Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

DaveMustaine_64 demiş ki:
beterbocek_ demiş ki:
arkadaslar baska baslık altında bu yardım talebinde bulundum fakat..sorun hakkında çözüm öneri üreten kimse çıkmadı...elimde boss gt 3 var ve adaptörü yandı...orjinal adaptörünü satan bir yer bilen varsa yada buna uygun adaptör yaptırabileceğim bi ryer yardımcı olursanız sevinirim...bildiğim kadarıyla boss gt 6 ve boss gt 8 lerin adaptörleri uyumlu ....simdiden yardımınız için tesekkür ederim

Galiba Ant müzik Boss ürünlerini getirip satıyor onlara bir sor. Onun dışında elindeki adaptör ile bir elektrikçiye gidersen (yani adaptör vs. satan bir yere) adamlar o adaptörü kolayca yapabilirler veya aynı amper/volt vs. hangi değerleri önemliyse o değerlerde bir adaptör sana verebilirler 🙂 Kolay gelsin...

ant müzikte sağolsunlar 65 dolardan fiyat söylediler adaptor için...bulunduğum ilde de bütün elektrikçileri gezdim saolsun onlarda el sürmedi....bu sorunu yasayan sanırım baska arkadas olmamıs bu yazıyı gören...sana da tesekkür ederim ..baslığı kitleyip buraya koyduğun için ayrıca cvp yazma zahmetine girdiğin için...
.

CaRPi_Em demiş ki:
arkdaşlar bi sorum olucak ben pedal almayı düşünüyorum digital wahlı bi pedalmı yoksa analog pedalları mı önerirsiniz..
Eğer bütçen sağlamsa ve fiyat sınırlaman yoksa analog tercihimdir. Daha verimli ton alabilrsin böylece. Fakat yok benim bütçem istediğim efectleri pedalları karşılayamaz dersen boss gt8'ler işine yarayabilir. Kullanmadım fakat kullananlardan duyduğum yorumlar genelde iyi. 🙂

arkdaşlar slm benim dod fx50-b overdrive plus pedal var sizce nasıl bir alet birde sorunum vaar switch'e sert basmak gerekio işlemsi için onun için yapabileceğim bişey varmı teşekkürler..

Ya switch arızalanmıştır yada eğer Boss'lar gibiyse switche basan parça (kapağa bağlı olan) zarar görmüştür, tam basmıyordur.

O parçaya ufak ek yaparak ve bastığı yeri kontrol ederek dene...

merhaba arkadaşlar bir kaç başlıkta daha araştırma yaptım ama bir sonuç bulamadım "visual sound" marka "route 66" isimli pedalı kullananlar ve deneyenlerden pedalla ilgili yorumlarını alabilirmiyim? Teşekkürler...

sleepflower demiş ki:
boss gt 3 ve boss me 50 karşılaştırması yapabilirmisiniz?

boss me 30 50 , gt 3 6 8 alabilirim. fiyat / performansda tavsiye bekliyorum.

gt6 ve gt8 öneririm ama bu önerim sunduğun pedallar arasında seçmek gerekirse???
neden boss a bu kadar taktınki bence POD un ürünlerinede bi göz at derim ben...

yaa arkadaslar bende morley s.vai 1 bad horse war gitarimda epiphone lp standart ben sansamp almayi dusunuorum ama acaba onun yerine distortion alsam olurmu yani sole solim fikir istiorum normal bi distortion pedali ilen sansamp tri ac arasinda bi degerlendirme yaparsaniz cok sewinirim herkez fikrini dile getrsin ama deneyimli olanlar daha makuldur 😀

h34d demiş ki:
yaa arkadaslar bende morley s.vai 1 bad horse war gitarimda epiphone lp standart ben sansamp almayi dusunuorum ama acaba onun yerine distortion alsam olurmu yani sole solim fikir istiorum normal bi distortion pedali ilen sansamp tri ac arasinda bi degerlendirme yaparsaniz cok sewinirim herkez fikrini dile getrsin ama deneyimli olanlar daha makuldur 😀
Merhaba. Elindeki ampli nedir? Çünkü Tri Ac sadece distortion pedalı değildir.

