Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

Beyler zamanında bir Rp80 almıştım.Pek iyi bir pedal değil ,şu ana kadar çok iyi bir ton yakalayamadım.Kullanan ya da bilgi sahibi olan kişiler varsa güzel bir ton ( clean-dist farketmez) yazabilir mi ? Yazamazsa bile bir kaç öneri verebilir misiniz ?

(Birde adını unuttum pedalin adaptörünü takarken drum a basınca farklı bir moda geçiyor, ben sürekli öyle kullanıyorum bu konuda hakkındada bilginiz varsa çok sevinirim. Teşekkürler

alpburak12 demiş ki:
Beyler zamanında bir Rp80 almıştım.Pek iyi bir pedal değil ,şu ana kadar çok iyi bir ton yakalayamadım.Kullanan ya da bilgi sahibi olan kişiler varsa güzel bir ton ( clean-dist farketmez) yazabilir mi ? Yazamazsa bile bir kaç öneri verebilir misiniz ?

(Birde adını unuttum pedalin adaptörünü takarken drum a basınca farklı bir moda geçiyor, ben sürekli öyle kullanıyorum bu konuda hakkındada bilginiz varsa çok sevinirim. Teşekkürler

Ayarları abartmamayı dene... Orta karar değerleri deneyerek başla. Eksik gelen şeyleri hissettikçe onların değerlerini artır...

PeshTeMAL demiş ki:
selamlar,
digitech'in DF-7 distortion factory diye bi pedalı var.
deneyen, bilgisi fikri olan var mı bu alet hakkında?

Kendi sitesinde ses örnekleri var zaten. Bence lüzumsuz bir alet, distortion istiyorsan ya tek başına adam gibi bir pedal al ya da bir sürü şey olsun diyorsan processor al. Bu tarz bir pedal da zaten çoğunlukla bir tek tane preset kullanır diğerlerini ilk 1-2 haftadan sonra ellemezsin bile. Ayrıca Boss, Marshall, EHX, Vox vs vs gibi markalar varken overdrive ve distortion için Digitech en son tercih edeceğim markadır.

ben kullanıyorum gayet kullanışlı bi pedal...
ister swicthli ister yaylı kullanabiliyorsun...
bi wah pedalında olması gereken bütün özellikleri manuel olarak ayarlıyabiliyosun baya güzel özellikleri var ama bi crybaby nin verdiği tonu alamadım... bilmiyorum ya ben ayarlayamadım yada baska bisi..
morley le kıyaslama yapamam çünkü morley kullanmadım hiç

psikotik demiş ki:
Daha önce ibanez weeping demon wah pedalı kullanan var mı? Almayı düşünüyorum, bu pedal hakkında yorumlarınız neler?

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=2296&gid=187

Çok güzel bir pedal, tavsiye ederim. Üzerindeki frekans ayarları ve foot/auto switch olayı gerçekten oldukça yararlı şeyler. Kitapçığındaki ayarlar ilk etapta oldukça işine yarayacaktır, özellikle funk wah ayarları çok güzel, hafif overdrive'la beraber keyif verici hale geliyor. Ne ne işe yarar biraz öğrendikten sonra da kendi hoşuna giden ayarları bulman pek sorun olmuyor. CryBaby ve Morley sadece denedim, kullanmadım ama bu pedalı her ikisinin de alt modellerinden daha çok sevdiğimi söylemem lazım, hem fiyat daha makul, hem de daha kullanışlı.

HarlesKa demiş ki:
selam, mt-2 nin yanına yumuşak tonlar ve sololar için hangi pedalı önerirsiniz? benim aklımda boss OD-3 var. bu uyum nasıldır sizce. veya farklı önerileriniz??
MT-2'den OD-3'e geçiş bir anda kızgın kumlardan serin sulara atlamaya benzer 🙂 Birisi çok fazla sert ve keskin, diğeri aksine yumuşk ve yuvarlak hatlı bir sese sahip. O yüzden Boss'tan DS-1 gibi bir pedal önerebilirim.
Yalnız MT-2'nin kendini çok belli eden, kendine ait bir sesi var, eğer bunu seviyor ve uyumlu bir ton istiyorsan, bir equalizer alıp, midleri ve volume'u açıp, treble ve basları kısmanı öneririm. Böylece sololara geçişte equalizer'ı kullanıp MT'ni boostlamış olursun. Gerçi MT-2 o şekilde yumuşak bir hale gelir mi bilmiyorum, dediğim gibi çok köşeli bir pedal. Yalnız MT-2 çok güçlü bir pedal olduğu için, dip gürültüsü yapabilir bu durumda belki bir Noise Supressor'a ihtiyacın olabilir. Eğer fırsatın varsa dediklerimi bir dene derim.

merhaba,

Gitar prosesörümün adaptör çıkışında...
300mA yazıyor..
aldığım dükkan 500 mA kullanmamı önerdi...
El kitabında eğer çok gürültü varsa adaptörden kaynaklandığını yazıyor...
Henüz adaptöre bağlamadım kararsızım...
bu konuda yardımcı olurmusunuz.

