Türkiyedeki ikinci el fender fiyatlarının saçmalığı

Fender AM Pro Strat RW OWT

Cidden yoruldum da. Son kez deniyorum. Bak gitarıma rezil dedin, kafama hakaret ettin, anlaman kıt dedin hahahahaha.

Bak thomann yılda binlerce gitar alıyordur, 7000e alıyor olabilir doğrudur. Satış fiyatı 10500 lira tl cinsinden. Senin en kral müzik mağazan ayda 10 tane satabilirse ne mutlu ona. O yüzden 7000 hikayesini geç. Bugün ticarette getirdiğin bir üründen, satış adetine göre yüzde 20- 50 arası kazanmazsan zaten batarsın. Çok adetli satıyorsan karı düşürürsün sıkıntı yok, az adetli satıyorsan mecbur yükseltirsin 50lere doğru. Ha daha da ikna olmuyorum diyorsan, zuhalde çalışan çok yakın arkadaşım var. İstanbulda yaşıyorsan, ararım, uğra yanına, anlatsın matematiğini sana.

Fender AM Pro Strat RW OWT

Cidden yoruldum da. Son kez deniyorum. Bak gitarıma rezil dedin, kafama hakaret ettin, anlaman kıt dedin hahahahaha.

Bak thomann yılda binlerce gitar alıyordur, 7000e alıyor olabilir doğrudur. Satış fiyatı 10500 lira tl cinsinden. Senin en kral müzik mağazan ayda 10 tane satabilirse ne mutlu ona. O yüzden 7000 hikayesini geç. Bugün ticarette getirdiğin bir üründen, satış adetine göre yüzde 20- 50 arası kazanmazsan zaten batarsın. Çok adetli satıyorsan karı düşürürsün sıkıntı yok, az adetli satıyorsan mecbur yükseltirsin 50lere doğru. Ha daha da ikna olmuyorum diyorsan, zuhalde çalışan çok yakın arkadaşım var. İstanbulda yaşıyorsan, ararım, uğra yanına, anlatsın matematiğini sana.
zuhalde zaten bir tek fender satıyor açıyor mağazayı bir fender satsam da elemanların maaşını çıkarsam diyor değilmi? diğer sattığı ürünleri hep zararına satıyordur çünkü fenderi bu orandan satmazsa mağazalarının hepsini kapatacak :D peki diyelim 10 fender satıyor ayda neden ozaman yurtdışından hiç bir şekilde gidip kendin almadığın sürece fender getirmene izin vermiyor madem satamıyor arkadaş? kardeşim dediğin o kadar sözde tek mantıklı şey şu thoman 7000 den alıyor ama fender de tutup zuhale 9500 e satmıyor bu gitarı zuhalede 8000 tl ye satıyordur çünkü zuhal derki adama hop birader thoman bu gitarı 9500 e son kullanıcıya satıyor sen bana nasıl son kullanıcı fiyatı öneriyorsun bunun yanında fender çok büyük bir marka içinde jacksonda var charvelde var musicmande var peki çok zeki arkadaşım
sana bir soru musicman neden dünya standart fiyatlarında satılıyor ülkede onuda fender satmıyormu ? ülkede apple woswos ve neye rağbet çoksa ona istediği fiyatı koyuyor satan distribütör çünkü satılacağını biliyor.
ama illaki sen ben memnunum yediğim kazıktan banane para bok bende diyosan o ayrı :D

Bizim buradakiler Fender AM Stratı 2350 euro yani 18000 liraya satıyor. Thomann ise vatandaşına 1560 euro yani 12.000 liraya satıyor. Sanırım Thomann hayır kurumu işletiyor, hiç kar koymamış. Yazık Thomann'a!

Bizim buradakiler şu gitarı 1200 sterline yani yaklaşık 10350 liraya satıyor. Andertons ise vatandaşına 600 sterline yani yaklaşık 5150 liraya satıyor. Sanırım Andertons'ta hayır kurumu olsa gerek. O da hiç kar koymamış. Shame on you Andertons! O videolarda bardak kaybolma efekti ile olmaz bu işler...

Hala ağlayacak olana Filipinler veya Papua Yeni Gine fiyatlarını da bulabilirim. Yediğiniz kazıklardan mutlu olabilirsiniz ama herkes sizin mutluluğunuzu paylaşmak zorunda değil.

Bizim buradakiler Fender AM Stratı 2350 euro yani 18000 liraya satıyor. Thomann ise vatandaşına 1560 euro yani 12.000 liraya satıyor. Sanırım Thomann hayır kurumu işletiyor, hiç kar koymamış. Yazık Thomann'a!

