Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Arkadaşlar dist/Drive pedalları olarak elimde ds-2 ve sd-1 var. ds-2 yi sd1 ile boostlayak güzel solo tonları elde ediyorum ama sd-1 in drive ından tek başına memnun değilim. Bana tüplü anfi tadı verebilcek böyle eski toprak ton veren bir od pedalı arıyorum sd-1 bana biraz yapay geldi. Onu satıp yada takas edip başka bir drive almak istiyorum. bad monkey/blues driver/od-3 falan var seçenek çok ama hangisi böle hard rock / blues vari crunch tonlarda iyidir yardım edersenz sewinirim. Anfi olarak da stüdyodaki mg100/ behringer ultratwin / marshall avt100 kullanıyorum.
Aynı mesaj pedallar(genel) dede var kusura bakmayın burayı görmeden oraya yazdım ondan dolayı asıl yerine yazıyım dedim...

arkadaşlar bir elektro akustik ya da klasik almayı düşünüyorum.yalnız bunlar hakkında hiç bilgim yok daha önce çalmadım akustik ya da klasik.Elektro -Cort G260B- çalıyorum.
herneyse,elektro akustik de Washburn DK 20 CET tavsiye ediyorlar,klasikde ise Ibanez AEG10NE tavsiye ediyorlar.hangisini alacağımı bilemedim.acil yardıma,tavsiyeye ihtiyacım var.sizce neyi ve hangi gitarı almalıyım?gitar tavsiyenize ihtiyacım var.şimdiden teşekkürler.

xhornetxx demiş ki:
Arkadaşlar dist/Drive pedalları olarak elimde ds-2 ve sd-1 var. ds-2 yi sd1 ile boostlayak güzel solo tonları elde ediyorum ama sd-1 in drive ından tek başına memnun değilim. Bana tüplü anfi tadı verebilcek böyle eski toprak ton veren bir od pedalı arıyorum sd-1 bana biraz yapay geldi. Onu satıp yada takas edip başka bir drive almak istiyorum. bad monkey/blues driver/od-3 falan var seçenek çok ama hangisi böle hard rock / blues vari crunch tonlarda iyidir yardım edersenz sewinirim. Anfi olarak da stüdyodaki mg100/ behringer ultratwin / marshall avt100 kullanıyorum.
Aynı mesaj pedallar(genel) dede var kusura bakmayın burayı görmeden oraya yazdım ondan dolayı asıl yerine yazıyım dedim...

ts9 tavsiye edebilirim , çok başarılı yerli yapım olanlarıda var.forumda bol bol satılıyo.

yada bulabilirsen ki hiç sanmıyorum . BB Preamp.

http://www.youtube.com/watch?v=SiW22O914Cg bu vidyoda andy abimiz anlatıyo bol bol gerçi ordada lonestar var ama 🙂

Jackson KVX10

Selam arkadaşlar

İşe girdim allahın izniyle 🙂 En geç 3 ay içinde gitarımı değiştirmeyi düşünüyorum. Amerika'da ki kuzenimin vasıtasıyla da ecnebilerin kapılarını sonuna kadar açtım geriye sadece model belirlemek kaldı.

Gönlümde olan model Jackson KVX10

2911130503v1_hi-86e968bca0f1f46e36cc24b37897397e.jpg

Siyah renginin Zzounds'da 489 $ olduğu yazılmış. 665 YTL filan civarında. Yani Amerika'dan getirtmek için ideal gitar. Fiyatı da normal geliyor. Yani burda 1200'e satıyorlar aynı gitarı 🙂

Kullanan arkadaşların yorumlarını istiyorum. Rahatlığı, klavyesi, sesi, manyetikleri vs vs. Tipik V gitarların oturarak çalma handikapından haberim var o yüzden daha çok klavyesi ile ilgili rahat olmayan bir kusuru varsa onu belirtmeleri ricamdır.

Şimdiden teşekkürler.

600 ytl 500 ytl bütcem var demiş bir kaç arkadaş aslında o parayla gitar almanız ve daha sonra biriktirerek bütcenize göre (tavsiyem yine iyi bişey almanız) amfi satın almanız çünkü ilerde rahat eder ikinci bir masrafla uğraşmassınız ve kendinizi daha iyi geliştirirsiniz neyse🙂 ilk gitar için cort260 gayet güzel bence gidip deneyin clean tonları çok hoş distortionda güzel eğer daha sert tonlar istiyorsanız yerine x11 vs alternatifleride var bu bütce aralığı gitarlar için söyledim bakın derim🙂

Harun ikinci el gitar almak istemiyorum abi. Kargo masrafı olmayacak aslında. Kuzenim geldiğinde eliyle getirecek bizzat. Çok daha iyi gitarlar var Amerika'da fakat bunun parasını Türkiye'de çalıştığım parayla karşılayacağım için Amerika fiyatı 1 Milyarın üstündeki tosunlarda pek gözüm yok abi.