Hoşçakalın

gt8 i bende pek tavsiye etmem ama biz ne kadar tavsiye etmesekte bi bizim kadarda tavsiye eden olacaktır

o yüzden ne alacağından ziyade neiçin alacağın sorusu daha önemli... önce ihtiyaçlarını belirle ondan sonra bu ihtiyaçlarına cevap veren prosesörü al... çünkü xt live ve gt8 farklı alanlarda farklı avantajlar sağlayan aletler...

artık ben ihtiyac olayını da düşünmesine gerek olmadığını söyleyebilirim.bu forumda gt8 i öven arakdaşlar bile benden pod xt live ı almak istiyorsa gt8 de eksik birşeyler var demek.ben gt8 den adam gibi bir drive görmedim.şöyle delay siz efektsiz saf bir drive dinletsinler ve dijital gelmesin kulağa da görelim.yinede polemiğe girmeyelim.sonucta zevk meselesi kimi benim o sevmeidğim dijital tonu sevebilir 🙂

cavo demiş ki:
artık ben ihtiyac olayını da düşünmesine gerek olmadığını söyleyebilirim.bu forumda gt8 i öven arakdaşlar bile benden pod xt live ı almak istiyorsa gt8 de eksik birşeyler var demek.ben gt8 den adam gibi bir drive görmedim.şöyle delay siz efektsiz saf bir drive dinletsinler ve dijital gelmesin kulağa da görelim.yinede polemiğe girmeyelim.sonucta zevk meselesi kimi benim o sevmeidğim dijital tonu sevebilir 🙂
İyiki bi POD XT alalım dedik cavit heryerde GT8'i olan bile POD almayı istiyo olan kişi olduk =)
Benim onu istememdeki neden çok farklı bi projeyi gerçekleştirmekti footswitchli splitter ile çift processor olayıydı...

GT8 Forumunda sondan 2.sayfaya bakarsanız GT8'in birçok kayıt linkini verdiğimi görüceksiniz.

Örnek mesala http://www.soundclick.com/bands/songInfo.cfm?bandID=323199&songID=4307722
Bu kayıttaki drive'lar bence fazlasıyla yeterli.

Bir başka örnek "sesin dijitalleşmesi" dediğiniz durum
http://www.soundclick.com/bands/songInfo.cfm?bandID=323199&songID=3642476

Burada kim bana seste dijitalleşme var diyebilir ki...

Yani sonuç olarak ne istediğini bilen insan eğer isteklerine göre processor alırsa POD'da yeter GT8'de yeter fakat death metal çalıcam diye GT8 santana, clean, funky çalıcam diyede POD alırsan beklentilerin biraz uzağına taşmış olursunuz..

Ve bunun dışında herkes POD'una leke sürdürmeyince "fanatizm" olmuyorda ben kayıtlar vs vs ile bazı önyargılaırn yanlış olduğunu söyleyince "fanatizm" yapmış oluyorum...

DreamofStyks demiş ki:
cavo demiş ki:
İyiki bi POD XT alalım dedik cavit heryerde GT8'i olan bile POD almayı istiyo olan kişi olduk =)

sadece isteyen sen değilsin ki.en az 10 tane gt8 i olan arkaşla msn de konustum 😀 hiçbiride memnun değildi.birde sen eğer gt8 in preamp ından memnun kalsaydın kesinlikle pod xt live ı preamp olarak kullanmak istemezdin.en son konusuğumuzda ise gt2 alıp onu bağlamak istediğini söyledin.demekki gt8 drivelarda oldukça yetersiz.amfi modellemesi oldukca basarısız.bunu çok insandanda duydum.

bu arada tarz ayırmaksızın pod her tarzı kaldırabilir.sadece içinde bol efekti olan civcivcuvvv diye sesler gerektiren kimi tarzlar hariç.

Geri