Cort Turkish Edition

anatolia999 demiş ki:
cavo demiş ki:
cortu dünyanın 1 numaralı markası gören insan cok bu forumda.

hehehehe 😀 sen ne diyon abi cort gvt diye bi gitari 82 usa custom shop Bc rich warlock gibi bi gitarla neredeyse eşdeğer bulan adamlar var bu cort beyinleri fazlasıyla yıkamış.. adama ulan usa custom shop diyorum oda bana lace sensor manyetikler diyoo 🙂
kim hakkaten o direk isim versene biz de aydınlanalım bu ermiş kişilikle ...

anatolia999 demiş ki:
cavo demiş ki:
cortu dünyanın 1 numaralı markası gören insan cok bu forumda.

hehehehe 😀 sen ne diyon abi cort gvt diye bi gitari 82 usa custom shop Bc rich warlock gibi bi gitarla neredeyse eşdeğer bulan adamlar var bu cort beyinleri fazlasıyla yıkamış.. adama ulan usa custom shop diyorum oda bana lace sensor manyetikler diyoo 🙂

O da onun eşekliği işte... Keşke herkes objektif olabilse... Gerçekleri görüp konuşabilse... Aslında G-VT de iyi bir model ancak Custom Shop'la -özellikle de B.C. Rich'le- kıyaslanabilecek bir gitar değil... Ben G-VT'yi savunacak olsam manyetiklerini öne sürmezdim çünkü manyetiklerinden çok daha iyi özellikleri olan bir gitar...

Bireysel fikirleri tartışmanın alemi yok... Bu başlığı kıskanan insan da çok, karınsız, bu projeyi içine sindiremeyen insan da çok. Herkesin yaptığı yorumdan ne mal olduğu da belli oluyor...

Herkes gitarın görüntüsüne takmış durumda... Kimse de çıkıp "abi neden set-thru yapıldı ki, şöyle olsa daha fazla bilmemne katardı, gitarın şurasındaki şu parça yerine şu kullanılsa daha fazla bilmemne elde edilirdi, ben bu gitarı alsam üzerine 1-2 pot daha koyardım diyen yok...

Ağzı olan, "bayrak olmamış, renk olmamış, dalga mı geçiyosunuz siz" gibisinden laflar... Ben projenin başında olsam yada buradaki yazıları anlayabilen bir Kore'li Cort yetkilisi olsam bu 18'in üretiminden sonra başka bir projeye el atardım. Çünkü nasıl olsa 18 gitar bir şekilde satılır. Hiç satamasam zengin koleksiyonculara gider satarım bu gitarı.

Yeni projede de sade -"blank" denir ya- gitar üretirdim. Aynı özellikleri kullanır, renk/desen ve inlay seçimini kullanıcıya bırakırdım... O zaman kimse konuşamazdı proje öncesinde ve sırasında...

Bu başlığa anlayan anlamayan herkes birşeyler yazmış... Bazı yazarları ilk defa görüyorum bu forumda... Nedense şimdiye kadar hiç işe yaradığını görmediğim insanlarda ne çene varmış...

Hala diyorum, bu gitarı savunmuyorum, Cort'u savunmuyorum! Sadece gerektiği gibi yorum yapın, başlıktan kopmayın, forum kurallarından kopmayın... Adam akıllı şeyler yazın da bilgilerimizi paylaşalım... Hiç olmazsa yazdıklarınızın 3-5 kişiye faydası dokunsun... İstiyorsanız gidin yeni başlık açın "Cort Turkish Edition'ı satın almayın" diye... Ama o başlığın da içeriğini koruyun... Benim derdim tamamen bu... :roll:

gogostar, sanırım müşteri olarak görülen insanlar da biraz prosese bulaştırılsa bu kadar itiraz olmazdı. çoğu yoruma karşılık olarak gitarın fiyatı ve eldeki renk seçenekleri gösterilmiş. şimdi doğruya doğru, kırmızı gövdeli beyaz plastik bindingli bir gitarın bu finishten daha pahallıya mal olmayacağı belli ama bu ufak değişiklikle bile kaç kişinin daha zevkine daha yakın bir şey olurdu yorumlardan bir say istersen.

