evil cats(punk rock/alternatif)-Ankara

Gitarı 1 ay bırakmak eğitim methodlarından birisidir arkadaşlar...Keşke bunu anlayabilseydinizde konu bu kadar uzamasaydı...Ben yeri geldiğinde harbi harbi dayak yiyerek öğrendim "kötü" ne demek çok çok daha aşağılayıcı sözler söylenirdi bana...Ve diğerlerinden çok kendim söylerdim bunu kendime hala da diyorum sorana ben kötü bir bascıyım ne adamlar var diye...Kötü olmak hata yapmak güzeldir bunun ardından gelen sözler onları güzel yapar çünkü...Bir düşünün bakalım ben bunları söylemeseydim akord sorunu üstünde bu kadar durulurmuydu?Evet gayet kötü bir dille eleştirdim arkadaşları üstelik tanıdığım halde..51 promil basser 😛 ı olarak 51lerimede aynı şeyleri söylüyorum ben...Hayat sandığınız kadar yumuşak değil arkadaşlar aksine alabildiğince hoyrat...Neyse ben çok sıkıldım bu tartışmadan madem böyle dileyen dilediği gibi çalsın banane...

abı o zman sen de yap bı krallık o garıp sarkıları calmayı bırak... bana gore o muzık cok uyuz ve cok kotu ıstersen karsıma vırıtozle cık bana gore kotu dınlenılcek gıbı deıl... ve soylıyecegım o kı gıtarı tamamen bırak o tarzda.. uayarmı yapabılmırmısın ?

hayatı yumuşak sandığımızı ne zaman söyledik,hatırlamıyorum.ne kadar hoyrat olduğunun zaten farkındaydık.kayıtları yaptığımız gün başlamadık bu işe.hayat hep tozpembe değildi bizim için :!: akord sorununun farkındaydık 51promil basçısı arkadaş söylemeden önce,yine de teşekkür ediyorum.akord konusunu beynimize kazıdı.artık odamın çeşitli yerlerinde 'gitarını akord etmesi için başkalarına verme' şeklinde postit ler var 😉
konu uzamasın diyoruz yine de uzatıyoruz.artık uzamasın cidden 🙂

Bakın bu konuya tamamen uzağım ama şunu söliyeyim...Nerdeyse doğduğumdan beri aileminde vasıtasıyla ramones,sex pistols vs gibi bu işin babalarını dinleyerek büyüdüm ve şimdi bu tür işler yaparak onların yarattıkları şeye ihanet ediyorsunuz...Yani sayenizde "Punk is dead"...Evilcats grubunun logosundanda farkettiğim üzere Punk=Converse olmuş zaten ki ben daha ne diyim...Emin benim 11 yıllık arkadaşımdır...Bunun 5.5, 6 yılında adamla müzik yaptık...Ben her detone olduğumda adam öle ağzıma sıçardı ki,onun korkusundan evde oturup ses çalışırdım...Şimdi ise kolay kolay detone olmayan bir sesim var ve bu ağır eleştirileri sayesinde...Eğer ağır eleştiri karşılayamayacak kadar burnunuz yukardaysa emin olun müzik adına hiçbirşey yapamayacaksınız demektir...

ezgyy demiş ki:
.akord konusunu beynimize kazıdı.artık odamın çeşitli yerlerinde 'gitarını akord etmesi için başkalarına verme' şeklinde postit ler var

İşte başarmaya çalıştığım şey buydu.. 😀 Umarım şimdi anlayabilmişsinizdir ne demek istediğimi..Kutlarım sizleri...Sevgiler Saygılar efendim..

PS: Murat yine detonesin aq 😀

liquoredmind demiş ki:
Bakın bu konuya tamamen uzağım ama şunu söliyeyim...Nerdeyse doğduğumdan beri aileminde vasıtasıyla ramones,sex pistols vs gibi bu işin babalarını dinleyerek büyüdüm ve şimdi bu tür işler yaparak onların yarattıkları şeye ihanet ediyorsunuz...Yani sayenizde "Punk is dead"...Evilcats grubunun logosundanda farkettiğim üzere Punk=Converse olmuş zaten ki ben daha ne diyim...Emin benim 11 yıllık arkadaşımdır...Bunun 5.5, 6 yılında adamla müzik yaptık...Ben her detone olduğumda adam öle ağzıma sıçardı ki,onun korkusundan evde oturup ses çalışırdım...Şimdi ise kolay kolay detone olmayan bir sesim var ve bu ağır eleştirileri sayesinde...Eğer ağır eleştiri karşılayamayacak kadar burnunuz yukardaysa emin olun müzik adına hiçbirşey yapamayacaksınız demektir...
tamam sen kösele giy öyle icra et punk sanatını
kızlar bizim biz iyiyiz die bi iddamız yok diyo bu bir
madem konuya uzaksın neden başından beri okumadan edebiyat yapıyosun ?
bir eleştrinin sertligine dellendik lütfen tekrar oku 2 sayfa geriden itibaren..