Bizim buradakiler şu gitarı 1200 sterline yani yaklaşık 10350 liraya satıyor. Andertons ise vatandaşına 600 sterline yani yaklaşık 5150 liraya satıyor. Sanırım Andertons'ta hayır kurumu olsa gerek. O da hiç kar koymamış. Shame on you Andertons! O videolarda bardak kaybolma efekti ile olmaz bu işler...

Hala ağlayacak olana Filipinler veya Papua Yeni Gine fiyatlarını da bulabilirim. Yediğiniz kazıklardan mutlu olabilirsiniz ama herkes sizin mutluluğunuzu paylaşmak zorunda değil.
Ülkenizin izlediği ekonomi politikalarını vs biraz takip etseniz, konuyu anlayacaksınız ama yok işte olmuyor maalesef anlatamıyorum.

Bakın şu an bütün ticari anlaşmalarda, borçlanmalarda -yaptığınız anlaşmaların türüne göre- doları 9-11 tl civarından fiyatlandırıyorsunuz. Google'a dolar yazdığınızda karşınıza çıkan 6.85 civarı aslında iç piyasa için suni bir aldatmaca. Şu an 18 bin tl diye yakındığınız stratları, yakın zamanda 25-30 bin tl'lerden almaya başlarsanız, papua fiyatı mı atarsınız yeni gine mi çok farketmeyecek.

Yine söylüyorum, fiyatlar abarttığınız kadar yüksek değil. Paranız yetmiyorsa almayın. Ben zuhalden bugüne kadar tel ve pena haricinde birşey satın almadım. Sizin kadar ağlamadım da. Zaten şu anki fiyatların sebebi bilgisizlik. Durum her geçen gün de kötüye gidiyor, o sebeple bilgiye ne kadar direnirseniz direnin, isteseniz de istemeseniz de öğreneceksiniz. Doğal seçilim maalesef böyle işliyor. Sizler için üzgünüm.

bizim tartıştığımız şey neden türkiyede normal fiyatının iki katı bu marka ? Diyoruz ki gibson prs veya diğ
Ülkenizin izlediği ekonomi politikalarını vs biraz takip etseniz, konuyu anlayacaksınız ama yok işte olmuyor maalesef anlatamıyorum.

Bakın şu an bütün ticari anlaşmalarda, borçlanmalarda -yaptığınız anlaşmaların türüne göre- doları 9-11 tl civarından fiyatlandırıyorsunuz. Google'a dolar yazdığınızda karşınıza çıkan 6.85 civarı aslında iç piyasa için suni bir aldatmaca. Şu an 18 bin tl diye yakındığınız stratları, yakın zamanda 25-30 bin tl'lerden almaya başlarsanız, papua fiyatı mı atarsınız yeni gine mi çok farketmeyecek.

Yine söylüyorum, fiyatlar abarttığınız kadar yüksek değil. Paranız yetmiyorsa almayın. Ben zuhalden bugüne kadar tel ve pena haricinde birşey satın almadım. Sizin kadar ağlamadım da. Zaten şu anki fiyatların sebebi bilgisizlik. Durum her geçen gün de kötüye gidiyor, o sebeple bilgiye ne kadar direnirseniz direnin, isteseniz de istemeseniz de öğreneceksiniz. Doğal seçilim maalesef böyle işliyor. Sizler için üzgünüm.
Kardeş sen buradan alıp kazıklanmaya devam edebilirsin. Ben ise Fender US Pro stratı gider Andertons'tan yeni vergi yüzdesinin son fiyata uygulanmış hali ile her şey dahil 14000 liraya alırım. Gümrüktekiler işini düzgün yaparsa 14000 bile tutmayabilir. Doların 11 lira olduğu hayal dünyanda başarılar.

Kardeş sen buradan alıp kazıklanmaya devam edebilirsin. Ben ise Fender US Pro stratı gider Andertons'tan yeni vergi yüzdesinin son fiyata uygulanmış hali ile her şey dahil 14000 liraya alırım. Gümrüktekiler işini düzgün yaparsa 14000 bile tutmayabilir. Doların 11 lira olduğu hayal dünyanda başarılar.
Sinirlenme, al tabiki senin adına sevinirim. Hem gitar sahibi olursun, hem seyahat etmiş olursun. Mantıklı yani.

Sinirlenme, al tabiki senin adına sevinirim. Hem gitar sahibi olursun, hem seyahat etmiş olursun. Mantıklı yani.
Seyahat etmeden alıyorum, buradan iki tık ile veriyorum siparişi maksimum 2 hafta sonra elimde oluyor. Adamlar oradan yolluyor (kar da ediyorlar), üstüne verginin vergisini ve kargo parasını veriyorum, yine ucuza geliyor. Kusura bakma ama bu ülke kraldan çok kralcı olanlar yüzünden bu halde. Hekimmişsin, anlayacağın dilden söyleyeyim. Buradaki düzenbazlığı savunanlar otoimmun hastalıktan farksız değiller, kendi vücuduna (halkına) saldırıyorsun veya farklılaşmış bir hücresin (kanser hücresi), başka amaçlar uğruna çalışıyorsun.