bu gitarın yapımı için çok emek verilmiş olabilir, takdir ediyorum. nasıl olsa 18 tane gitar bir şekilde satılır bu fiyata, kimse endişelenmesin ama eleştirilerin asıl kaynağının, bazı ekstrem örnekleri okumadan geçersek, gitarın görünüşüyle alakalı olduğunu ve bunda da haksız olmadıklarının işi başlatanşar tarafından da kabul edilmesi gerek. set neck olur bolt-on olur, bunlar bir special edition gitar için biraz daha ikinci planda kalıyor. belki de bayrak inlay olmasa, gitarın adı turkish edition falan konmasa, sadece bu haliyle sürülse yine bu eleştiriler olmazdı. neyse, bir dahaki sefer olursa farklı, herkes biraz daha olgunlaşmış olur umarım.

gelelim bunları neden yazdığıma. buradan itibaren gogostara veya spesifik kimseye değil lafım, kimse yanlış anlamasın. stresli ve yoğun bir işim var ve bu foruma iki dakika beynimi boşaltmak, biraz stresten uzaklaşmak için giriyorum ama bu bol ünlem işaretli, boldlu, gergin gergin yazılmış ama incir çekirdiğini doldurmayacak içerikli mesajları görünce de sinirlerim daha beter hopluyor. bazen susmak da bir erdemdir gereksiz konuşmaktansa.

Sevgili secks,

Zamanında şöyle bir başlık açıldı (önceki bir mesajımda da vermiştim bu başıktaki):

http://www.turkrock.com/ftopic36292.html

İşte bu gitarın çıkış hikayesi... Zamanın varsa bunu okumanı isterim... İnsanlara fikirleri soruldu ama bir ses çıkmadı insanlardan...

Fazla uzun yazıp zamanını almamayayım...

Şu yazdığın son paragrafı sanki ben yazmışım gibi hissediyorum...

ben illaki gitarın bolt on mu neck tru mu olmasını sizden rica edeceğim.custom bir gitar türk ismini tasıyacak.kusura bakma ama turk ismini ne sapının gövdeye nasıl bağlandığı nede üzerindeki manyetikler ile orta<ya cıkarabilirsin.bu gibi gitarlarda görünüş ön planda olmalı.ilk mesajlarım gayet ılımlıydı ama bu işi yapanlar herseyi kendileri biliyor sanıyor.cok güzel olmus dememizi bekliyorlar.bence profesyonel birileri uğrassın su işlle.olayın içinde turk ismi var.lütfen biraz daha ciddi calısılsın madem bu gitar yapılacaksa.daha fazla konussup gerginliği arttırmak istemiyorum.gogostar biliyorsun tanısıyoruz msn de konusuyoruz hergun ama cort.gen.tr de moderator olmasan bu konuda bu kada hasssas olmayacağını düşünüyorum.kusura bakma bu benim görüşüm.

Nedense çok çok gereksiz insanlar tarafından konular fazlsıyla çarpıtılıyor.Konu "Türkish Edition" olmasına rağmen Cort Forumuna,Cort ürünlerine sataşılıyor.Nedir bu nefret nedir bu kin anlamış değilim?

Cort Forumuna üye olan yada o sitenin moderatörü olan herkes Cort fanatiğimi oluyor?Bu ne saçma bir mantıktır yahu 🙂 .

Ben ilk ve tek bir cort gitarım var.Onun dışında yıllarıdr Amerikan Stratlar Gibson LP ,İbanez JEm 7v gibi bir çok gitar kullandım bir çok arkadaş bilir.Tarzıma hitap herşeyi kullanıyorum.