Vamp2

Arkadaşlar size baya bi soru sordum distortion pedalları ile ilgili ve bi hesapladım benm sağlam bi anfi+analog toplamam imkansız 😀 şimdide kafama vamp2 takıldı sizce telecaster la nasıl gider yani böle o iğrenç yapay tonlardan alırmıyım. Vamp2 blues için nasıl bir alet? yada bir telecaster için (tabi paranız kısıtlıysa). Bu arada digitech rp 80 imi sattım tonları yapay diye. Bundan çok farkı yoksa almayı düşünmüyorum.

Re: Vamp2

xhornetxx demiş ki:
Arkadaşlar size baya bi soru sordum distortion pedalları ile ilgili ve bi hesapladım benm sağlam bi anfi+analog toplamam imkansız 😀 şimdide kafama vamp2 takıldı sizce telecaster la nasıl gider yani böle o iğrenç yapay tonlardan alırmıyım. Vamp2 blues için nasıl bir alet? yada bir telecaster için (tabi paranız kısıtlıysa). Bu arada digitech rp 80 imi sattım tonları yapay diye. Bundan çok farkı yoksa almayı düşünmüyorum.

Abi teleyle digital alet kullanma. Ama bütçe uygun değil dersen behringer ac112 gibi bir amfi alıp hem efekt hem ton-drive olayını çözebilirsin.

Veya bir boss sd-1 yanına da 30 wattlık amfi.

Blues için amfi-gitar ikilisi en uygunu 😀

anfi varda 20 wattlık bi işe yaradığı yok çok kötü bi washburn Resmen hoparlör niyetine kullanıyorum 😀. overdrive pedalı alsam da ayrı kafa yemelik karar veremiyorum ki abi ya. od3 sd1 ts9 ts7 arasında kalıyorum 😀 herkes farklı şey söylüyo. ts-9 sadece booster için gusel drive pedalı olmaz diyenler var.Ts-9 tube lü anfi dışında bişeye benzemez diyenler var. Ts-9 la tube lü anfi tonlarını simule edebilirsin diyenler var. Ts-7 daha dinleyemedim zaten. Sd-1 gearwire da dinledim oda daha çok booster tercih ediliyor. od-3 de tam bilmiyorum. Benim amacım bitane ortalama bi ton elde edip artık hafif çatlak doğal bir overdrive la solo atmak abi. Tüplü anfi alcak param yok ama tüplü anfi tonlarına tube screamerlarla yaklaşıp yaklaşamıcağımıda daha anlamış değilim. Gece uykularım kaçıyo ya 😀 analog toplamaya başlasam böyle ana drive pedalımı alsam öyle beğeneceğim üstüne toplamaya dewam edeblrm. Aslında para olcak çekcen bitane peavey sora "people people people...." 😀 ama yok işte... Allahtan çaldığım stüdyoda falan bitane 100 watt lık behringer var orda daha sağlam oluyo tonlar...

