Virüs (Rock) - izmir

Şarkınızı dinledim gayet başarılı kayıtta gayet güzel olmuş yukarda Jokermg arkadaşında dediği gibi nakarata kadar sözlerden hiç bişey anlamadım hatta ingilizcemi diye düşündüğümde olmuştur :) yinede güzel iş çıkarmışsınız diyebilirim başarılar.

Sarkı güzel olmuşta şu baştaki vokal sorunu olmasaymış keşke :p tebrik ederim ama çok iyi olmuş düzenlemesi felan. eminim çok iyi bi sonuç gelir yarışmadanda :)

evet sağlam sözler var aslında başta ama pek anlaşılmıyor.dinleyenlere sözlerle birlikte dinlemelerini tavsiye ederim :p umarım nss de en azından ilk 10 a kalırsınız.yeni parçalarınızı merakla bekliyoruz,başarılar ;)

SON

Yabancı bir yüz artık bu dünyaya
Sözler kadar uzak

Pervaneler güneşe ben sana
İnananlar tanrıya ben sana
Sen kaçarken ben hep sana

Dokunduğum son ten parla
Gücünü benden al
Parla bir ışık gibi
Ben tükendikçe sen çoğal
Çoğal ki sonsuza dek parla
Çoğal ki ben tükeneyim

Yüzünü dön bana
Senin için geliyorum
Her adım daha sıcak
Her nefes daha boğucu
Sonum sen ol
Geçmişim zaten yok

Hani her zaman bir umut vardı
Vazgeçmek en büyük yalandı
Artık yok hiç umut yok yok

VİRUS

Arkadaşlar elinize sağlık.....

Yarışmada size denk geldim ve ilk ona koyulabilecek nadir parçalardan birisini buldum. Altyapı, sound vs herşey çok güzel olmuş. Vokal kaydı konusuna katılıyorum. 5. veya 6. dinleyişten sonra ilk kısmı özellikle öyle yaptığınızı düşünmeye başlamıştım. Sorun bence vokalin ses yüksekliği değil, oturduğu frekans. Birazcık parlatılırsa olacak gibi geldi bana. Yine de hem beste hem kayıt açısından ilk ona değil ilk 3 e girmeyi hakediyor.

İzmire yolum düştüğünde mutlaka çaldığınız bara gelcem. Yolunuz açık olsun

Cag_eklips demiş ki:

Yarışmada size denk geldim ve ilk ona koyulabilecek nadir parçalardan birisini buldum. Altyapı, sound vs herşey çok güzel olmuş. Vokal kaydı konusuna katılıyorum. 5. veya 6. dinleyişten sonra ilk kısmı özellikle öyle yaptığınızı düşünmeye başlamıştım. Sorun bence vokalin ses yüksekliği değil, oturduğu frekans. Birazcık parlatılırsa olacak gibi geldi bana. Yine de hem beste hem kayıt açısından ilk ona değil ilk 3 e girmeyi hakediyor.

Çok teşekkürler.
Normal dinleyici kitlesi dışında müzikle uğraşan insanlarında parçamızı beğenmeleri bize gurur verio.
Açıkçası yarışmayı ciddiye almadığım için katılan gruplar hakkında pek fikrim yok ve yarışmanın oylama sisteminden oldukça rahatsızım hatta henüz kendi grubuma bile oy vermedim verirmiyim onuda bilmiorum.

NOT:sölemeyi unutmuşum vokalin sesini nekadar açarsak açalım ilk kısmın anlaşılması imkansız haklısın ama "CAROL" marka mikrofonla bukadar oluo :(

Cag_eklips demiş ki:

vokal kaydı konusunda dinleyenlerin %99 u aynı şeyi söylüyor ama Ardanında dediği gibi aslında bunun biraz amatörlükle alakası var....Bir kaç parça daha kaydettikten sonra eminim evdeki vokal kayıtlarımızda daha temiz ve daha kaliteli hale gelecek....gerçi birazda imkanlarla alakalı tabiki, kullandığımız sistemle bu kayıdı yapabilmek bile bizim için düşündüğümüzün ötesinde birşey oldu....

bar konusuna gelince hazırladığımız playlistle girebileceğimiz barda ne kadar tutunabiliriz biz bile bilmiyoruz :D ama umarım senin İzmir'e yolun düştüğünde biz bi yerlerde düzenimizi oturtabilmiş duruma geliriz.... :twisted:

Daha önce dediğim gibi kendi soundumuzun paralelinde bir playlist hazırlamaya çalıştık elimizden geldiğince...Yani daha doğrusu sound karşılaştırması yapmak pek doğru olmayacak sanırım şöyle diyeyim içinde elektronik öğelerin bulunduğu parçalar seçmeye özen gösterdik...
Aslında normalde yapmamız gereken sağda solda her yerde çalan parçalardan oluşmuş bir playlist hazırlamaktı çoğu bar grubunun barda çalabilmek adına yaptığı gibi...Fakat artık klişeleşmiş repertuarlardan ,çalanlarda dinleyenlerde yeterince sıkıldı die düşündük.Dahada önemlisi dinleyici kitlesi bir yana kendimiz sahnede bir parçayı çalarken ne kadar eğlenebiliriz veya o parçadaki hissiyatı karşımızdaki insanlara ne kadar verebiliriz....Bu yüzden gruptan herkesin severek dinlediği parçalar konuldu repertuara. Belki bu bir risk ama yinede sevdiğimiz işi yapmak en doğrusu olacak bizim için.....
Bunun dışında repertuarımızla ilgili söyleyecek fazla birşey kalmadı sanırım....Yaklaşık 50 grubun parçalarından oluşmuş bir playlist var ortada....Ama ben burda bakıldığında en çok göze batan bir kaç grubu yazarsam sanırım fikir sahibi olmanız için yeterli olacak.......

(a perfect circle, alice in chains, deftones,depeche mode,dredg, faithless, korn , muse, moby, my chemical romance, pink floyd, porcupine tree, queen, radiohead, the tea party, tool,..vs)

şarkınızı ilk defa bugün dinledim. gayet başarılı olmuş. vokal başları hariç süper olmuş. vokalin sesini beğendim. umarım iyi yerlere gelirsiniz. başarılar...

Geri