Yok mu yaw aramızda eline alan bu gitarı 🙂 Şöyle 2 tıngırdatan

crackocain demiş ki:
Harun ikinci el gitar almak istemiyorum abi. Kargo masrafı olmayacak aslında. Kuzenim geldiğinde eliyle getirecek bizzat. Çok daha iyi gitarlar var Amerika'da fakat bunun parasını Türkiye'de çalıştığım parayla karşılayacağım için Amerika fiyatı 1 Milyarın üstündeki tosunlarda pek gözüm yok abi.

Yok mu yaw aramızda eline alan bu gitarı 🙂 Şöyle 2 tıngırdatan

Hocam bu değil ama dx10 mu ne yani rhoadsını çaldım bunun.
Gitar değil be hocam bunlar.Kıyma parana derim ben.
Hem malzeme kalitesi hemde ağacı pek bi kalitesiz.
Belki biraz abartıyorum gibi ama elinde imkan varken boşa harcama derim.

Merhabalar,

yakın zamanda epiphone lp custom almayı düşünüyorum.Bu gitara dair kötü anıları,güzel anıları olanlar benimle paylaşırsa sevinirim.
Ayrıca ilgili gitarı tayf müzik in internet sitesinde kdv dahil 950 euro olarak gördüm amerikada ise musiciansfriends in net sayfasında 700 dolar 🙂Sanırım tayf müzik biraz abartmış durumda konuyu yoksa ben mi yanlış düşünüyorum..

Tarz olarak alternatif rock düşünüyorum ağır tonlarla işim yok ve bir ritm gitarist/vokalistim ayrıca gitarın black beauty modeli çok hoşuma gitti.

Konuyla ilgili önerilerinizi bekliyorum.

ilginize teşekkrler..

kullanımı hakkında bişey bilmiyorum ama çok pahalı bi gitar .bende black beauty modelini görmüştüm ve çok hoşuma gitmişti.içeri girip fiyatını sorunca bu ne yaa gibson var bu paraya be , hadi olmadı canavar strat alınır bu paraya deyip çıkmam bir oldu 😀

blackb_b.jpg

thunderhead demiş ki:
Cok dogru....

Biraz daha kasip boyle birsey alip bir daha gitar almaya ihtiyac duymamak var.... 🙂

O linke girmeye çalışınca bulmuyor fakat Charvel USA diye aratınca çıkıyor.

Ya benim gönlümden geçen V kasa kaliteli bi gitar almak. KV2 serisi malum 2000$ civarında almaya can dayanmaz. Jackson'lara baktım işte 1000 dolar altı KVX10 vardı sadece. Başka firmaların kaliteli ve en azından 1000 dolara yakın V kasa gitarları da olabilir tabi...

keldorn41 demiş ki:
Merhabalar,

yakın zamanda epiphone lp custom almayı düşünüyorum.Bu gitara dair kötü anıları,güzel anıları olanlar benimle paylaşırsa sevinirim.
Ayrıca ilgili gitarı tayf müzik in internet sitesinde kdv dahil 950 euro olarak gördüm amerikada ise musiciansfriends in net sayfasında 700 dolar 🙂Sanırım tayf müzik biraz abartmış durumda konuyu yoksa ben mi yanlış düşünüyorum..

Tarz olarak alternatif rock düşünüyorum ağır tonlarla işim yok ve bir ritm gitarist/vokalistim ayrıca gitarın black beauty modeli çok hoşuma gitti.

Konuyla ilgili önerilerinizi bekliyorum.

ilginize teşekkrler..

Şahsi olarak algılama lütfen,Epiphone kullanıcılarıda yanlış anlamasın lütfen.Sadece ken di görüşüm ama Epiphone hiç bir gitarından hoşlanmıyorum.

Ürettikleri gerçeğiyle alakasız kopyalarla bence sadece göze hitap ediyorlar.Orası bile şaibeli bence.

Sana tavsiyem,Epiphone'lara dünyanın parasını bayılacağına imknlarını biraz daha zorlayıp Gibson LP Studio yada Vintage Mahogany gibi modellere bakman.Bu modellerde tam anlamıyla Gibson LP standart sesi vermezler o kesin.Ama en azından diğer seçeneklere göre daha gerçekçiler.

Geri