Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

o özellik sadece amfiye ait bir özellik.amfiden cıkan tonu boost eder.amfiye hangi pedalı girersen sonucta olusacak tona etki eder o boost özelliği.(bunu mt 2 yi inputtan girdiğini düşünerek söylüyorum)

daha acık bir sekilde söyle anlatabiliriz.
amfinin inputundan gelen sinyaller preamp ile şilenir.preamp dediğimiz amfinin tona etki eden katı oluyor.(drive da buna dahil.boost seceneğide buna dahil)sonucta inputa ne girersen preamp onu işler.boost u acarsan doğal olarak amfinin kabininden cıkacak olan ses boostlanır.sen inputtan ne girersen (gitar ve pedallardan bahsediyorum) o sese etki edecek bu boost seceneği.

birde fx return denen seceneğe sahip olan amfiler var.bunun amacı preamp katından sonra pedalların tona etki etmesidir.bu durumda preamptan geçen ses fx returnden girdiğin pedallar tarafından işenir.yani tona etki eden son devre preamp olmaz.zincirin son halkası fx returnden girdiğin pedal olur

umarım acıklayıcı olmustur.

amfinin preampını devre dısı bıraktığın zmana bir amfi simulatoru kullanman gerek yoksa alacağın ses cok ham olur.dire mt yi return e girersen cok kötü bir ses alırsın.preamp sart düzgün ses alabilmen için.bu arada volume potu preampı devre dısı bıraksanda calısır durumda olacaktır sanırım.volume u oradan ayarlayabilmen lazım

bu arada mt2 preamp görevi görmez.o pedalın yapıl amacı bu değildir.bence paran varsa bir tane tech21 gt2 al onu returnden gir.senin için oldukca güzel bir preamp olacaktır.sanırım amfinin preampından memnun değilsin.dediğim gibi returne baska bir preamp yada amfi modelleyicisi girersen daha mutlu olabilirsin.bu sekilde amfinin sadece power amp ve kabinini kullanmıs olursun

yok amfinin pre ampından memnunum,anlamadığım bi oaly vardı onu çözdüm sağolasın🙂 sansasyonda sağolsun🙂 benim tb50 amfi mt2 fb3 gigadelay kurmayı planlıyorum. bunlara ns2 lazım olur mu?

setup'ımı anfinin fx return'unden giricem ama setup'ta amfi similatörünün yeri farkeder mi?(biraz saçma bi soru oldu sanki)
yani mesela sansamp gt2'den sonra eq ve delay kullanıyorum..fx returne girince gt2'nin sonda olması daha mı verimli oluyor preamp için yoksa farketmez mi?

agmedcaliskan demiş ki:
slm Perfectionist ya benim amfinin bi düşük modelinde var ama benim amfide yok fx loop girişi. direek inputtan gt2 girsen cok kotu mu olur? baska bi şecenek yok mu?

illede cok kötü olacak diye bir şey yok.belkide cok güzel olur.en güzeli denemen.ama gt2 nin kendi tonunu almak istiyorsan fx loop sart.fakat sen inputtan girince gt2 nin kendine has tonundan daha iyi bir şeyle karsılasabilirsin.en güzeli deneme yanılma yöntemi su durumda.

soulwalker demiş ki:
tb50 amfi,mt2, bf3 ve gigadelay(twin pedal) kurmayı planlıyorum. bunlara ns2 lazım olur mu?

sevgili soulwalker ns2 gürültü problemleri yasandığı durumlarda kullanılan bir pedal bildiğin üzere.yapman gereken dediğin setup ı kurup kullanmaya basladıktan sonra ns2 alıp almayacağına kendin karar vermen.kimse buradan bunu anlayamaz kanımca.
çünkü gürültü olayına etkide bulunan bir cok faktor var.
torpak hattı ,etrafta bilgisyar filoarasn olması, manyetiklerin , mt 2 deki gaini köklemen 🙂 gibi faktorler var.dediğim gibi bu konuda sana kimse kesin birşey söyleyemez

Geri