Alışveriş Yaptığınız Kişiler Hakkında Yorumlarınız

• Konuyu açan Konuyu açan DrB
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

AykanKK'nın söylediği aracı gitarı daha pahalıya satabilirdi ifadesini hiçbir şekilde kullanmadım. Olay tamamen rockstar orhan'ın anlattığı şekilde gerçekleşmiştir. Gereksiz yere bu kadar büyütüldü. Ben sağlık sorunlarımdan bahsetmek istemiyorum ama o gün gitarı o saate yetiştirebilmek için gerçekten çok uğraştım. Sonuçta elimden geleni yaptım. Aramak konusunda gecikmemin nedeni yetişebileceğim konusunda emin olamamamdır. Eğer rockstar orhan'ı geliyorum diye arasaydım belki onu orada boşuna bekletecektim çünkü çok trafik vardı. Kıtı kıtına yetiştim hatta biraz geç kaldım onun belirttiği saate. Ben rockstar orhan'a çok teşekkür ediyorum kibar davrandığı için. Bu abartılmış olay hakkında daha fazla yorum yapmayacağım.

öncelikle bana güvenen @AykanKK 'ya teşekkür ederim. teşekkür eden @Gizemon 'a da rica ederim ne demek diyorum.

madem öyle şu son iddia'da ortada kalmasın.

kim dedi bilmiyorum ama ben gizemon'a gitarı daha pahalıya satabilirdin aslında gibi bişey demedim. dediysem de hatırlamıyorum. eğer demişsem de şu koşullar altında dosthane şekilde demişimdir;

-yine üstte yazdığım gitarı beğenme durumumdan mütevellit "aa ne güzel gitar biraz ucuza satmışsın ama" derdim heralde deseydim.

yani gel sen bu gitarı satma bunu 1000 tl'ye rahat satarsın vb. ben sana söyleyeyim gibi bir şey söylemem. söylemedim de. aslında olayı noktalamak için şunu söyleyeyim ben denemeye gittiğimde gitarın sıfır fiyatını bilmiyordum az önce yukarıda gizemon'un mesajını okurken öğrendim hala da bakmadım. 1500 tl imiş galiba. bana tahmin et deseniz 1200 tl derdim ama.

neyse uzadı. haydi bakalım abartmıyoruz artık.

sevgi, saygı.

- Satıcı arkadaşın ifade ettiği "aracı bana gitarı daha pahalıya satabileceğimi söyledi" lafına inanmıyorum.
Aykan, aracı arkadaş üzerinden gizem'in söyledikleri ilk mesajda da belirttiğim gibi şunlar, fiyat konusunda aracı arkadaş üzerinden değil kendisi polemik yarattı yanlış olmasın ;
@Gizemon
Aldığım cevap ise daha şaşırtıcı oldu...
- Gitarın aslında başka bi müşterisi olduğunu,
- Elden teslim etmek ile uğraşarak gereksiz külfete girdiğini,

Kulak arkası ettiğim ve gitarı almaya giden arkadaşa yönelik;
- Gitarı almaya giden @rockstar orhan hatrına satışı gerçekleştirdiğini yoksa alışverişten vazgeçmeye niyetli olduğunu,
- Gitarı almaya giden @rockstar orhan arkadaşın, böyle satmakla uğraşmak yerine başka müşteriler bulabileceğini acele etmemesi gerektiğini söylediğini,
- Gitarı almaya giden @rockstar orhan arkadaşın, @AykanKK ve benim bu alışveriş konusundaki tutumumuzu beğenmediğini söylediği,

Gibi bikaç şeyi yazmış bana...

AykanKK'nın söylediği aracı gitarı daha pahalıya satabilirdi ifadesini hiçbir şekilde kullanmadım. Olay tamamen rockstar orhan'ın anlattığı şekilde gerçekleşmiştir.

Hepsi burada,
Hem aracı arkadaş üzerinden, hemde fiyat konusunda tutumun burada;
2.webp
[/QUOTE]

Son düzenleme:
Bu abartılmış olay hakkında daha fazla yorum yapmayacağım.
Yorum yapmamış halin bu mu?
- Bir özür dileyip, yaptığını kabul etmek yerine,
- Gelen arkadaşın senle olan kişisel muhabbetini bize yetiştirmek ve insanları birbirine kırdırmak yerine,
- Fiyatıda öyleydide böyle oldu, amfim aslında vardı da yoktu, tel yeni olacaktı da eski oldu, sana sattım ama başka müşterisi de vardı, 600'dü de 580 aldım, aslında yetişemezdim de yetiştim, falandı da filandı yerine,
en basit ve en kolay olanı yapsaydınız madem.