liquoredmind demiş ki:
Emin benim 11 yıllık arkadaşımdır...Bunun 5.5, 6 yılında adamla müzik yaptık...Ben her detone olduğumda adam öle ağzıma sıçardı ki,onun korkusundan evde oturup ses çalışırdım...Şimdi ise kolay kolay detone olmayan bir sesim var ve bu ağır eleştirileri sayesinde...
madem boyle bi durum var kendi bunu grubunun başlığında yaz..Burası emin ya da Murat'ın başlığı degil :kicsalla

Olm ne alaka örnek vermiş adam...Hatta gayet de alakalı bence amaaaan valla sıkıldım ya...Ben amacıma ulaştım zaten daha fazla da yazmaya gerek yok artık hadi gülüm...=)

liquoredmind demiş ki:

bi özenti olmadıımız kalmıştı onu da olduk saol 😆

Kayıdınız kalitesi düşük arkadaşlar. Gitarların akort problemleri bilmem neleri de var. Vokal şarkıları birazcık daha tok söyleyebilir bana göre. Tabi bunların hepsi bana göre. Gitarist olan arkadaş ( yine bana göre ) daha sert tonlar kullanabilir.

Ayrıca punk geldiği durum konusunda arkadaşın eleştirilerine katılıyorum ama burası onun yeri değil.

Bir Dinleyici Olarak Eleştirmek gerekirse :

INTRO 'da : Bence eğlenceli bir intro olmuş. Ama aralarda gelen "miyav" sesleri nedense ilgimi çekmedi... Bass ve gitar uyumu iyi ama davulun vuruşlar ve kicki bass'la problemli gibime geldi. Hah son anda gelen zil biraz geç kalmış arkadaşlar.

Mable 'da : Davulun ön atağı ve gitarın girişleri muhteşem olmuş. Gitar ve vokal tonları birbirine uymuyor arkadaşlar. Ona da ilerleyen zamanlarda bir çözüm üretebileceğinize eminiz.(bir dinleyici olarak). Bu Parçada davulcunuzu çok beğendim ben. Gayet düzenli ve organize çalıyordu. Aralarda tuşeler kaçıyor ama olsun. Fena olmamış. Ama üzerinde çok ciddi çalışmak gerekli bu parçanın.

Off The Wagon 'da : Davulcunuzun arada bir farklı şeyler yapması gerekebilir. Vokal ve gitar tonlarının uyumu çok önemli arkadaşlar. Bir bilenden bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Yani parçaları grubunuzun vokalinin tonunda çalabilirsiniz bence. Vokalin hangi tondan söylediğini tespit etmek gerekli tabi... O arada davulun tek başına kalışı ve devamında gelen son biraz uyumsuz olmuş. Gitar çalan arkadaş geç kalmış gibi duruyor.

Song 2 'de : Çok geliştirmek gerekli arkadaşlar. Bass'ları duymakta birazcık zorlandım sanırım. Çığlıkların ardından gelen vokal tonu uyumsuz olmuş. Yani sanki gitar çalıyor ama nereden çalıyor vokal nereden söylüyor belirsiz gibi... Bu şarkı içinde çok çok kolay gelsin.

Kalan parçalarda bir dinleyici olarak eleştirilerim aynı arkadaşlar. Tekrarlıyorum bir dinleyici olarak eleştirdim ve söyleyebileceklerim kalan parçalarda da aynı...

Çok çok kolay gelsin sizlere ve bizlere 🙂... Bir sonraki kayıdınızı da dinlemek ümidiyle.....

evilcatsınde ozel guvenlıgını ustlendım ben hadı kızlar artık ben varım arkanızda 🙂 ılk konserınızden berı yanınızdayım .. bırakmamda ben sızı

bence bu grubun bu kadar eleştirilmesinin tek nedeni hepsinin kız olması. ben evil catsi tanımam ama hangi punk grubunun akorları uyuşuyoki birbirine. gidin bi leş dinleyin, sokak köpekleri dinleyin, kirli çoraplar dinleyin. adamlar da zamanında punkı sevmeyen bi adamın müzik bile demiyeceği demolar yaptı ama hepside harika. sizin coverlarınızda fena değil. önünüzde uzun yollar var daha ilk kayıtlarda böyle şeyler olsa ne yazar.

UuYuRR demiş ki:
evilcatsınde ozel guvenlıgını ustlendım ben hadı kızlar artık ben varım arkanızda 🙂 ılk konserınızden berı yanınızdayım .. bırakmamda ben sızı
saolasın uyur,evil cats seninle gurur duyuyor 😆
drednat ve premature_boy, yorumlar için teşekkürler..drednat eleştirinin nasıl olması gerektiği konusunda güzel bir örnek vermiş..dikkate alırız bizde o zaman..

Arkadaşlar önemli bir öneride bulunmak istiyorum. O da yaptığınız yani "bunlar biziz bu da bizim üretimimiz" dediğiniz demolarınızı sayfanın birinci sayfasına taşımanızdır. Çünkü forumunuzu okuyan insanların ister istemez sizin hakkınızda olumlu-olumsuz bir duygusu oluşuyor.

Ama (yine bana göre) müzik forum okunarak yapılacak yorumlara ve ön-yargılara dayalı bir sanat değil. Bence şarkılarınızı iyi veya kötü onlar sizin emekleriniz 1. sayfada ilk eklenen mesaja taşımanızdır.

(öneri)

Geri