Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

iyi günler arkadaşlar ben orta halli bi elektro gitar almak istiyorum nette araştırıyordum uzun zamandır fakat adanada olduğum için bu gitarları elime alıp deneme şansım olmadı kullanan arkadaşlar yada bu gitarlar hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa sizlerdende fikir almak istedim, sizce epiphone lespaul custom mı yoksa fender highway one mı almalı ? bütçem şuan için sınırlı hatta bu miktar bile beni biraz kasacak maddi olarak ama aldığım gitar beni bi süre götürsün istiyorum, şimdiden teşekkürler... 🙂

İkisi arasından Les Paul Custom derim kesinlikle, Highway One'dan uzak dur. İkinci el bir Epi Les Paul Custom alıp, manyetik modifiyesine gidersen; uzunca zaman her yere götürür o gitar. Bir de gitarın Kore üretimlerden olmasını tercih etmeni tavsiye ederim.

teşekkürler onur 🙂 muhtemelen epiphone alacam gibi görünüyor les paul custom için okuduğum yorumlar oldukça iyimser, les paul standart plus top ve les paul ultra yı da araştırıyorum onların fiyat custom a göre 100 200 tl daha düşük ama performans açısından yeterlimidir değilmidir bilmiyorum, son bi sorum piyasadaki sıfır epiphone lar nere üretimi oluyor ? saygılar...

lespaultele demiş ki:
teşekkürler onur 🙂 muhtemelen epiphone alacam gibi görünüyor les paul custom için okuduğum yorumlar oldukça iyimser, les paul standart plus top ve les paul ultra yı da araştırıyorum onların fiyat custom a göre 100 200 tl daha düşük ama performans açısından yeterlimidir değilmidir bilmiyorum, son bi sorum piyasadaki sıfır epiphone lar nere üretimi oluyor ? saygılar...

Şu an Çin üretimine kaydılar. Temiz Kore bulursan kaçırma. Bu arada forumda birisi Epiphone Gold Top Kore satıyor 750 tl' ye iyi fiyat bence. Linki de şu;

http://www.turkrock.com/ftopic128855.html+gold+top

Kolay gelsin.

yardımlarınız için teşekkürler 🙂 2. el pek düşünmüyorum ben aslında o konuda brz takıntılıyımdır alet ne kadar temiz olsada içime pek sinmez ama yinede sağol 🙂 müzikle kalın..

beyler gitar almaya karar verdim.! ilk gitarım olcak klasik gitar al diyorlar ama elektro les paul lp280wh tarzı istiyorum.. amfide sağlam olmalıymış. yoksa kötü sesden sıkılırmışım.! klasikle basla yada cort x2 x6 dan basla ilerde iyisini alırsınız deiLde les paul lp280wh + amfi önerirmisiniz maximum bütçe 450 TL
Bide arkadaşLar pedal hakkında ve les paul lp280wh hangi tarz müzik çalabilirm genel olarak bilgilendirirseniz sevinirim.... duman mor ve ötesi manga ve yüksek sadakat athena öncelikle çalmayı istedigim türk gruplar ....

Sonunda az da olsa anlayabilecegimiz bir turkceyle yazmissin arkadasim. Oncelikle 450liraya alabilecegin ve seni uzun sure goturecek gitarlar afedersin ama cort en iyilerden. Saglam amfi de istiosan.. Les paul ile duman falan zor bildigim kadari ile, onlar fender kullaniolar.. Ama sen de fenderin alt modeli olan squire bullet falan alabilirsin. Metal yapicam diosan o fiyata corttan iyisi zor 😉 cok marka takintin varsa butceyi en az bir amfi kadar artir.. veya ikinci el alirim diosan ibanez 170dx alabilirsin..

Amfi olarak butcene en uygun 10w amfiler sanirim, o fiyata alicagin bisiden fazla beklentin olmasin, cok uzun idare etmez. Yine ikinci ellere gozunu gezdir, ibanez tbx falan bakma, fender frontman falan olabilir..

Pedal konusu icin de dha cok erken, onu alacak paran varsa bosver pedali, amfiyi iyi bisiler almaya bak..