Nedir bu basit olan?
- Gitarı rahatça teslim edebileceğin bi saat için net konuşmak olabilirdi mesela,
- Alıcı olarak gelen arkadaşla aranızda geçen konuşmaları bana belirtmeye bilirdin mesela,
- Alıcı olarak gelen arkadaş ile 20 liralık tel için pazarlık yapmayıp zaten geç geldiğin bi buluşmada daha fazla zaman çalmamayı başarabilirdin mesela,
- Tel taktıracağının bilinciyden madem, denenme esnasında hazır burdayken halledelim diyebilirdin, gelen arkadaşın vakti yoksa paranı aldıktan sonra bi paket teli sen alıp bu arkadaşa verebilirdin mesela,
- Gitarı satarken (hatta resmen satmışken), aslında başka müşterisi vardı, daha fazla para ediyordu, piyasası şukadardı bukadar dı demeyebilirdin mesela,

Yada okadar güvenilir ve temiz bir satış yaptığını düşünüyorsan,
Benim buraya yazdığım ilk mesajdan sonra bukadar rahatsız olmayabilirdin mesela...

Ayrıca,
Gitardaki problem vuruk veya çizik değil.
Bu konuda ne seni, ne alıcı arkadaşı kesinlikle suçlamadım...
Sana konuyla alakalı tek satır yazmadım, Emre arkadaşıma ise sadece durumu farkedip farketmediğini sordum hepsi bu.
Problem;
Potanslarının sıkıştırma somunlarının sıkılamıyor oluşu (bildiğin yalama olmuş) ve potansların kendi kendine yuvadan gevşemesi ile alakalı. Ayak üstü denemeye gelen bi arkadaşın çok farkedebileceği bi durum olduğunu sanmıyorum bunun zaten. Tone potansının sadece coil-tap özelliği çalışıyor, tone kısmının şuan için ses üzerinde herhangi bir etkisi yok. Muhtemelen sarsılma sebebiyle bi temassızlık veya lehim kopması var bakmak veya baktırmak gerekecek.

Sıfırı bugün 1.400 TL olan gitarı 580 liradan almanıza rağmen hala 20 liralık telin hesabını yaparak beni özel mesaj yoluyla rahatsız ediyorsunuz. Ben gitarın üzerinde denenecek tel olmadığı için tel taktıracağımı söyledim. Sonra evde çıkarttığım telleri buldum babam geri taktı. Hastaneden yeni çıkmıştım ve belirtilen saatte Tünel'e yetişmeye çalışacaktım eğer gitarın üzerinde tel olmasaydı orada takılması için ekstra zaman gerekecekti ve gitarı denemeye gelecek arkadaşın vakti bitecekti ben de Tünel'de hasta halimle diğer arkadaşın gelmesini bekleyecektim. Sonuçta gitar o tellerle sorunsuz olarak denendi ve denemeye gelen kişi bir sorun olmadığını belirtti. Hatta deneyen kişi önceki sahibi pek kullanmamış galiba diye de yorumda bulundu.
Alışveriş gerçekleştirdikten sonra buradan mesaj atmak suretiyle kişiliğime hakaretlerde bulunup bana terbiyesiz diyen kişiye terbiyemi koruyarak cevap verdim her zaman. Sürekli söylüyorum buradan da yazayım Allah aşkına artık beni rahatsız etmeyin.
Buradan yapılan herhangi bir yorum beni etkilemez çünkü ben bu işi sürekli yapan bir insan değilim gitar çalmayı öğrenmeye çalışıyorum. Sürekli enstrüman alan-satan biri değilim. Üniversite öğrencisiyim ve gitarımı da biraz beni maddi açıdan rahatlatması için sattım çok daha ucuz bir gitar aldım.
Sıfırı bugün 1.400 TL olan gitarı 580 liradan almanıza rağmen hala 20 liralık telin hesabını yaparak beni özel mesaj yoluyla rahatsız ediyorsunuz. Ben gitarın üzerinde denenecek tel olmadığı için tel taktıracağımı söyledim. Sonra evde çıkarttığım telleri buldum babam geri taktı. Hastaneden yeni çıkmıştım ve belirtilen saatte Tünel'e yetişmeye çalışacaktım eğer gitarın üzerinde tel olmasaydı orada takılması için ekstra zaman gerekecekti ve gitarı denemeye gelecek arkadaşın vakti bitecekti ben de Tünel'de hasta halimle diğer arkadaşın gelmesini bekleyecektim. Sonuçta gitar o tellerle sorunsuz olarak denendi ve denemeye gelen kişi bir sorun olmadığını belirtti. Hatta deneyen kişi önceki sahibi pek kullanmamış galiba diye de yorumda bulundu.
Alışveriş gerçekleştirdikten sonra buradan mesaj atmak suretiyle kişiliğime hakaretlerde bulunup bana terbiyesiz diyen kişiye terbiyemi koruyarak cevap verdim her zaman. Sürekli söylüyorum buradan da yazayım Allah aşkına artık beni rahatsız etmeyin.
Buradan yapılan herhangi bir yorum beni etkilemez çünkü ben bu işi sürekli yapan bir insan değilim gitar çalmayı öğrenmeye çalışıyorum. Sürekli enstrüman alan-satan biri değilim. Üniversite öğrencisiyim ve gitarımı da biraz beni maddi açıdan rahatlatması için sattım çok daha ucuz bir gitar aldım.
Geçmiş olsun da, birincisi 20 TL'nin hesabını siz yapıyorsunuz. İkincisi alıcılar merak ettikleri hususları satıcıya ÖZGÜRCE sorabilirler. Kimse senin boğazına yapışıp da 'Gitarın manyetiği ne olum öldürürüm seni!' Gibi bir tutum sergilemedi. Burada @Asr.Rh arkadaşımızın anlattığı olaylar sizin daha sonra ürün alış-verişi durumunuza veya forumdaki arkadaşlık ilişkilerinize yansıyacaktır.

