Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

atendone demiş ki:
:SBana yardım eder misiniz?Zamanım çok az.

Ne kadarlık birşey düşünüyorsun?
Bence şimdilik amfiyi ertele alabileceğin en iyi gitarı al. Paran 370'e yetiyorsa al yada aynı fiyat olan Cort modellerine de bakabilirsin?

Amfiye ayırdığın parayı gştara aktarınca 370ten daha iyi birşey alabileceksen güzel olur.

Ibanez istiyorsan 1570 yada 2570lere bir bak yada forumda 2.el satılan gitarlara bak

sanırım gıtara ayırabılecegım 800-900 mılyon war eger cok fazla kasarsam 1 mılyara kadar cıkabılırm..

gıtarın pantera, exodus metallica ve iron maiden gruplarının tonları gibi cesıtlı tonları guzel yansıtmasını ıstıyorm.. yanı power ve heavy thrash metal calabılecegım bı gıtar olck.. gıtarımda kesınlıkle floyd rose ıstıyorm.. sole sorun cıkartmadan 6-7 sene yetecek bısey.. bıde hem clean hemde cok sert tonları guzel yansıtan manyetıkler olsun..

bayaa cok sey ıstedım bılıyorm ama tam bunlara uygun sunu al dıyebılecegınız bı gıtar warsa yardımlarınızı beklıyorm... (nolur yardım edın yaw aglıcam walla)

Arkadaslar;ilk elektro gitarımı almak için arastırma içindeyim.500ytl civarı bi ihtimal 600e de çıkabilir bi limitim var.model olarak bi kaç secenek mevcut yani
1)jackson js30 (daha pahalı mı bilmiyorum nette öle ama)
2)cort evl-k4 bu model 586ytl(emghz h4 manyetiği var beni etkileyen yanı bu)
3)cort x6 423ytl 2.secenek kadar işini görür derseniz bu gitarı alıcam forumlardaki yorumlar olumlu.
4)Ibanez GRG07LTD1-BK4 denen harika alet.469ytl.cort u gec dedirtir mi bilmiyorum.
son olarak washburn ile ilgili bi bilgim yok ama pek çekici gelmio bana saundu.baska seceneklere de açığım tabi.cortlara gofrettir ağacı ii değildir dediler ve manyetiği etkin değil dediler ama hz etkin olmalı bence. bilmiyorum.laylaylomda bi zeus var.sormasam daha mı iidi?
sizlere güveniyorum.
şimdiden çook tesekkürler.

hocam banada yardım edebilecek var mı???şubatta alıcam ama ikna turu atmam gerekicek ve gitar bu arada çok önemli lütfen biri yardım etsin mesajım yukarda!!!

arkadaşlar ilkönce gitara yeni başlayacaklar ve yeni gitar alacaklar için şunu söylemek isterim alacağım gitardan pantera tonu gelsin slayer soundu alayım , j.petrucci sesi yakalayım gibi gereksiz konulara takılmamalarını öneririm.ibanez rock gitarı jakson metal gitarı tadında düşünceler bence mantıksız.ibanez rg 2550 ilede jackson dinky ilede cayır cayır trash yapılır.zaten gitarı yeni alacak bi adam bunun farkına varması için kayıt işiyle uğraşması gerekir.bol bol canlı çalmış biri olarak söyleyim sizin sahnede yada stüdyoda jackson veya ibanezden alacağınız sert tonu dinleyiciye ve size iletecek ses sistemi pek olmuyor malesef.alacağınız gitarın klavyesinin rahat olmasına , manyetiklerinin vasat olmamasına bakın yeterli bence.misal kardeşimde dean razorback var ben yamaha kullanıyorum ama stüdyoda ikimizde boss gt8de aynı patchi kullanıyorduk öyle abartı bi ses farkı olduğunu söyleyemem.ibanez kullanan bir sürü trash death grubu var.yine jackson kullanan bir sürü hard rock grubu var.marka üzerinde değil model üzerinde yoğunlaşın.

halilpazarlama demiş ki:
alacağınız gitarın klavyesinin rahat olmasına , manyetiklerinin vasat olmamasına bakın yeterli bence.

Yani bu isin temeli budur... Zaten yeni baslayan bir adamin ton farkini o kadarda farketmesi pek mumkun gelmiyor benim gozume. Ton pesinde kosmaktansa calmayi ogrenmeye cabalamak daha makbul benim gozumde...

5-6 senedir caliyor gibi yapiyorum (gayet b.ktan bir gitaristimdir) bir kere bile gitarimin soyle tonu olsun suna benzesin demedim.

yok abi okadar ekipmanla vardır bişeyler , mütevazi olmayalım.DODyjm308 varmış zaten , kötü gitar çalan biri almaz o pedalı 🙂 bu arada hakkatten nası bi pedal ya , demosunda
bi amfi bi pedal malmsteen tonu için yeter gibi bişey diyodu eleman.varmı öyle bişey 😀 bende dod supra dist vardı pek memnun değildim ama 😀

Cok kullanmadim DOD 'yi... Yani benim yapacagim yorum pekl yararli olmaz. Tuplu amfi olmadan analog set-up kullanmayi sevmiyorum. MAlum buyuk amfim Turkiye'de. Burda Vamp2 kullaniyorum. Ev ortaminda cok huzurlu ve rahatim 😀 Analoglar 24/7 cekmecede yatiyorlar... hahah 😀 Tahminime gore burada kullanacak bir tuplu amfi almadan (su anda ebayde sotelenmis durumdayim) analoglari cekmeceden cikarmam 😀

Arkadaşlar merhaba;

20 sayfa kadar okudum bu başlığı teker teker sonra gözlerim ağırdı bıraktım. 🙁 Yeni başlayanlar için ideal 4-5 gitar arasından 2 tane gitar dikkatimi çekti.

Ibanez GRG170DX (http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=629&gid=110)

ve

Squier Affinity Strat
(http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=394&gid=109)

600 ytl bütçem var. Anfi de almam gerekiyor. Bu 2 gitarın artısı eksisi, hangisi iyi durur vs. gibi şeyler hakkında tavsiye verirseniz memnun olurum.

Çalmaya çalışacağım tarz: "Duman ve buna benzer şeyler. Biraz da Linkin Park ve Evanescence olabilir. 😛 "

Teşekkür ediyorum şimdiden..

sheckhin benim tavsiyem 2. el temiz bir grg270b ve marshall 15cdr olur. hatta 600 milyona yine 2. el daha iyi bir gitar edinebilirsin.
illa sıfır alacağım diyorsan grg170 al derim. amfi olarak da güzel drive ı olan ve mutlaka reverblü bir amfi al.

Geri