Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Elimde bir miktar para var ve Epiphone Les Paul Ultra almayı düşünüyorum..Bişeyler bilen varsa o gitar hakkında biraz anlatabilir mi bana? Zuhal müzik de vardı 1 tane gidip orada denemiştim tonları çok hoşuma gitmişti.Bi de les paul kasa hastasıyım.Bir de bunun yanında kıvılcım müzikden fender mexico strat denemiştimİkisinden birini alıcam.Ama Epiphone LP ULTRA ya daha yakın gönlüm🙂.Bilen birisi varsa + ları nelerdir - leri nelerdir biraz bilgi verebilir mi?

http://namm.harmony-central.com/WNAMM05/Content/Epiphone/PR/Les-Paul-Ultra.html

Bu da gitar, özellikleriyle birlikte..

Selam yaklaşık 1,5 aydır klasik gitar kursuna gidiyorum ve birşeyi farkettim : "Doğru müzik aleti klasik gitar değil elektro gitar" Şöyle ki bir şarkı dinlediğimde onu çalmak istiyorum ama klasik gitarla çalmak imkansız 🙁. O yüzden 600 ytl ye Elektro gitar+amfi+pedal+kılıf almayı düşünüyorum.

Kocaelide oturuyorum(gebze)

Söylediklerimi tünelden almayı düşünüyorum

Kurban-Pentagram-Duman-Direc-t çalmak istiyorum ama ilerde daha sert ya da hafif şeylerde çalabilirim . Forumları okuduktan sonra da pedal yerine şimdilik efektli bir anfi alamaya karar verdim. Yine forumu okuyorak Cort X2-BP yi düşünmeye başladım.

Şimdiden teşekkürler...

Sen 500e bir gitar (mumkunse ikinci el forumdan) 100ede bir amfi al takil kafana gore simdilik. O ara biraz para biriktirirsin. Ilk asamada pedal almaya gerek yok. Bir sure sonrada bi prosessor alir pasa pasa calarsin. 😉

Hatta dusurebilirsen bir adet RG3xx falan al.

D.N. Berkay (asd) yine Ibanez tavsiye ettim. Arggh dur vurma 😀 Tamam Jackson 😆

Yav hazır ibanez tavsiye etmişken ben de birşey sorayım. Tarz değişikliği nedeniyle daha sert tonları olan bir gitar daha almak istiyorum 2.5 yıldır elektro çalışyorum. Shred olayının çok saçma ve gereksiz olduğunu düşünürken shred hastası oldum çıktım. Böyle power chord bastığımda dolu dolu distortion alırken neck de cleanle tatlı tonlar almak istiyorum klavyeside rahat olmalı bence. 500 milyon verebilirim. Gözüme ilk Ibanezler mantıklı geldi. Sonuçta her yola gelen gitarlar. Ibanezin şu modelini düşündüm SA-120CN
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=2213&gid=110 gövdesi maunmuş cleanleri de tatlıdır diye tahmin etdim. Ibanezin bu fiyatlarda başka bir modelini tavsiye eden varmı? İlerde belki
bir manyetik modifikasyonu yapabilirim.

xhornetxx demiş ki:
Yav hazır ibanez tavsiye etmişken ben de birşey sorayım. Tarz değişikliği nedeniyle daha sert tonları olan bir gitar daha almak istiyorum 2.5 yıldır elektro çalışyorum. Shred olayının çok saçma ve gereksiz olduğunu düşünürken shred hastası oldum çıktım. Böyle power chord bastığımda dolu dolu distortion alırken neck de cleanle tatlı tonlar almak istiyorum klavyeside rahat olmalı bence. 500 milyon verebilirim. Gözüme ilk Ibanezler mantıklı geldi. Sonuçta her yola gelen gitarlar. Ibanezin şu modelini düşündüm SA-120CN
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=2213&gid=110 gövdesi maunmuş cleanleri de tatlıdır diye tahmin etdim. Ibanezin bu fiyatlarda başka bir modelini tavsiye eden varmı? İlerde belki
bir manyetik modifikasyonu yapabilirim.
neckte single manyetikli bridgede hm manyetikli bir gitar almanı tavsiye derim.hem cayır cayır dist alırsın hem neckte stratların o meşhur tınısını alırsın.ama böyle gitar bulmak biraz zor genelde HSH şeklinde oluyor gitarlar.yada SSS alıp kendin HSS ye çevirebilirsin.

manyetik olarak cleande olsa HH istiyorum çünkü aynı zamanda sololardada neck 'i kullanıorm. Yani neckdede distortion la takılacağım olcak ve humbucker sesi arıyorum. sa ların clean soundu rg lere göre daha iyiymiş diye duydum. Ama benim için 1. plan sağlam distortion, bunun yanında hani clean'i de güzel olursa iyi olur diye anlatayım sizlere daha iyi anlaşılır.
Teşekkürler

xhornetxx demiş ki:
manyetik olarak cleande olsa HH istiyorum çünkü aynı zamanda sololardada neck 'i kullanıorm. Yani neckdede distortion la takılacağım olcak ve humbucker sesi arıyorum. sa ların clean soundu rg lere göre daha iyiymiş diye duydum. Ama benim için 1. plan sağlam distortion, bunun yanında hani clean'i de güzel olursa iyi olur diye anlatayım sizlere daha iyi anlaşılır.
Teşekkürler

öncelikle merhaba .. kısaca yardımcı olmaya çalışıyım ben rg serisi kullanıyorum hatta tam modeli rg370dx evet rg lerin neck de clean tonları seni tatmin edebilcek kadar ii değil ama dist tonları fevkalade doyurur fiyatına oranla . neck yerine orta single manyetiği değiştirebilme imkanın var buda aynı anda hem sert bir dist hemde mukemmel bir clean ton demektir şunuda soyleyim ibanez sınıfında cok farklı bi gitardır bi çok gitar kullandım ama ibanez apayrıdır tum ibanez kullanıcıları bunu soyleyebilir memnun kalırsın ....

Senin gitardaki ile benzer bir sistem herhalde Berkay.

Aslinda iyi bir olay. Akord tutma sorunu ortadan kalkmis gibi birsey oluyor. Ayrica diger sabit koprulerin aksine (TOM vb.) sag eli dinlendirecek (orn: palm mute sirasinda) rahat (tabi rahatligi da goreceli) bir sistem.

MTM1lerdeki köprü benim çok ilgimi çekiyor. Ben şahsen low-profile floyd roseları çok seviyorum, çünkü sağ eli koymak için en rahat köprüler onlar oluyorlar 🙂

Yalnız pek floyd-rose kullandığım da yok. String-thru gibi gitarlarda da sağ elim rahat etmiyor. Onun için MTM1'in köprüsü bence çok süper, fine tune da yapabiliyorsunuz ayrıca kilitli de..

Geri