Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Merhabalar,
uzun zamandır peşinde koştuğum bu pedal (vox tonelab se) hakkında çok şey öğrendim internetten araştırarak. fakat netten indirdiğim ses dosyaları aletin tonları hakkında inandırıcı ve ikna edici olmuyor. aranızda bu prossesöre sahip biri varsa yardımcı olabilir mi?

cewo007 demiş ki:
arkadaşın biri bana amfi yerine LINE6 POD VER.2.0 almamı tavsiye etti.fakat LINE6 POD VER.2.0 hakkında hiç bilgim yok.amfi iel arasıdanki farklar nelerdir(fiyatta dahil olmak üzere)

amfiyle arasındaki fark ayrıca cok guzel tonları olan bi processor olması . tabi foot controller ıyla birlikte. Kendisi amfi simulatoru oldugu icin sesi gayet ii suzer amfiyi aratmaz derim ..

Merhabalar!!

Bugünlerde behringer v-amp 2 almayı düşünüyorum balıkesir gibi bir yerde uygun fiyata 2 . el buldum ama kafama takılan bir kaç soru var:

simulaör olayı nasıl bu alette kalıtelimi?sıradan processörlerden farkı nedir yani elletutulur bir avantajı varmı ?Simule olayının haricinde efektleri işe yararmı ?

Sorular biraz fazla oladu ama kullanmış yada kullanmakta olan arkadaşların yardımcı olacağını umuyorum :) ..

Teşekkürler..

Re: Merhabalar!!

BLUES01 demiş ki:
Bugünlerde behringer v-amp 2 almayı düşünüyorum balıkesir gibi bir yerde uygun fiyata 2 . el buldum ama kafama takılan bir kaç soru var:

simulaör olayı nasıl bu alette kalıtelimi?sıradan processörlerden farkı nedir yani elletutulur bir avantajı varmı ?Simule olayının haricinde efektleri işe yararmı ?

Sorular biraz fazla oladu ama kullanmış yada kullanmakta olan arkadaşların yardımcı olacağını umuyorum :) ..

Teşekkürler..

kullanan kullanıyor ii ses alıp almadığına bakmadan şoyle bir dinlediğin gruplara bak sevdiğin soundlar nasıl elde ediliyor bir bak kim anfi similatoru kullanıyor ki alanları anlamıyorum .bence sana tavsiyem tut paranı istersen bankaya yatır iyi bir anfi al bundan çok daha lazım olacak sana eğer varsa, ya iyi ı bir prosesor al yada analogları dizmeye başla ;)

üstat ben cok ucuza bi gitar aldım bir yıl önce (150milyon kadar) bi saate yakın çaldım tonları iyi geldi sap oldukca rahat ve fretler ele gayet iyi oturuyor sadece manyetikleri değiştirmeyi düşünüyorm ne dersiniz para harcamaya değermi yoksa yeni bi gitarda alabilirim 450 civarı tvsiyeleriniz¿ :metalhead

ibanez in pedalları bes para etmez...........
alacaksan wah cry baby al..........
auto wah saçma geliyor bana wah auto olunca wah dan çok digital saçma bir şey oluyor ama illa alacakan boss al....

Atalay ben yeni başlayacağım gitara ve kendi gitarım olsun istiyorum sence washburn n3 iyimi ?

Bide yanında amfi almak istiyorum ve onunda en az 40 w olmasını istiyorum vede overdrive lı olsun tabiki... Bu anfiler hakkında bilgi alabilirsem sevinirim...

Bide pedallar ne işe yarar ben zoom 505 2 yi beyenmiştim ama birde wah wah olanlar var tabi sence hangisi...

Bilgilerinizi ve Önerilerinizi bekliyorum

Saygılar-Sevgiler...

Aslında yeni beşladığın için ne alsan gider artık bu tip konularda çok detaya girmiyorum çünkü tamamı zevke bağlı.Profesyonel aletler almadığın sürece ki bunlar çok pahalı olur, eline uygun klavyesi olan ve sesini beğendiğin prosesörü al bence o kadar sorlama. Ama ideal ve uzun süre giden ürünler, Marshall amfi, Zoom her modeli, ve klavyesi sana uygun bir gitar yeter. Şu tarz bu tarz diye ayırım yapmanın en kolay yolu üzerinde single mı humbucker mı var ona bakmaktır. Single manyetikler daha hafif ve soft müzikler için daha idealdir. Humbucker varsa daha sert müzik yapabilirsin. Şu anda ço kdetaya girmeye gerek yok.

sollovox demiş ki:
ibanez in pedalları bes para etmez...........
alacaksan wah cry baby al..........
auto wah saçma geliyor bana wah auto olunca wah dan çok digital saçma bir şey oluyor ama illa alacakan boss al....

Yanlışın var!
Ibanez Tube screamer en iyi ve en çok kullanılan drive pedalıdır...

bir soruda bendenmiş :=)

Fender Squir Standart Mapple Neck yada adı daha değişik :) bu modeli önerdiler soft rock için. 300$ mış fiyatı ve bir tek kıvılcım müzikte varmış. Yanındada Zoom 505 II dediler.Birde amfi önerirseniz sevinirim.Küçük olabilir evde çalışmak için . Birde bişi sorcam zoom 505 II ile disturtion efektini akustik gitarıma verebilirmiyim? ikinci ellerinimi alsam yoksa sıfırmı alsam. Parası benim için çok önemli.
Teşekkürler

merhabalar!!

Eğer kaliteli bir şey olsun diyorsan yapacağın müzik için fender anfiler uygun ama pahalı..efekt aletlerindede 2.el alman daha mantıklı..Sıfırıda aynı işi görcek sonuçta..

Soft rock için fender in yazdığın o modeli şart deil belii bir model belli bir marka üzerine yoğunlaşma baka bildiğin bulabildiğin bütün markalara bak böylece hata olasılıgını en aza indirir içine sineni almış olursun..

Saygılar..

Fender amfi senin için lüks. Neden? Çok sınırlı bir ses rengi vardır, ileride fikir değiştirip gain açtığında, fusion veya metal vb. girdiğinde renk yakalayamazsın. fender alabileceksen Marshall al. Fender daha çok artık ne tarz müzik yapacağına kesin karar veren biri için (blues, pop, soft rock vb.) geçerli olur. Sonradan o kadar parayı verdim diye üzülme. Dikkat et Fenderler spesifik ses rengine sahiptirler.

onceikle herkese slm dileyim ve soruma geciyim gitarimin fretlerini 3-4 tanesi asindi ama fretlerinde alt kısımlari bunlari tek tek degistirebiliyomuyuz ? diger sorum ben 5 aysaonragitari yenileyecem bunlari degistirmem sacma olurmu fiyat konusunda da bilgi verirseniz sevinirim.

Geri