Siteye üye olmam(ızdaki)daki amaç Cort fanatiği olmamız değil!Bunu iddia edenler olayı resmen iftira boyutuna taşımış durumdalar.Bizim sitedeki en az yazdığımız bölüm "Cort Gitarlar" bölümüdür.Bunu anlamak için çok fazla zeki olmaya gerek yok .

Adam İmzasına,avatarına Cort karşıtı simgeler eklemiş,aklınca bir kamuoyu oluşturmaya çalışıyor.Nedir yani bu kin bu nefret anlamıyorum?Adama sorsak "hayatında kaç tane cort kullandın" diye cevap veremeyecek,ama böyle saçma sapan işlerle uğraşıyor.

Yine haddinden fazla gereksiz bir arkadaşımız,"cort fanatikliği yapmayın,gitarınızı çalın" tarzında (özetledim) bir yazı yazmış yukarıda.Cort fanatikliği yapan kim?

Yada biz "Türkish Edition" için "Çok Mükemmel Bir Gİtar" mı dedik?Eleştirilere ,özellikle kozmetik hakkındaki eleştirilere katılıyoruz,hak veriyoruz,buyna rağmen anlayışsızlıkla suçlanıyoruz,eleştriyi kaldıramadığımızdan bahsediliyor.Cidden bazen insanların zeka sından şüphe ediyorum bu durumda.Ben eleştiriye değil,eleştirilerin üslubuna kızıyorum.

Adamın biri gitar için "b.k gibi" diyor buyur buradan yak!Gelde bu üsluba sinirlenme.İnsanda bir terbiye,adap olmadımı,bir şeyin güzel olmadığı hususundaki düşüncelerini ancak böyle ifade edebiliyor.Ama ben o arkadaşa da kızmıyorum,kapasite meselesi 🙂

O kadar eleştiri oldu,çoğuda kayda değer bir içerik taşımıyordu,bir kişi bile Gitarın Teknik Yönü ne değinmedi. "Türkish Edition" olması biryana,sıradan bir gitar olarak gitarı değerlendirdiğimizde,bu fiyat aralığında bu işçilikle(sonuçta custom shop imalatı,tamamen el yapımı),bu özelliklte kaçtane gitar alabilirsiniz?Yada kaç kişi gitarın özelliklerine bakma zahmetinde bulundu?

Bir gitarı gitar yapan unsurlar nelerdir,önce onu bir öğrenirsek,bir ürün hakkında daha objektif,daha kayda değer bir eleştiri yapabiliriz diye düşünüyorum.

Saygılar Sevgiler...

Cavit, belki haklı olabilirsin o görüşünde ama bildiğin gibi değil olay. Seninle olduğu kadar rastansaga ile de görüşüyorum msnde ve onun da ne kadar iyi bir "insan" olduğunu biliyorum...

O bu işe çok emek verdi, çok kafa patlattı... Açıkçası bazı kişilerin gitar üzerine değil de rastansaga üzerine oynaması beni üzüyor. Yukarıda verdiğim link belli, herkes topu rastansaga üzerine atıyor...

Ben onun avukatı değilim, bu başlığın böyle gidişine mutlaka müdahale ederdim ama rastansaga iyi bir insan olduğu için hassasiyetim artıyor... Başlıkta rastansaga falan yazmıyor ama herkes abu subuk konuşuyor... Ben bu foruma onu savumak için, çıkar sağlamak için girmiyorum... Belli bir süredir bu forumu takip ediyorum ve şu anki haline acıyorum bu forumun...

Olayın cort.gen.tr ile falan alakası yok. Sadece rastansaga ile samimiyetimiz o site aracılığı ile arttı... Yoksa Cort'tan banane? Vallahi cort.gen.tr'de 1000'in üzerinde mesajım ve mesaj sayısına etki etmeyen yüzlerce uyarı mesajım var ama inanki bir pena almışlığım yada bir Cort yetkilisinden tebrik almışlığım yok. Çünkü orası resmi bir site değil, www.cort.com.tr değil... Sadece arada sırada rastansaga gelir eline sağlık der, gider... Hepsi bundan ibaret...