Son düzenleme:
Sevgili @Asr.Rh
Konu artık bu başlığın amacından uzaklaştı ve kişisele dönmeye başladı. Gerekli mesajları yayından kaldırdım, lütfen artık devam etmeyin.
Sadece ben yani?
Eyvallah iyimiş bakalım...
Tamam ne yazmışsam bu başlık altına silinsin ozaman.
Anlaşılmıştır.
Sattığı üründe laga luga yapan insanlar, yeni üyeliklerle yeniden gelsin bişeyler satmaya çalışsın.
Ozaman bu başlığın amacı nedir ?? 😉

Son düzenleme:
Alışverişiniz hakkında yorumunuzu yaptınız, satıcı cevabını verdi, okuyanlar değerlendirmelerini yapacaklardır. Sonradan tekrar alevlendirmenin çok gerekli olmadığını düşünüyorum. Aynı bilgisayardan farklı kullanıcılar giriş yapabilir, bu konuda bir yasağımız yok. Eğer farklı kullanıcı adıyla satış yapmaya kalkarsa bu başlıktan hatırlatırsınız. Ancak satıcı arkadaş da bir daha böyle bir niyeti olmadığını belirtmiş. Olursa dediğim şekilde hareket edebilirsiniz.

Sevgiler, saygılar.

Burdan @helalmustafaabi ye selam olsun. Adam beni İzmir'de aracı yaptı, gitar takası için. Alıcı geldi gitarı denedi, sonra iki gitarı da aldı gitti. Meğersem adama güveniyormuş. Lan o zaman niye bizi aracı yaptın? Diyor ki böyle de bir anı yaşamış olalım. Öyle eğlenceli adam kendisi 🤣:snaphappy:

Burdan @helalmustafaabi ye selam olsun. Adam beni İzmir'de aracı yaptı, gitar takası için. Alıcı geldi gitarı denedi, sonra iki gitarı da aldı gitti. Meğersem adama güveniyormuş. Lan o zaman niye bizi aracı yaptın? Diyor ki böyle de bir anı yaşamış olalım. Öyle eğlenceli adam kendisi 🤣:snaphappy:
Eğlence benim hayatımın merkezinde olum. O yüzden Samsun'da bana "tony stark" derler.diğer arkadaşlar dr_sinaps,dr_medulla dr_papatya gibi mail adresleri alırken ben tonystark55 diye almıştım.
İnsan hem komik hem zengin olmaya görsün
dr_papatya nedir abi yaaaa bu kadınlar niye böyle ?

Geri