Istanbul Luthierleri

Gitara gelen elektriğin insanı öldürecek kadar güçlü olduğunu sanmıyorum. Piriz bile insanı kolay kolay öldürmez çünkü.
En son bu sekilde rahmetli olan bir kardesimiz mevcut.. 220 v adami oyle guzel oldururki anlamazsiniz bile.. Elektirigin sakasi olmaz. Lutfen bu konuda emin olmadiginiz ve gecerliligi olmayan cevaplar vermeyin. Burda her yazilani dogru sanip uygalamaya calisacak genc arkadaslar olabilir. Fi tarihinde gitarini siyaha boya guzel metal tonlari alirsin diye dalga gecilen birinin gercekten gitarini siyaha boyamisligi var :) bilmem durumun vahimligini anlatabildimmi. Konu elektrik ise sakasi olmaz.

En son bu sekilde rahmetli olan bir kardesimiz mevcut.. 220 v adami oyle guzel oldururki anlamazsiniz bile.. Elektirigin sakasi olmaz. Lutfen bu konuda emin olmadiginiz ve gecerliligi olmayan cevaplar vermeyin. Burda her yazilani dogru sanip uygalamaya calisacak genc arkadaslar olabilir. Fi tarihinde gitarini siyaha boya guzel metal tonlari alirsin diye dalga gecilen birinin gercekten gitarini siyaha boyamisligi var :) bilmem durumun vahimligini anlatabildimmi. Konu elektrik ise sakasi olmaz.

Tamam haklısınız. Ancak başıma geldi ve yaşıyorum, ondan dedim bunu.

Haklısınız balyoz yemiş gibi oluyorsun:D Ama kaza ile oldu bu. Prize fener takıyordum şarj için. Elektrik birden püskürdü:D
Sizi anliyorum. Hatanizi farkettiginiz icinde ayrica tesekkur ederim. Ama Hakan abininde dedigi gibi herkes sansli degil :) Bazi seylerin inaninki sakasi olmuyor. Ben 40 w havya ile lehim yaparken bile gozluk takarim. Elektrikle ugrasirken mutlaka lastik eldiven ve kaucuk terlik yada ayakkabi giyerim. Bazilarina komik gelebilir yada ciddiye almayabilirler ama is isten gecince donusu yok bazi durumlarin..

Sizi anliyorum. Hatanizi farkettiginiz icinde ayrica tesekkur ederim. Ama Hakan abininde dedigi gibi herkes sansli degil :) Bazi seylerin inaninki sakasi olmuyor. Ben 40 w havya ile lehim yaparken bile gozluk takarim. Elektrikle ugrasirken mutlaka lastik eldiven ve kaucuk terlik yada ayakkabi giyerim. Bazilarina komik gelebilir yada ciddiye almayabilirler ama is isten gecince donusu yok bazi durumlarin..

Evde tavşan, kedi falan kablolara zarar verebiliyor. Bununda önlemini almak lazım. Teşekkürler:)

Çarpılmak iyidir, gitar çalırken arasıra headbang yaparsın :D bu işin şakası tabii, bence acilen götürün ne olacağı belli olmaz babamın kötü hikayeleri var elektrik hakkında ama şimdi geçmişe bakınca çok komik duruyor burada anlatılacak tarzda değil :ROFLMAO:

Gitara gelen elektriğin insanı öldürecek kadar güçlü olduğunu sanmıyorum. Piriz bile insanı kolay kolay öldürmez çünkü.
Bilginiz olmadan konu hakkinda bence birsey olmaz demek cok yanlis. Googleda 2 dakikalik bir arama ile ölümlere ulasabilirsin. 220volt degil DC 50 volt bile oldurebilir. Elektrik gitardan degil amfiden geliyor, teller iletkendir ve amfi 220volt ile calisir. Amfinin bakimlari yapilmali, elektrik sicramasi hissedilirse (10-15 mA e denk gelir bu kaslardaki kontrolsuzluk hissi) amfi hemen kapanmali. 50mA uzerinde olumcul olabiliyor. Ornekleri de var :)

Geri