Keşke herkes hassasiyetini daha yapıcı, daha erdemli işlerde kullansa, ama malesef... :roll:

kapasitesi düşük olan sensin 01 .ezelden beri hep kavgaların içindesin bu forumda.böyle gereksiz soktuğun laflarla msursun.zekadan süphe eden kapasietleri co kiyi anlayan insansın sen.herşeyin bilirkişisisin.her türlü gitardan anlarsın.bok gibi deyimi ise günlük hayatta kullanılan bir terim.seninle burada resmi bir yazısma yapmıyorum.burası forum.cortculuk oynuyorsunuz.senin kapasiten süphe etmiyorum eminim ben.sen cortculuk oyna.mesajın itici sözler ve hakaretler içermeseydi senin seviyene inmezdim ama dayanamadım.cortçular sizi.turkiyede bu fiyatlar bu kadar yüksek olmasa kacınız cort alırdı merak ediyorum.bosversene .bu baslığa girip kendimi forumdan attırtamam .biliyorumki hakaret edeceksin yine mesajalrında.senin uslubunu herkes biliyor bu forumdaki.o yüzden önemli değil.çizgini koruyup seviyeyi yerlere düşürmemeni temenni ederim.benim demek istediklerimi baska yerinden anlamayıp olumlu sekilde okusan senle ortak görüşlerimiz olduğunu göreceksin ama görme bence.sitenize ihç girmedim ama admin yada moderator olduğun kesin.tavırlar herşeyi acıklıyor

gogostar demiş ki:
Cavit, belki haklı olabilirsin o görüşünde ama bildiğin gibi değil olay. Seninle olduğu kadar rastansaga ile de görüşüyorum msnde ve onun da ne kadar iyi bir "insan" olduğunu biliyorum...

O bu işe çok emek verdi, çok kafa patlattı... Açıkçası bazı kişilerin gitar üzerine değil de rastansaga üzerine oynaması beni üzüyor. Yukarıda verdiğim link belli, herkes topu rastansaga üzerine atıyor...

Ben onun avukatı değilim, bu başlığın böyle gidişine mutlaka müdahale ederdim ama rastansaga iyi bir insan olduğu için hassasiyetim artıyor... Başlıkta rastansaga falan yazmıyor ama herkes abu subuk konuşuyor... Ben bu foruma onu savumak için, çıkar sağlamak için girmiyorum... Belli bir süredir bu forumu takip ediyorum ve şu anki haline acıyorum bu forumun...

Olayın cort.gen.tr ile falan alakası yok. Sadece rastansaga ile samimiyetimiz o site aracılığı ile arttı... Yoksa Cort'tan banane? Vallahi cort.gen.tr'de 1000'in üzerinde mesajım ve mesaj sayısına etki etmeyen yüzlerce uyarı mesajım var ama inanki bir pena almışlığım yada bir Cort yetkilisinden tebrik almışlığım yok. Çünkü orası resmi bir site değil, www.cort.com.tr değil... Sadece arada sırada rastansaga gelir eline sağlık der, gider... Hepsi bundan ibaret...

Keşke herkes hassasiyetini daha yapıcı, daha erdemli işlerde kullansa, ama malesef... :roll:
ben seni tnıyorum.benim ne zamandır demek istediğim bu işi profesyonelce yapın ve kötü eleştirilere de kulak asın.neyse 01 arkadaşım olayın seviyesini özetlemiş.bundan sonra bişey demeğe gerek yok.bizler seviyesiz ve kapasitesiziz haa birde gerksizmişiz 😀.walla ben demedim bunları 01 dedi .o zaman neden foruma bu baslığı actınız ?

