Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

ha bu arada merak ettıgım bır konuda bu lanet olası reverb lı anfı rock tarzına uygun olanları var bunlardan anı zamanda blues rıtımlerınıde ıyı alabılırmıyız mumkunmu??

merhaba arkadaslar ibanez rg serisi gitarimda su anda bulunan Lo TRS Tremo II yi degistirmek istiyorum kendisi hasat olmus durumda gitari dusurdugum icin yamuk yumuk akort yapamiyorum ve pas icinde degistirmekten baska carem yok, o yuzden ayni floyd rose'u mu almaliyim yoksa Edge Pro II mi almaliyim yada daha iyi neler onerirsiniz. digerleri uyarmi benim gitara acaba yoksa illaki Lo TRS Tremo II ye bagli mi kalmaliyim tesekurler saygilar :d

alacak olduğum elektrogitarın pedalının,anfisinin ve aklıma gelmeyen diğer özelliklerin neyine dikkat etmem gerekir?(ev ortamında amatör bir şekilde çalışacam)
bu arada alışverişimi ben net üzerinden yapıyorum.her markayı bulmakta zorlanıyorum vede piyasanın üzerinde satış yaplıyor.bildiğiniz ucuz bir site varmı?

Petek:

lo-trs yerine edgepro taktırmak istersen gövdeyi ona göre değiştirip oymaları gerekebiliyor, ben de aynı şeyi Kenan abiye sormustum bir ara. Esasında bu durumda gitari satıp, yeni proedgeli bir gitar almak bile daha mantıklı olabilir mali acıdan ibanez rg icin düşünürsen. Bunu sehrindeki luthier' e sorabilirsin yalnız kesinlikle işini bilen, önceden methini duydugun biri olsun. Biz yaparız diyen her dükkana inanma.

merhaba bana mini amfiler hakkidna bilgi verirmisiniz? ses kalitesi nasildir overdrive falan varmidir processor la kullanirsam nasil olur ?
birtane almayi dusunuyorum cunku annem babam ayri ve babam izmirde oturuyor izmire cok sik gidip geliyorum koskoca amfiyi tasimak curutuyor..
bide bunlarin fiyatlari ne kadardir

Blues01,

İstanbul tarafına geliyorsan acele etme birde burda bak. 15 wattlık bir amfi ve Vamp çok ağır değiller, otobüsle bile çok rahat taşırsın.

Başka seçenekleride göz önünde bulundur, mesela ucuz olmayan ama belli bir ücreti geçince kargo almayan internet siteleri var Türkiye sınırları dahilinde (şimdi hatırlayamıyorum) birde onları karıştır.

İstanbul'daki mağazalarla irtibata geç onlardan fiyat al belki daha ucuza, yada aynı fiyata ama daha üst modellerde ekipmana sahip olabilirsin.

Varsa İstanbul,Ankara'daki arkadaşlarını sıkıştır hiç anlamasalar bile tam verirsen marka-model onlarda yardımcı olurlar.

yaw bugun bie yere processor sordum alesis marka 175 dolar dıyor.. alesis marka iyimidir tavsiye edermisiniz ???ayrıca bu markaya bu fiyat degermi???

selam rg1570 almayı düşünüyorum manyetikleri değiştirmek istiyorum fakat kararsızım emg81 , 85 mi taktırsam yoksa dimarzio x2n , tonezone mu
duyduğum kadarıyla emg ile ton yelpazem çok geniş olmazmış doğrumudur bide tabi ağaca uygun gidermi gitmezmi tavsiyeniz nedir ?

ikinci olarak boss gt6 ile pod 2 arasında takıldım hangisi daha iyi gider podu biliyorum kullandımda çok güzel alet ama yeni amfi aldım (marshall mg100dfx)
yani amfim iyi gibi zaten neden amfi similatörü aliyim gibi bi düşüncem var yanlışmıdır bu konudada bi tavsiye hiç fena olmaz..

