Gitar dersi almalımıyım ?

Herkese selam.

Ben yaklaşık 6-7 aydır kendi başıma gitar öğreniyorum.Ama bu iş kendi başıına olacak iş değil anladığım kadarıyla.Akorları öğrenirsin notalarıda öğrenirsin ama teknikler nolucak bi yol gösterenin olması lazım galiba.Nota öğrenmek istiyorum boşver tab öğren diyenler var.Ben özllikle solo çalmak istiyorum.Ritim basit zaten akorlar felan hemen öğrendim internetten.Çok iyi solo gitar dersleri alabileceğim bir yer varmı.Birebir olması daha iyi.Klasikten elektroya geçtim bu arada.

Bence imkanın varsa kesinlikle ders al. Özellikle armoni dersi solo için çok önemli. Ben şimdi çok pişmanım bir zamanlar sınırsız boş zamanım vardı nerdeyse ve ders alabilirdim. İş işten geçti farkına vardım ben. Şimdi istesem de zamanım yok. Çok az birşey ders aldım . Basit ti zordu o kısmı kişiden kişiye değişir ama benim için tek başıma öğrenemeyeceğim bilgilerdi bunlar. Tabi öğretecek olan kişi de bu işi iyi bilmeli bir sisteme bağlı olarak ilerlemeli. Ben de hocaya ders alacağım zaman özellikle solo gitar öğrenmek istiyorum demiştim :D

O tab öğren diyenler varya... Bozucam ağzımı şimdi. Gerizekalı tab gitaristleri. Bastıgın akorun ne oldugunu bilmeden çalmak istiyorsan tab falan sana göre ama ben adam akıllı solo çalıcam bilinçli gitarist olucam dersen mutlaka ders almalısın.

Bencede ders almalısın ama bilinçli ve samimi birinden almanı tavsiye ederim. Bulacağın kişiyerahatlıkla sorabilesin ve yanında rahat olabilesin..

Ben kendi öğrencielrime bu şekilde yaklaşıyorum ve gayet olumlu sonuçlar alıyorum. denemelisin

Geri