xhornetxx demiş ki:
anfi varda 20 wattlık bi işe yaradığı yok çok kötü bi washburn Resmen hoparlör niyetine kullanıyorum 😀. overdrive pedalı alsam da ayrı kafa yemelik karar veremiyorum ki abi ya. od3 sd1 ts9 ts7 arasında kalıyorum 😀 herkes farklı şey söylüyo. ts-9 sadece booster için gusel drive pedalı olmaz diyenler var.Ts-9 tube lü anfi dışında bişeye benzemez diyenler var. Ts-9 la tube lü anfi tonlarını simule edebilirsin diyenler var. Ts-7 daha dinleyemedim zaten. Sd-1 gearwire da dinledim oda daha çok booster tercih ediliyor. od-3 de tam bilmiyorum. Benim amacım bitane ortalama bi ton elde edip artık hafif çatlak doğal bir overdrive la solo atmak abi. Tüplü anfi alcak param yok ama tüplü anfi tonlarına tube screamerlarla yaklaşıp yaklaşamıcağımıda daha anlamış değilim. Gece uykularım kaçıyo ya 😀 analog toplamaya başlasam böyle ana drive pedalımı alsam öyle beğeneceğim üstüne toplamaya dewam edeblrm. Aslında para olcak çekcen bitane peavey sora "people people people...." 😀 ama yok işte... Allahtan çaldığım stüdyoda falan bitane 100 watt lık behringer var orda daha sağlam oluyo tonlar...

Abicim öyleyse sana bir drive pedalı gerek. Amfin seni idare eder.

Bahsettiğin pedallar hakkında birkaç şey söylersem belki sana daha çok yardımcı olurum:

Boss sd-1; Patentli bir sisteme sahip. Bu patent yüzünden rakip bir pedal olarak ts-9 ortaya çıkmış ve srv denen üstadın kullanmasıyla çok tutulmuş(başka bir sitede okudum). Lambalı amfilerde olduğu kadar tranzistörlülerde de çok işe yarar ve sıcak tonları var. En önemlisi fiyatı çok uygun 🙂 Bu pedalla blues, rock hepsi olur. Ama metal müzik için olmaz bence.

boss od-3; Dolgun, güçlü drive tonları sağlar. Eğer blues çalacam diyorsan tavsiye etmem. Staindin tonları gibi bangır bangır bir pedal 🙂

ts9 ; Lambalı amfi dışında bence kullanışlı değil. Çok önceden aldığımda küçük bir amfiyle ilk denememi yapıp hayal kırıklığına uğramıştım. Ama lambalı amfide gayet sıcak tonlar sağlıyor.

ts7; ts9'dan farklı. Daha kuvvetli ve distortion pedalı gibi. Pek çok seçenek koyumuş. Birkaç kişide dinledim, oldukça güzel tonlar veriyordu.

Benim sana tavsiyem sd-1 ve ts-7'yi bir şekilde denemen ve ona göre karar vermendir. Bu pedalların fiyatları da uygun.

Umarım yardım edebilmişimdir. Kolay gelsin.

taka demiş ki:
h34d demiş ki:

10 w. marshall gitar epiphone standart yaa sansamp deli bisey ama emin deilim acikcasi ne kadar yararli olur benim icin bilmiorum ?

h34d demiş ki:
taka demiş ki:
h34d demiş ki:

10 w. marshall gitar epiphone standart yaa sansamp deli bisey ama emin deilim acikcasi ne kadar yararli olur benim icin bilmiorum ?

bildiğim kadarı ile Tri-ac, ampli simüle eden bir pedal; ampli olmadan herhangi bir sisteme giriş yaparak çalmayı mümkün kılıyor. Doğrudan amplinin girişine Tri-ac bağlamak iyi bir sonuç vermeyebilir. Bunun yerine daha farklı bir distortion pedalına bakabilirsin.

taka demiş ki:
h34d demiş ki:
taka demiş ki:
h34d demiş ki:

bildiğim kadarı ile Tri-ac, ampli simüle eden bir pedal; ampli olmadan herhangi bir sisteme giriş yaparak çalmayı mümkün kılıyor. Doğrudan amplinin girişine Tri-ac bağlamak iyi bir sonuç vermeyebilir. Bunun yerine daha farklı bir distortion pedalına bakabilirsin.

10W'lık amfilerde çok baskın bir preamfi devresi yoktur. Sonuç büyük bir amfiye girmekten daha iyi olacaktır. Ama hoparlör çapı sebebiyle sonucu farklı duyunca "küçük amfiye amfi simulatörü girmek yanlıştır" gibi yorumlar yapılabilir.

Geri