Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Ben Sleri daha cok seviyorum, floyd rose'lu gitarlar acisindan. IbanezS'imde kullandigim manyetikler: Seymour Duncan Custom Custom kopru; Fender 90 strat orta; ve Seymour Duncan Pearly Gates sap. Bence bayagi bayagi iyi, en azindan yukarda adi gecen ve denedigim manyetiklere gore.

B

Ben elektro guitar çalma konusunda daha yeniyim washburn X21 gitarım var ve marshall amfim var. Pedal konusunda fazla bir bilgim yok bana fiyatı uygun bir efect pedalı önerebilir misiniz? Bi de ton ayarımda bir temazsızlık var bu nasıl düzeltilebilir?

ilk defa elektrogitar alacağım ve internet üzerinden cebimdeki paraya göre bulduğum gitarları aşağıda sıraladım.Oldukça fazla ama klasik gitarımı alırken araştırmadan aldığım için kazık yemiştim aynı duruma düşmemek için bu kadar fazla gitar buldum.sizce bu gitarlardan hangisini almalıyım.Cortlar ve SXler hariç geri kalan 2 gitar set halinden satıldığından dolayı hehangi bir sekilde çıkarma veya ilave yapamıyorum.

Aria Electric Guitar Package Gitar Seti

ARIA STG - 003 ELEKTRO GİTAR
Gövde: Kızılağaç.
Sap: Akçaağaç.
Klavye: Gül ağacı - köprü-üst eşik uzaklığı 648mm
Perde Sayısı: 24.
Manyetikler: Sap manyetiği OS-1X single coil, orta manyetik OS-1X single coil, köprü manyetiği OS-1X single coil.
Elektrik aksamı: 1 ses düğmesi, 2 ton düğmesi, 5 kademeli manyetik selektör anahtarı ve manyetik sarım anahtarı.
Köprü: VFT-1 Vintage Tremolo.
Donanım: Krom.
-------------------------------------------
ARIA AG10 AMFİ

Güç: 6 Watt.
Hoparlör: 10 cm.
Kontroller:Volume (ses), Gain (distortion), Tiz .
Boyut:245mm x 268mm x 119mm
Ağırlık:2.5 Kg
ARIA GIGBAG
Standart gigbag.
ARIA PENA
Standart bir adet orta, bir adet sert pena.
ARIA JACK
Standart gitar jackı.
ARIA ASKI
Standart gitar askısı.

390 MİLYON

Behringer V - TONE Gitar Seti

V-TONE GM-108 GİTAR AMFİSİ
Genel: Analog modelleme teknolojisi.

Güç: 15 Watt.
Hoparlör: 1 adet 8 inçlik hoparlör.
Analog modelleme: Her birinin 3 farklı distortion modu ve 3 farklı hoparlör modu olan 3 adet amfi modelleme seçeneği. Sonuç olarak toplam 27 adet özel ton seçeneği.
Kontroller: Drive kontrolü (distortion miktarını ayarlamak için), 3 adet eqalayzer ayar düğmesi (low, mid, high), master ses kontrolü.
Giriş-çıkış: CD player ya da başka bir aletinizi amfiye bağlayıp çalabilmeniz için CD girişi, kulaklık çıkışı.
----------------------------------
ELEKTROGİTAR

Genel: Strat tipi elektrogitar. Klavye: Maple. Perdeler: 22 perde. Manyetikler: 3 adet single coil manyetik. Köprü: Strat tipi köprü. Elektronik aksam: Ses düğmesi, 2 adet ton düğmesi, 5 kademeli manyetik seçme anahtarı.
----------------------------------

DİÐER AKSESUARLAR
Gig-bag gitar çantası, gitar jackı, askı, penalar

460 MİLYON

CORT

G-210-----------175 $
G-200-----------165 $
S-400-----------200$
S-500-----------215$
CL-200----------260$
SOLO VS--------220$
SOLO FA---------200$
STAT 2T---------205$
STAT-3T---------230$
TRGCHAMBER---235$
X-2---------------255 $

FTL50-----------155$
FST57----------155$
FST62QMD-----200$
FST SKY3TS---180$
FST/ST----------180$
FST/FAT BK-----180$

sitzkissen demiş ki:
Ben elektro guitar çalma konusunda daha yeniyim washburn X21 gitarım var ve marshall amfim var. Pedal konusunda fazla bir bilgim yok bana fiyatı uygun bir efect pedalı önerebilir misiniz? Bi de ton ayarımda bir temazsızlık var bu nasıl düzeltilebilir?

Görmeden bir şey diyemem ama benim tahminim oksitlenme yapmıştır....
Pas çözücü spreyler var.... sıkarsan oksitlenmeyi giderir......biraz yağlı bir sıvı gibi...bolca sık beklet... içine iyice yedirsin.... bir sorun olmaz....

220 $ a korg ag10x satıyorum çok yeni tavsiye ederim memnun kalırsın ben pod xt aldım........

Daha ucuz bir şey dersen Alesis Guitar fx kullandım fiyatına göre iyi gibi...

Analog düşünürsen boss pedalları tavsiye ederim

Yaw kardeşim bu müzikle ugraşmak ne kadar pahalıyaw..ulan allahın askısı bile dünya para..pena bile pahalı..allah tum gitar çalanlara ve çalmaya çalışanlara sabır versin..tesisatı dizmek için bir iş buldum girip çalışıp alıcam valla..yoksa ne para yeter nede sinir..

ya kafam karıştı benim biraz :
normal şartlartda ibanez rg1570 alıcam ama o fiyatlarda daha memnun kalabiliceğim jackson , esp filan varmıdır acaba yani metal/hard rock ağırlıklı çalıyorum önerileriniz varsa açığım hepsine

Nepente, Ibanez ile Jackson arasında çok fazla ses rengi farkı var. Dikkat et. ESP'yi tercih etmem. Fusion için Ibanez, Jackson için diğer türlere dalış yapman çok daha kolay lur. Ha, Jackson'un fusion modeli de var onu da hatırlatayım.

evet haklısında şimdi ibanezin rahatlığını (yani 1570in ince klayvesi gibim) sonra edge prosunu jacksonda bulamicam + ibanezi alırsamda geçen gün yine bahsetmiştim burda manyetikleriyle oynicam yani x2n olabilir tonezone , pafpro olabilir

Geri