Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

Fender teşhiri yapalım biraz..
20200222_140551.webp

136795 eklentisini görüntüle
Huzurlarınızda benim elektro gitar tayfası, her biri benim için ayrı güzellikte ve özellikte.

2015 Fender MIM standard tele w/ Fender CS Texas Specials
2017 Fender USA Pro strat
Yılını bilmediğim modifiye SX ash strat
2016 Gibson LP standard
2003 Ibanez RG2570EX w/ Dimarzio TZ, TV, AN
2018 Ibanez AS93 w/ SD Seth Lover set
Galiba bu setuptan hemen her türlü sound çıkar. Otuz beş yaş hedeflerimden.... FR Ibanez hariç hepsi çok güzel görünüyor benim gözüme. Hele LP'nin finishi harika gerçekten. Son zamanlarda en çok hangisiyle vakit geçiriyorsunuz?

Galiba bu setuptan hemen her türlü sound çıkar. Otuz beş yaş hedeflerimden.... FR Ibanez hariç hepsi çok güzel görünüyor benim gözüme. Hele LP'nin finishi harika gerçekten. Son zamanlarda en çok hangisiyle vakit geçiriyorsunuz?
Ne tarz çalacağıma göre değişiyor ama bu aralar mevcut sıkıntılar nedeniyle çoğunlukla clean veya hafif crunch tonlarında takılıyorum. Bu yüzden semi-hollow ve tele çalıyorum en çok.

2001-7 arası reissuelara cidden lafım yok. Iyi iş yaptılar o zaman, hele hele 2003 ve 2004 arasında Brazilian RW zamanı... Hatta arayanları hala bol. Fakat anladığım kadarı ile bu işten iyi para kazanıldığını anlayınca, Gibson ciddi şekilde bu işe kanalize oldu, üretim arttı gibi geliyor bana. Sayıların hakkında biraz fikrim var ama yine de alıntılanmasın bu dediğim; ama benim izlenimim o yönde. Ne kadar yararlı bilemem ama alttakilerden şu şekilde anektodik bilgi şu şekilde geliyor:

ve

Benim de 2002 2003'den hatırladığım rakamlar Les Paul Forum'dan, senelik 300 400 RX, X=7,8,9 şeklinde. Kısaca arayınca bulduklarım bunlar, LPF'den daha detaylı araştırma yapmak isteyen "gibson custom shop reissue production how many guitars" falan gibi bir arama yapar. 2014'de misal sadece R9'dan 3400 adet yapmışlar.

Bundan mıdır bilemem ama benim karşılaştığım R'ler bana öyle ahım şahım gelmemeye başladı. Sistematik şekilde üst üste... Üstüne üstelik bu VOS işini bir de Plek falan ... düzgün bir ustanın elle yapılan ayarını ben tercih ederim. Neyse, bunlar öznel unsurlar. Denediklerim arasında sevdiklerim hep 2007 öncesi.

Ha 2007 öncesinin hepsi iyi mi? Yok o da doğru değil, arasında ölü, ağır, veya testere gibi olanlarına rastladım.

Kısacası o lafın temeli bende bu.

B

Istanbulda(hoş çoğu tellerin pasından anlaşılmıyor da girmeyim simdi oraya) ve avrupadaki buyuk mağazalarda thomann, justmusic, dijksmann vs. fırsat buldukça deneyimliyorum ben de son bir kaç yıldır kendime bir adet edinmek için ancak dediğiniz gibi genel durum fiyatı da düşününce hep eh seviyelerinde kalıyor. Genel olarak ağırlık açısından hafifler ssdece o konuda hakkını verebilirim..Tam yıllarını hatırlamasam da geçmiste sağda solda denk gelip çok etkilendiklerim olmuştu..Bazısına halen pismanım birsekilde almadığım için. Yıllara gore çok dağıtamasam da, yine hakkaten iyisine denk gelmenin son zamanlarda daha zor olduğuna katılıyorum ben de..

Sağolun gorüşleriniz için.

Geri