cavo demiş ki:
çok iğrenç olmus.allah korusun cıkartmasınlar lütfen 🙂

cavo, çok iyi niyetli olduğunu biliyorum ama bazen söylediklerinin bilgisayar başından nasıl okunabileceğini düşünmeden yazıyorsun gibi geliyor bana. ilk mesajının ilk cümlesi bu, yanlışsam düzelt. kimsenin tarafını tuttuğum yok ama konunun kişisel tartışmalara dönüp daha fazla gereksiz gerginlik çıkmasına gerek yok derim.

gogostar, linke baktım. bundan haberdar değildim açıkçası. işin komik tarafı orada da herkes teknik özelliklere yoğunlaşmış 🙂 madem sormuşlar size işe girişmeden, neden burada yazdıklarınızı oraya yazmadınız ey ahali? 🙂

ben gençken millet sen metalcisin ben hiphopçuyum diye birbirini döverdi, şimdi sen cortçusun ben ibanezciyime mi döndü hadise? elime bir tane cort almış değilim, o devri kaçırdım ama kore mallarını küçümsemeyin, 15 yıl önce japonya gitar konusunda neyse şimdi de onlar. o zamanlar dalga geçilen agile'ler şimdi neredeyse gerçek 59 lp'ler kadar fiyatlara el değiştiriyor. ayrıca 4500 dolara gitar satan esp 80'lerde cort bile değildi, unutmayın.

Pardon,sen neden yazdıklarımı üstüne alındınki? 🙂 Bir yaranmı vardı anlayamadım 🙂 ?

Sen üslubunu şu başlıkta gayet açık ve seçik afişe etmiş durumdasın.Ben i tanıyanlar benim günlük hayatımdada gayet agresif bir insan olduğumu bilirler,ama hiç bir zaman insanları,kıracak,aşağılayacak,küçük düşürecek tarzda mesajlar yazmamışımdır.Taki kendimi mecbur hissedene kadar!

Senin eleştri yapabilme kapasiten,genel kapasiten ancak :
cavo demiş ki:
bukadar !

Yada
cavo demiş ki:
bukadarmı demeliydim?

Bütün insanlar,karşısındakine ,bir düşüncesini böylesine saygısızca bir üslubla ifade etmeye çalışırsa kusura bakma aşağılanırda horlanırda.Yani senin seviyeni özetleyen alıntılar var yukarıda daha hangi seviyeden bahsediyorsun bana ?

Yukarıda alıntıladığım üslubu yadırgadığımdada (eleştri değil,üslubu) eleştiriyi kabullenemediğimizden bahsediliyor,yahu kardeşim ben böyle terbiyesizce bir üslubu nasıl kabulleneyim?

secks demiş ki:
cavo demiş ki:

cavo, çok iyi niyetli olduğunu biliyorum ama bazen söylediklerinin bilgisayar başından nasıl okunabileceğini düşünmeden yazıyorsun gibi geliyor bana. ilk mesajının ilk cümlesi bu, yanlışsam düzelt. kimsenin tarafını tuttuğum yok ama konunun kişisel tartışmalara dönüp daha fazla gereksiz gerginlik çıkmasına gerek yok derim.

gogostar, linke baktım. bundan haberdar değildim açıkçası. işin komik tarafı orada da herkes teknik özelliklere yoğunlaşmış 🙂 madem sormuşlar size işe girişmeden, neden burada yazdıklarınızı oraya yazmadınız ey ahali? 🙂

ben gençken millet sen metalcisin ben hiphopçuyum diye birbirini döverdi, şimdi sen cortçusun ben ibanezciyime mi döndü hadise? elime bir tane cort almış değilim, o devri kaçırdım ama kore mallarını küçümsemeyin, 15 yıl önce japonya gitar konusunda neyse şimdi de onlar. o zamanlar dalga geçilen agile'ler şimdi neredeyse gerçek 59 lp'ler kadar fiyatlara el değiştiriyor. ayrıca 4500 dolara gitar satan esp 80'lerde cort bile değildi, unutmayın.
abi birde o cümlenin altındakileri yazarmısın buraya.o zaman ne düşündüğüm gayet anlasılır olur.ben iyi niyetliyim gerçekten .beni anladığınıda biliyorum.ama sadece o cümleye bakınca bende kenidmi yalnıs anlıyorum

01 demiş ki:
Pardon,sen neden yazdıklarımı üstüne alındınki? 🙂 Bir yaranmı vardı anlayamadım 🙂 ?

