dedi ki:"sen 6 telliyi bitirdin de mi 7 telliye geçeceksin" :)
ben de anne,hatun,bacı bırakmadım herifde küfrede küfrede.. :)

Olaya onlarin mantikla bakarsan gitar calmaya 4 telli bas gitarla baslamak lazim. Sindire sindire 5er nota arttiracaksin ahhahaha :LOL:

Untouchable demiş ki:

Sen neden yazdıklarımı üzerine alındın anlayamadım ben şimdi? :)

Ya yazdıklarımı okumadın,ya cidden polemik yaratmak için alakasız birine sataşma yoluna gidiyorsun.

Ben senin ne yazdığını bile okumadım,nasıl cevap yazabilirim.

Markadan filan bahsetmişsin,ne markası arkadaşım? :) Herhangi markanın ismi geçiyormu benim yazdıklarımda?

Marka takıntın varsa sen yoluna devam et arkadaşım,en azından benim marka takıntım yok. :) Çalan ben olduktan sonra elime odunda alsam çalarım hiç fark etmez.sx lede müzik müziktir,PRS lede...

ya beyler bayadır turkrock açılmıyordu bende neyseki şimdi açıldı ne hikmetse.... geçen gittim zuhale 2550 nin fiyatını sordum .. peşinde %15 düşürüyorlarmış... 850$ dedi adam bana :S:S:S resmen dumur dumur şok şok şok oldum... ama yalan demiyim doların o günkü kuruna göre değişebilir 850ile 860 arasında dedi. yahu ikinci el fiyatı neredeyse =S .. aynen haftaya pazartesi alıyorum gitarı bi 300 ytl de pederden borç alıp :D .... borç harç neyse ney artık... gitar benim olacakkkk

bide gitarı denemek istedim denetmiyoruz kardeşim yaptılar (bildiğin zuhal işte). ama ben çalıyım sen dinle dedi geçti gitarın başına bülü bülü bülü biraz shred yaptı.... =S o ayrı teraneydi zaten... neyse ama adamlarda haklı veletler oraya buraya vurmuşlar gitarları sonra almışlar bunlarda bıkmış.. ben olsam bende denetmezdim.. ama ben çalıyım sen dinle harbi seyirlikti :D ... yaw çıkan sesten bana ne ... ben o amfiyi kullanmıcam muhtemelende o manyetikleri.... klavyesi nasıl ele oturuyomu rahatmı gitarın ham sesi nasıl falan filan iyice gitarı incelemek maksadım.. yoksa o ses çıksın çıkmasın zerre değeri yok benim için...

neyse ney.. gitarın şekli şemali zaten ayrı mest etti beni... resmi var ona bakıyorum bilgisayardan hep :D .... haftaya kazasız belasız alabileydim şu gitarı bi =/ .... ulam sonra demesinler 850 case siz fiyattı diye.... der der zuhal son anda gedik koyucak ya.... geçen ay da s470 e zam geldi deyip 950 ytl oldu demişlerdi...

Yalçın Abi'ydi sanırım Zuhal'deki bey..."denettirmem ben çalarım!" ya da "burda gitarları ben çalarım ulan" tarzında bir tip =) şov seven bir insan anladığım kadarıyla, eheh =) biz bir kere gittiğimizde bir gitarın tremolusunun birşeyini düzeltiyordu, 5dk bekledik halletti.. sonra akordladı, bir kaptırdı baya bi bekletti, çaldı, sömürdü gitarı öyle verdi elemana =)

neyse bu arada denenecek bir tarafı yok 2550 klavyesinin. Hatta alınacağı kesin değilse denenmeyecek tarafı var zira o nasıl bir klavye lan.. lan öyle klavye mi olur lan :p

bu arada üzerindeki manyetikler de katiyen boru değil, en az birkaç yıl değiştirmezsin.. her neyse hayırlı olsun diyelim, kardeşliğe hoş geldiniz sör ^^

ha bu arada yavaş casesiz fiyatı desinler. başka yerler belki dener ama zuhal asla yap(a)maz öyle birşey.

casesiz se gitarı al kafalarına vur yani :) case siz vermezler ya ben burdan aldım ama onlarda zuhalden getirtiler-casele geliyo sorun olmuyo yani hadi hayırlı olsun

bende biliyorum canım yav.... case siz vermezler.... ama gel görki fiyat muhteşem.. insanın inanası gelmiyor :D ... yahu 850$ ... ikinci el fiyatına sıfır alıyorsun... ya ciddi ben bu gitara bittim resimlerine bakıp bakıp duruyorum...

zuhale gittiğimde bijen de ordaydı.... öve öve bitiremediler gitarı.... bijen de de 1570 varmış.... neticede onunda bitek manyetiği değişik....

yav şu gitarı sevmeyen bi kaç kişi gördüm... onlarda takım tutar gibi gitar markası tuttuğundan... jackson cıyız abi diğerlerini sallamayız lardı.... :D ...

haftaya pazartesi... =S .... sabır sabır sabır... öldüm ulan o gitarı istiyoruuuummmm.... sonradan fiyatı yükseltmeseler bari...

gecen hafta gittim jem den, js1200 e, music man den Les Paul standart, BFG ye, Strat tan tele ye bir sürü gitar denedim. Bu arada rg2550 yide doyasiya deneme firsatim oldu aletin clean tonlari cok iyi kapa gözünü sanki strat ama köprü manyetigi distorsion da sanki biraz zayfi gibi geldi bana onun hemen arkasindan alder gövdeli bir tele denedim ayni anfi ayarlariylan tele nin köprü manyetigi daha yüksek cikisliydi ve daha yirticiydi yani tele onu telef etti ;) hatta inanamadim bir daha denedim. Bu arada ben schecter kullaniyorum sanki ibanezin köprü manyetigi ona görede zayifti, gerci simdi ayni anfi mamfi muhabbeti olacak, aletlerin hepsini pod xt ilen her zaman kullandigim anfi simulasyonu ile kullandim. Belki bana öyle gelmistir siz kullananlar olarak daha iyi bilirsiniz tabiki.

ewt 2550 nin stock manyetikleri o kadar efsane deil ama idare eder yani çok kötü değiller.Bazı arkadaşlar bi ara cleanlerine laf ediyorlardı :D sen beğenmişsin.Bence cleande de distortionda da çok kötü deiller ama bana göre değiştirmek gerekiyor bi müddet sonra.Tercih meselesi

Geri