Bol sans
Saygilar,
Ouz

evet türkçeyi epey katlettim 🙁 ..! metaL aklımdan bike geçmedi.! manga mor ve ötesi athena duman tarzı çalmak istiyorum ama birbirlerinden farklı galiba :S bi yardım etsen 🙂 🙂

O tarz icin bildigim kadari ile squier oneririm.. Bullet modeli veya affinity olabilir, fiyatlari senin butcene gider.. Ama amfi konusunda pek bisi beklememeni oneririm bu butce ile 😉

ne kadar arttırma, Ve les pauL ile ne çalabilirm mangadaki yağmur bunu kullanıodu sanırım ve mor ve ötesindeki derin esmer de bu tarz bşi kullanıyor. Ya arkadaşLar biliyorum çok soruyorumda les pauL daha sert tarz gitarmı ? yani onla nasıl tarz bişeyler çalabilirm..! ve tabi iyi bir amfi için kaç TL Lazım en azından 1 yıl fln idare etsin

Ampli ucuz olunca 6 ay sonra kendi kendini imha mı ediyor ? Ne bu idare etme meselesi ?
Squier Bullet Stratocaster al bir tane, yanına da mg10 falan al. Evde gitar öğrenirken yeter bunlar. Öğrendikten sonra paran oldukça düzgün aletler alırsın.

Bütün bolt-on bağlantılı satılık gitarlar; "Bir bolt-on gitardan beklenmeyecek kadar" sasteyinlidir. bu ne demek ?

sevmiorm o gitarları hem ilerde para biriktirip biriktiremeyecegim belli deiL.! sen şimdi benim bütçemi zorlamayacak les paul kasa tarzı gitar+amfi toplam 450 TL edecek birşeyler önerebilirmisin?

GurqaN demiş ki:
ne kadar arttırma, Ve les pauL ile ne çalabilirm mangadaki yağmur bunu kullanıodu sanırım ve mor ve ötesindeki derin esmer de bu tarz bşi kullanıyor. Ya arkadaşLar biliyorum çok soruyorumda les pauL daha sert tarz gitarmı ? yani onla nasıl tarz bişeyler çalabilirm..! ve tabi iyi bir amfi için kaç TL Lazım en azından 1 yıl fln idare etsin

Derin Esmer ayrılalı çok oldu. Kendisi Microsoft' ta çalışıyordu en son. =)

Squier ve küçük amfi al yeter.

Onur abi,

Imha ediyor demedim, arkadas aldigi ekipman en az 2 sene gotursun yazmisti, ben de o fiyata alabilecegi bir amfinin kendini gelistirdigi surece 2 yil idare etmeyecegini belirtmek istemistim ama aciklayamamisim sanirim, kusura bakmayin.

GurqaN demiş ki:
problem çıkmazmı snce? 2. ellere ne kdr güvenilirki

Şimdiye kadar hiç sıfır ekipman almadım sanırım bundan sonrada almayacağım :mrgreen: gerisini sen hesap et.

ayrıca eleman ilanda gitarın neredeyse hiç kullanmadığını yazmış görüntüden zaten anlaşılır durumu, sanmıyorum başının ağrıyacağını. ayrıca kendinde iyice araştır bak ilanlara kafana görebişeyler illaki çıkacaktır.

envyboy demiş ki:
Onur abi,

Imha ediyor demedim, arkadas aldigi ekipman en az 2 sene gotursun yazmisti, ben de o fiyata alabilecegi bir amfinin kendini gelistirdigi surece 2 yil idare etmeyecegini belirtmek istemistim ama aciklayamamisim sanirim, kusura bakmayin.

Ben genel konuştum, direk sana cevap niteliğinde değildi.

Demek istediğim şu "idare etme" meselesi saçma bir olay. 2 sene gitar çaldıktan sonra level atlayıp dandik gitarla çalamıyor muyuz biz gitaristler ? Herkes bütçesine, durumuna göre hareket etmek zorunda. Evde şu anda Squier marka bir ampli kullanıyorum ben mesela, reverbü bozuk çatlak patlak bir şey. E 8 senedir bu işin içindeyim, level atlayamamış mıyım ? Nasıl idare ediyor bu ampli beni ?
Evde bir Squier Bullet Srat olsa çalmayacak mıyım ? Hor mu göreceğim o gitarı ?
Anlayamıyorum.

Geri