Sen üslubunu şu başlıkta gayet açık ve seçik afişe etmiş durumdasın.Ben i tanıyanlar benim günlük hayatımdada gayet agresif bir insan olduğumu bilirler,ama hiç bir zaman insanları,kıracak,aşağılayacak,küçük düşürecek tarzda mesajlar yazmamışımdır.Taki kendimi mecbur hissedene kadar!

Senin eleştri yapabilme kapasiten,genel kapasiten ancak :
cavo demiş ki:
bukadar !

Yada
cavo demiş ki:
bukadarmı demeliydim?

Bütün insanlar,karşısındakine ,bir düşüncesini böylesine saygısızca bir üslubla ifade etmeye çalışırsa kusura bakma aşağılanırda horlanırda.Yani senin seviyeni özetleyen alıntılar var yukarıda daha hangi seviyeden bahsediyorsun bana ?

Yukarıda alıntıladığım üslubu yadırgadığımdada (eleştri değil,üslubu) eleştiriyi kabullenemediğimizden bahsediliyor,yahu kardeşim ben böyle terbiyesizce bir üslubu nasıl kabulleneyim?

sen kendi uslubuna bakarmısın.

gereksiz insanlar
seviyesiz ...
laf sokmalar.ne oldu neden gocundun .cort fanatiğimisin yoksa.ben iğrenç ve bo kgibi laflarını gitara ettim sen bana hakaret ettin.biri gitar diğeri insan.ben seni 2 senedir takip ediyorum forumda.ilk kez bana kullanmadın bu hakaretleri.aslında seni kaale almakla hata ypatım

bence sen aynen devam etme.yoksa bu baslık kapatıolır.gogostarla da konustum.beni yanlıs anklıyorsunuz.onu geçtim bu uslupla gidersen szen zarar görürsün konu baslık kapatılır.benim niyetimi anlayan anlar zaten.

cavo demiş ki:
bence sen aynen devam etme.yoksa bu baslık kapatıolır.gogostarla da konustum.beni yanlıs anklıyorsunuz.onu geçtim bu uslupla gidersen szen zarar görürsün konu baslık kapatılır.benim niyetimi anlayan anlar zaten.

Ben tavra karşı tavır gösteren bir insanım,bu günlük hayatımdada böyledir.

Sen şayet bu başlıkta yukarıda alıntıladığım tarzda yazmasaydın,ben kesinlikle böyle bir üslub ta olmazdım.

Belki orada yazdığın şekilde belirli şeyleri ifade etmek istemiyorsun,belkide niyetin o değil,ama sonuçta bir yanlış anlaşılmaya sebebiyet veriyorsun.

aslında kişilik olarak cok örtüşen kişilikleriz.bende agresifim ve altta kalmayı hiç sevmem.aslında hata ikimizde.belki sen yine kabul etmezsin.ama benim uslubum bu.bence iğrenç olmus tasaraım kimse bu dediğimin altında kötü niyet aramamalı.zaten sonraki baslıklarda kendi fikirlerimi yazdım tasarım olarak.bence seninde benimde mesaj yazmadan önce balkona cıkıp derin bir nefes alıp relax olmamız lazım .umarım sende böyle düşünüyorsundur.ama keske kişiliğime hakaret etmeseydin.forumdan atılmama ramak kalmıstı.kendimi zor tuttum.