Son düzenleme:
Ben mi? Yuuuh. 1500 eu üzerindeki bir ürünü kanunlar gereği bireysel kimliğinle sipariş edemiyorsun. Yine bilgisizliğinin kurbanısın. Yalnız otoimmün metaforunu sevdim. Aferin.

Adamlar bir fender alamıyor diye sabahtan beri ettikleri hakaretlere bak. :D Yareppim bu adamların fenderlerini tez zamanda ver. :D :D

Son düzenleme:
Hakaret/Küfür/Tehdit/Saldırganlık/Küçümseme/Rencide edici ifade
Seyehat etmeden alıyorum, buradan iki tık ile veriyorum siparişi maksimum 2 hafta sonra elimde oluyor. Adamlar oradan yolluyor (kar da ediyorlar), üstüne verginin vergisini ve kargo parasını veriyorum, yine ucuza geliyor. Kusura bakma ama bu ülke kraldan çok kralcı olanlar yüzünden bu halde. Hekimmişsin, anlayacağın dilden söyleyeyim. Buradaki düzenbazlığı savunanlar otoimmun hastalıktan farksız değiller, kendi vücuduna (halkına) saldırıyorsun veya farklılaşmış bir hücresin (kanser hücresi), başka amaçlar uğruna çalışıyorsun.
arkadaş ya aktroll ama yoll yabttııııııı ama kılışdarla beraber tüp kuyruğuna girecez kafasında yada zuhalin ortağı falan yoksa aklı başında hiç kimse 2 gitar parasına tek gitar almayı savunmaz sanki bir tek tr de dolar 6 kat diğer ülkelerde yokmu doları değersiz olan? diye soruyoruz boş yapıyor diğer markalar neden dünya ile aynı fiyat diyoruz yine boş yapıyor.
boş boş boş beleş biri işte takma çok

arkadaş ya aktroll ama yoll yabttııııııı ama kılışdarla beraber tüp kuyruğuna girecez kafasında yada zuhalin ortağı falan yoksa aklı başında hiç kimse 2 gitar parasına tek gitar almayı savunmaz sanki bir tek tr de dolar 6 kat diğer ülkelerde yokmu doları değersiz olan? diye soruyoruz boş yapıyor diğer markalar neden dünya ile aynı fiyat diyoruz yine boş yapıyor.
boş boş boş beleş biri işte takma çok

Diğer markalar dünya ile aynı fiyat değil ki? Onlarda da aynı durumlar hemen hemen gayet geçerli. Tabi ki satış adetlerine göre belirli indirimler ya da daha yüksek fiyatlandırmalar uyguluyorlar.

Örnek verdiğiniz siteler andertons ve thomann. Euro/dolar paritesine bak, ya da andertons konuşacaksak sterlin/dolar paritesine bak, durum yine aynı.

Neyse söyleyecek sözünüz kalmadı galiba, çünkü saçmalamanın da bir dozu var. Başka soru yoksa kaçacam beyler.

1399 sterlin x 1.11 (sterlin euro paritesi) = 1552 eu

50 euro ile kaçırdın bee.
Kardeş yine kusura bakma ama asıl sen bilgisizliğinin kurbanısın. Sepete ekle bakalım o gitarı, teslim adresini Türkiye seç fiyat ne oluyor gör. Bilmeden etmeden bol keseden sallayacaksan hiç tartışmayalım, vaktime yazık.

Şöyle bir iki örnek daha vereyim. Madem Thomann ve Andertons kabul değil, al bakalım.

Fender American Ultra, İsviçre'de bir sitede 2300 CHF (2450 USD), aynı model Ukrayna'da bir sitede 59000 Grivna (2200 USD), HSS'li versiyonu Tayland'da 68000 Tayland parası (2200 USD) ama bizim biricik zuhalciğimizde 20750 lira yani 3000 dolar. Sana zuhalciğinle mutluluklar.

Bilgisizliğinin kurbanısın diyen ama aslında kendi hiçbir şey bilmeyen kişiyle daha fazla tartışmayacağım. Dediğim gibi vaktime yazık.

Kardeş yine kusura bakma ama asıl sen bilgisizliğinin kurbanısın. Sepete ekle bakalım o gitarı, teslim adresini Türkiye seç fiyat ne oluyor gör. Bilmeden etmeden bol keseden sallayacaksan hiç tartışmayalım, vaktime yazık.

