Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

merhaba arkadaşlar. bureda bayaa bilgili insanlar varken danışmadan gitar almak istemedim. bende washburn wg 580 var onu satıyorum ve yerine jackson rr3 almayı düşünüyorum. alet 700 $ (bunu burdan iki arkadaşa özele attım ama hani okumazlarsa diye bir de genel atim dedim yanlış anlaşılmasın lütfen) hardcase de veriyolar yanında ama hardcase yalan.kötü yani. şimdi bir de araştırmam sonucu bir rg560 var black pearl limited 850$ fiyat çekti adam. hmm başka da seçeneğim yok sanırım. arkadaşlar gerçekten çok bunaldım iki aydır nette araştırmaktan geberdim sıkıntı basdı tırlatma noktasına geldim.. lütfen yardımlarınızı fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum. şimdiden hepinize teşekkür!!

bugün bir kaç arkadaşımla görüştüm.sadece sağlam bir elektrogitar almaya karar verdim.anfi olayı yerinede müzik seti kullanacam(anfiyi alana kadar).anfiden sonrada pedal alacam.

Amorphis O gitarda gerçekten Seymour DUncan manyetik varsa al derim. Duncan design ise sen bilirsin. Olmazsa ilerde manyetik değiştirirsin.

herkese slmlar.elimdeki 350$ sağlam bir elektrogitar alabilirmiyim(2-3 sene beni idare etsin, gitarı değiştirme istediğimde elimde kalmasın)yada biraz daha para biriktirmelimiyim.

Geçenlerde ibanez grg 270b endonezya yapımı bir gitar aldım 580 mil. verdim yanında zorla orj ibanez askıda aldım. Seçim yaprken çok zorlandım sizce nasıl bir tercih yapmışım.

arkadaşın biri bana amfi yerine LINE6 POD VER.2.0 almamı tavsiye etti.fakat LINE6 POD VER.2.0 hakkında hiç bilgim yok.amfi iel arasıdanki farklar nelerdir(fiyatta dahil olmak üzere)

Geçenlerde ibanez grg 270b endonezya yapımı bir gitar aldım 580 mil. verdim yanında zorla orj ibanez askıda aldım. Seçim yaprken çok zorlandım sizce nasıl bir tercih yapmışım.

Ya bu uzakdoğu mallar gerçekten ucuz olabilir arkadaşlar ama kalitesi hakkında oldukça şüphelerim var. Sadece şu yönden bakın klasik araba mantığıdır. Parçalarını teker teker satın alsanız bile gitar daha ucuzda kalıyor çoğu modellerde. Peki işçilik nerede? Enstrümanlardan bahsediyoruz burada. Kılın kırk yarılması gereken bir iş. Yıllarca gitar ağacı kurutmuş adamlar biliyorum sırf bir gitar yapmak için. Tamam anlıyorum çoğu kişinin (özellikle ülkemizde) buna ayıracak parası yok ama her zaman şunu bilir şunu söylerim. Kötü bir gitarla başlayıp kötü gitmektense iyi bir gitarla başlayıp iyiye gitmek önemlidir.

merhabalar!!

Merhabalar!!

Şuan için işimi görecek bir processor araştırması yapıyorum (su an için efekt pedalı mümükün değil processör öneriliyor) ve hem fiyat olarak hemde özellileri bakımından uygun bir processor buldum.. "digitech RP200" .. bu processor u inceledim noise gate ,chorus.flanger,çeşitli reverb ve delay seçenekleri,compressor ve anfi modelleme gibi özellikleri varmış..bu processor u onerirmisiniz? kalıtelı bir aletmi? Kullanan ve kullanmakta olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlermi??

Saygılar..

Burayı yeni keşfettim gerçekten çok iyi forum olmuş, özellikle benim gibi elektro olayına yeni girenler için..

Daha dün ilk gitarımı washburn wr154 ü aldım. Amfiyi 2 ay sonra alcam. Şimdilik bilgisayara bağlamayı düşünüyorum gitarı.. Ses kartım sb live value bi de 4+1 speaker var..
Fakat, ses kartına bağladığımda ses alamıyorum. Subwoofer a bağladığımda ses alabildim o da beni tatmin etmedi.. Ses kartına bağladığımda nasıl ses alabilirim.._?_

Geri