NOT: tavsiye vermeniz için ne tarz müzik yaptığımıda bilmeniz lazım tabi ya aslında ton yelpazem geniş olsun istiyorum thrashden power a progressive hatta skid row tarzı 80s metal sounduna kadar..?

Selam nepenthe,

EMG ve x2n, cıkısları cok yüksek oldugundan dolayı cok yonlu manyetikler sayılmazlar, cok sert tonlar icin iyi gitseler de, progressive ve hatta skid row tarzı şeylere kayacaksan, bunlardan biraz daha düşük cıkıslı, yine de cikisi cok düşük olmayan manyetiklere kaymanı tavsiye ederim(sanırım bridge icin soruyorsun).

Denediğim kadarıyla tone zone olabilir, klasik vintage rock tonları icin hos bir manyetik, harmonikleri rahat alıyor ve tok(bas-mid agırlıklı) bir tonu var. Yalnız benim cok sık duydugum bir şey, rg1570 gibi basswood olan gitarlarda bu manyetiğin cok boguldugu. Mahogany gitarlarda gayet güzel tınladıgını bildiğim tonezone' un basswoodun karakterinden dolayı sanırım deneyenler pek begenmiyor genel olarak, nette yazan birkac arkadastan ve genel reviewlardan bildiğim kadarıyla. Tone zone' un bir güzelliği, sololarda notaların gayet dolgun gelmesi.

Yine de bir baska gitarda deneme sansın varsa dene derim.

Dimarzio düşünüyorsan, evolution tiz-mid agırlıklı, sololarda cıglık atan, tonezone' a zıt karakterli, ritmlerde modern soundda bir manyetik olarak düşünebilirsin(steve vai soundu).

Steve' s special midleri cok düşük, tonezone' a zıt bir manyetik, daha parlak, modern ve steril tonları var, tizleri ve basları acık. Bu da amfinin clean tonda bile cok drive olmamasını engelliyor, cleanler cogu yüksek cıkıslı manyetiğe göre daha temiz. Ritmlerde de her notayı bogulmadan tane tane duyarsın. Petrucci soundu seviyorsan düşünebilirsin.

Breed manyetiklerini hic kullanmadım ama reviewlarından dolayı cok merak ediyorum, o da steve vai' nin evolutionlara alternatif olarak, daha klasik rock tonları icin tasarlattıgı bir manyetik, denemedim ama kayıtlardan anlasılan denildiği gibi daha klasik, tone zone benzeri bir karakteri var, cıkısı daha az.

awakeone sağol tavsiyelerin için rg1570 i fiyatının ucuzluğundan (500-600$ arası yani) ondan dolayı düşünüyodum o fiyata çok güzel gitar diye duyumlar aldım ama başka modeller önerirsen yada başka marka ne biliyim tamamiyle rg1570 e yöneltmiştim kendimi ama..

O fiyata kesinlikle al derim eğer ibanezi genel olarak seviyorsan. RG' nin iyi bir modeli, benim arkadas Bijen' de denemiştim ve o fiyata bulman güzel, 1. el fiyatı cok daha fazla diye biliyorum.

2. el ise sapını ve gövdesini kontrol ederek alırsan, eskimiş perdeleri ve metal parcalari ilerde daha erken değiştirmek zorunda kalman dısında sıkıntı cekmezsin.

kenny demiş ki:
merhaba bana mini amfiler hakkidna bilgi verirmisiniz? ses kalitesi nasildir overdrive falan varmidir processor la kullanirsam nasil olur ?
birtane almayi dusunuyorum cunku annem babam ayri ve babam izmirde oturuyor izmire cok sik gidip geliyorum koskoca amfiyi tasimak curutuyor..
bide bunlarin fiyatlari ne kadardir

line 6 pod ver 2.0 veya xt al..... hem processör derdinden kurtul hem anfi hemde çok hafif.....alım satım formunda çok uygun fiyatlı iki tane var...

Geri