Bu gitarın önce kısıtlı seçeneklerle oluşturulduğunu göz önüne almak lazım, Gönlümden Max'in brazilya temalı gitarı(4,299$ Amerika fiyatı, Türkiye fiyatını düşünemiyom) gibi bir gitar geçer ama manyetik ve diğer aksamın boyanması ne yazıkki seçeneklerde yok veya Cort'u kötüleyen arkadaşlar bunu severler belki Cort aksamı boyayamıyor. Gitarın rengi ilk etapta cins geliyor ama yakından MIC gerçekten hoş bi seçenek. Ben gitarı sevdim, özellik olarak zaten tartışılmaz ve kalite, sadece zevke göre değişiklik yapılabilir. Ve bazı kısımlarının el yapımı olması gerçekten çok iyi, özellikle klavyede bu hissedilecektir.

Gitarın'da Türkish Edition yazması ve bayrak inlay olayi güzel bence, İbanez Gigerlardaki gibi oyma Peri bacası yaptırtmak her babayiğidin harcı olmasa gerek. Bayrağımı seviyorum, arabamada, evimede gitarımada koyarım. Türk motifleri taşıyan bir gitar yapmak güzel olur ama gitar sonuçta bizim geleneksel bir çalgımız değil abes kaçar düşüncesindeyim, zaten oyle bi çalışma bu fiyata imkansız, bırakın bu gitarı tek başınıza yaptırtsanız sanırım 1500-2000$ dan aşağı olmaz. Parası olanda yaptırabilir zaten. Cort'un bi gitarı yapmayacağından şüphe duyanlar; http://www.cort.gen.tr/viewtopic.php?t=406&start=0 Seri numarasına baksınlar, gitara baksınlar, kalitesine baksınlar, isterlerse gitsinler yerinde görsünler... Dünyada sadece 2 tane bu gitardan var, biri sahibinde biride Cort'un kendinde, zaten seri numarası el ile yazılmıştır. İsteyen yaptıryor... Amerikan gitarları kadar iyi olmayacağını savunan arkadaşlar, kullanılan malzemenin (manyetik, köprü, burgu...) çoğu zaten amerikan.

Cort'un en büyük özelliği fiyatı, özellikle başka bir firmadan bu gitarı bu fiyat almak imkansızdır sanırım. Cort'un MP gitarlarına bakın, inceleyin veya NZS, gibi gitarları gitarları kaça alırsınız. Cort'un diğer gitarlardan iyi veya kötü olduğu idda edilemez ama aynı sınıftaki malzeme ve işcilikteki gitarlarının fiyatları gerçekten iyi.

www.cort.gen.tr' ye laf atan arkadaşlar gelin görün seviyemizi, diğer markalara yaklaşımımızı görün. Sadece Cort kullanan arkadaşların biraz dana fazla olduğu, gitar seven herkesin geldiği bi site, Cort sadece bi amblem.

Hayal Bu Gitar Hayal Yok Böyle Bi Proje Tek Somut Kanıt bile yok

Önünde Türk Bayrağı olacak arkasında Made In Korea Yazıcak ama adı Turkish Edition zuha 8O 😀 😀

cavo demiş ki:
bence cort.gen.tr bile gereksiz bir site.insanlar nasıl markacı olur işte alın size örneği.bu adamlar harika bir gitar yaptırtsanız üstüne wolf yazdırtsanız birde ellerine gitarı verseniz abi dandik bu gitar derler.markacılığı asalım artık.cort gitarı var diye cortu dünyanın 1 numaralı markası gören insan cok bu forumda.tamam güzel gitardır seviyorsundur ama bu fanatiklik ne kardeşim.al gitarını pasa pasa cal.