Şöyle bir iki örnek daha vereyim. Madem Thomann ve Andertons kabul değil, al bakalım.

Fender American Ultra, İsviçre'de bir sitede 2305 CHF (2450 USD), aynı model Ukrayna'da bir sitede 59000 Grivna (2200 USD), HSS'li versiyonu Tayland'da 68000 Tayland parası (2200 USD) ama bizim biricik zuhalciğimizde 20750 lira yani 3000 dolar. Sana zuhalciğinle mutluluklar.

Bilgisizliğinin kurbanısın diyen ama aslında kendi hiçbir şey bilmeyen kişiyle daha fazla tartışmayacağım. Dediğim gibi vaktime yazık.
Yukarıda 100 defa anlattım, kimisinin gümrük birliği anlaşması var, kimisinin daha farklı ticari anlaşmaları var. Zuhal muzigi takmazlar o yuzden. Cunku satis hacmi senin ornek verdigin yerlere nazaran cok dar. Bir cok marka su anda Turkiyeyi pazar olarak dahi gormuyor alim gucu yerlerde oldugundan dolayi. Dolayisi ile urun gonderecekse bile, senin ornek verdigin ulkelere verdigi fiyatlardan vermiyor.

Tekrar soyluyorum arkadaslar, bir kac ay sonra bu elestirdiginiz fiyatlari mumla arayabiliriz ne yazik ki. Yoksa zuhal muzik sizi kaziklamis, opmus felan hikaye yani. Bir urun keseme uymuyorsa ve kaziklaniyorum diye dusunuyorsam, almam o urunu ve satici bir sure sonra ister istemez indirim yapar satamazsa. Ticaretin kanunu bu.

Bu arada @Ketamin ciğim. Bak senin için araştırdım. Hakkaten de haklıymışsın. 1165 sterlin ediyor. Şimdi işin renginin değiştiği yeri anlatıyorum, %18 kdv, %20 ötv ve %30 yeni ek gümrük vergisi ödüyormuşsun. Bu sebeple 1165 sterlinlik stratın 17.950 tl'ye geliyor kapına. Benim ortağı, hatta ne ortağı sahibi olduğum zuhal de sana 18000 fiyat söylüyor sizden öğrendiğim kadarıyla. Hadi gene iyisin kaptın 50 lirayı hee :D

Son düzenleme:
Hakaret/Küfür/Tehdit/Saldırganlık/Küçümseme/Rencide edici ifade
Bu arada @Ketamin ciğim. Bak senin için araştırdım. Hakkaten de haklıymışsın. 1165 sterlin ediyor. Şimdi işin renginin değiştiği yeri anlatıyorum, %18 kdv, %20 ötv ve %30 yeni ek gümrük vergisi ödüyormuşsun. Bu sebeple 1165 sterlinlik stratın 17.950 tl'ye geliyor kapına. Benim ortağı, hatta ne ortağı sahibi olduğum zuhal de sana 18000 fiyat söylüyor sizden öğrendiğim kadarıyla. Hadi gene iyisin kaptın 50 lirayı hee :D
Dediğim gibi cevap verilecek kapasitede biri değilsin, hatta daha açık tabirle boş adamın tekisin ama konuyu okuyanlar yanlış bilgi almasın diye yazıyorum. Gitarda ÖTV yok, yeni gelen ek vergi son fiyata değil ama öyle olsa bile gitarda gelen ek vergi %15. Hadi şimdi git kumunda oyna, daha da bilmeden boş boş sallama.

Sevgili @Oguz92

Verdigin sabirli cevaplari, yuzumde bir gulumse ile okudum, aklina ve klavyene saglik...Ancak, senin de anlayacagin uzere bitmeyecek, kabul et, gecsin gitsin..."Muzik magazalari, Fenderleri cok ama cok pahaliya satiyor"...Zaten bu muhabbet, 20 sene once de vardi, bu gidisle de hep olacak...

Bu kadar hakarete maruz kalip, senin gibi olgun karsilamak kolay is degil...Bravo dogrusu, kiskandim :D ...

Sevgiler ve saygilar...

Son düzenleme:
Teşekkür ederim @Grundar . Yıllar olmuştu buraya uğramayalı. Gençler yine canavar gibi, taş versek suyunu sıkarlar. Nasıl saldırıyorlar görüyor musun, sağlı sollu. Böyle olmaları bir anlamda sevindirici, üslupla ilgili durumları zamanla halledecekler. Biz de geçtik bu yollardan, sizlerden çok şey öğrendik zamanında.

Sevgi, saygı benden olsun, iyi geceler.

Geri