birde ilk yapılan tasarım gerçekten berbat görünüyor.kötü olmus iğrenç olmus deyince hakaret oluyr.walla bok gibi olmus hiç de kusura bakmayın.bakarsanızda bakın cokta umrumda değil aslında
bu yaptığınız tasarımda hiçbir zaman gerçekleşmeyecektir.cort 10 tane gitar için uğraşmaz.diyelim uğrastı fiyatıda 10000 dolar yaptı.kim alacak o gitarı güzelim gitarlar dururken.her ne kadar kaliteli olursa olsun markacı vatandas cok olduğu için o gitarlar öyle ellerinde kalır.ben merak ediyorum bu tasaralayan arkadaşların menfaati ne.verebileceklermi bu gitara 10000 dolar.birde tasarımdaki tecrübeleri neler.bence tecrübeli filan da değiller.bilgisayarına photoshop yükleyen tasarımcı oluyor.böyle işler profesyonel bir kadro ile gerçekleştirilir.afedersiniz ama önüne gelen yapamaz.yapsada ilk yaptığınız tasarım gibi çok kötü olur.bu millet için değerli olan o bayarğı böyle kötü bir tasarımda görmek gerçekten üzücü.
bence bu işin amacı millete cort sevgisini aşılamak.yeni baslayan arkadaşların beyinlerini yıkayıp cort almasını sağlamak.size destek veren firmalarda sizi bu iş için kullanıyor kanımca.sonuıcta bir gitarın cıkacağı yok.ucuz reklam bu yaptığınız.siz iyi niyetle yapıyorsunuz bu işi ama bence sizi kullanıyorlar.kimsenin reklamına alet olmayın derim.diyelimki yanıldım gerçekten yapılacak bu iş.o zamanda bırakın profesyonel biri yapsın su tasarımı.koskoca cort un yokmu tasarımcısıda size vermiş bu tasarım işini.bırakın allah askına bırakın bu fanatikliği.gidin pasa pasa calın gitarlarınızı 🙂

kesinlikle katılıyorum, bilmiyorum kaç kişi bu mesajı okudu ama benimde daha önceki sayfalarda yazdığım konu aynen bu.

bariz şekilde cort propagandası yapıldığı ortada. konu aslında gitar falan değil. o yüzden ilk mesajda kıytırık bi photoshop resmi konulmuş.
asıl amaç cortun reklamını yapmak. "bakın cort bize özel gitar üretiyor, başka firma olsa hayatta yapmazdı bunu" demek.

benim gözlemimim budur. ayrıca ibaneze jacksona karşı anti-markacı yaklaşan arkadaşların açık seçik cort militanlığı yaptığıda ortada. hep yazdık bütün firmaların hem iyi hem kötü modelleri var bu karşılaştırma ne ola ki? diye ama sakalımız yok dinletemedik.

açık yüreklilikle şunu söyleyeyim gogostarın yazılarını okurum beğenirim bilgisini taktir ederim. ama şu yorumlara katılmıyorum: "gitarın 1000$'ı fazlasıyla hakketiğini savundum"

bunu gitarı görmeden eline alıp çalmadan kimse anlayamaz. gitar çalmak farklı bir olay, gitarın parçalarına bakarak yorum yapmak farklı bir olay. gitarın, oyuncak değil gerçekten gitar olduğu hissini yaratması lazım insanda. sonuçta burda bir müzik estrumanından bahsediyoruz.

gitarda abanoz klavye olması demek, tuşenin atıyorum bir soloistten iyi veya soloistle aynı rahatlıkta olduğunu göstermez malesef.
ben ne gitar kesmeyi bilirim ne fırınlamayı. benim yapacağım abanoz klavyeyle gitar çalana çeyrek altın takarız. çünkü ben bu işi beceremem.
cort firmasının da bu gitarı nasıl yapacağını bilemeyiz. belki "türkler nasılsa üstünde kendi bayraklarını görünce nasılsa alırlar" deyip gitarı yan sanayiden dandik bir firmaya yaptıracaklar? belki gitar bi gelicek odun gibi sapı olacak? açıkcası ilk sayfada dandik photosop resmi yerine karşılıklı imzalanmış bir mukaveleyi görmeyi çok daha fazla isterdim. doğrusu böyle bir anlaşmanın varlığı bile şuana kadar ilan edilmesiyle biraz daha düşünmek gerekli sanırım.

yazımın okunması dileğiyle, saygılarımla...

Geri