Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

kombinasyonum:boss ds-2, tech21 sansamp classic, eh big muff, eh polychorus ve eh small clone'dur.pedal pad'imi kendim yaptim.cok memnunum.marshall amfi kullanıyorum.gitar da 2003 fender usa strat.olay budur, boyle kalıcak!!!🙂))

Arkadaşlar Pod XT Live almak isteyenler varsa tonlarını merak ediyorsa ilginç bir mp3 kaydı var. Bu mp3 te XT Live daki çeşit çeşit amfi simulatörünü kullanarak bir tek parça çalmışlar tek şarkıda geniş bir yelpaze olmuş. Ayrıca Pod XT si olup FX Junkie alıp almamakta kararsız olanlar için de faydalı olabilir zira şarkının içinde sitar efekti, synthi efektleri de var bence oldukça başarılı.

slm rp20 aldım
ama pek cözemedim gibi bişi
ton yazmam için bana yardımcı olabilecek biri yada
kullanma kılavuzunu bulabilecegim biri varsa cok sevinirim...

Forumda daha önce çok tartışıldı ama yine söyleyeyim,albümlerini dinlediğimiz bu işle profesyönel olarak uğraşan insanların tonlarına tek bir gitarla,ampliyle veya pedalla ulaşmamız çok zor onların ekipmanları bizimkilerin en az 4-5 katı değerindedir,onun için başkasının tonunu taklit ederek değil de elimizdeki imkanlarla kendi tonumuzu oluşturmamız daha doğru.

Solo meselesine de gelince o da aynı şekilde tek bir pedalla(analog) çok kaliteli solo tonları yakalamak güç.Analog setup kurmalısın veya uğraşamam diyosan processorle halledebilirsin.

Eucar,

Opeth'in damnation albümündeki solo tonunu o pedalla alabilirsin fakat yanında reverb ve chorus pedallarına da ihtiyacın olacaktır.

Drive'ı biraz kısık tutarsan çoğu pedalla Opeth'inkiyle aynı tatta tonlar elde edebilirsin...

şimdi şöyle bir sorum olacak
haftasonu ESP/LTD MH-50 alıcam. ilerde de bikaç hafta sonra paramı biriktirip pedal veya prosesör alıcam. elimde Ampteqin 10 wattlık amfisi var.sizce distortion pedalı mı (digitech-metal master) yoksa prosesör mü (bu da heralde digitech rp100) alayım?

arkadaşlar acaip kararsız kaldım, boss gt-6 mı yoksa digitech gnx-2 mi
aradığım blues'dan metale kadar her tür tonu yakalama şansı ve analoga yakın distortion tonları...

gnx'2 iyidir ama aleti çok kurcalaman lazım . ben 4 ay sonra performans almaya başladım gerçekten iyi. Hatta bir ara kayıt yükleyeceğim buraya ordan karar verirsiniz gnx'2 hakkında.

ya drive pedalı alcam marshall ın blueslbreaker 2 buyuk ihtimalle. ama guv'nor mu daha iyi bluesbreaker mı.

daha dogrusu hangi pedal daha cok hangi ture gider?

zaten led zep falan calmak istedigim icin bluesbreaker dusunuyodum ama kıllanmadım değil bu guv'nor u gordukten sonra.

ladiyezfasolmi demiş ki:
ya drive pedalı alcam marshall ın blueslbreaker 2 buyuk ihtimalle. ama guv'nor mu daha iyi bluesbreaker mı.

daha dogrusu hangi pedal daha cok hangi ture gider?

zaten led zep falan calmak istedigim icin bluesbreaker dusunuyodum ama kıllanmadım değil bu guv'nor u gordukten sonra.

ya guvnor plus varmış geçenlerde netten dinledim bayağı iyiydi tonları bir düşün derim bulabilirsen bluesbreakerı bilmiyorum bu arada

Bluesbreaker aslında bir overdrive pedalı. Guvnor ise çok sert olmamakla birlikte distortion pedalıdır. İkiside çok güzel bence. Mesela Gary Moore - Still Got the Blues (bütün albüm)da Guvnor kullanıldı. Ama sakın "hah bende o tonu alcam" diye pedalı alma tamamen hayal kırıklığı yaşarsın. Fikir vermesi için söyledim. Bluesbreaker, sesi çok açılmış ve kendiliğinden drive a geçmiş bir tüplü amfi sesini taklit ediyor. Muadili olarak boss blues driver gösterilebilir. Neticede al eline gitarını, git dükkana, mmkünse dükkanda kendi amfinden varsa dene bütün pedalları. En güzeli senin sevdiğindir...

gnx2 iyidir özellikle fx ler mükemmel drive tonları için aynı şeyleri söyleyemiycem bir seneye yakın kullandım aleti çok kurcalamk lazım en iyisi analog set yap ben şu anda analog takılıyom çok ta memnunum paran oldukça ufak ufak dizersin seti

merhaba.ben uygun fiyatlı bir prosesör almak istiyorum.Heavy, trash tarzı müziğe ilgim var.Yani dist. tonlarının bol olmasını istiyorum.Tabi bu, efect az olsun anlamında deil.İlginç tonlarda yaratmak eğlenceli olur dist. dan sıkılınca.Ben biraz araştırdım.Yukardaki yazdıklarımı göz önüne alarak aşağıdakilerden hangisini önerirsiniz.Veya eksik gördüğünüz önemli özellikleri varsa yazın.Şimdiden teşşekürler.

Zoom 707 II
Digitech RP200 belki RP300 de olabilir.

Ya arkadaşlar kusura baqmayaın bunlar çok uzamış bi kısmını okudum bi kısmı kaldı başım ağrıdı.bende cort x 11 var trash black yapmak istiyorum sizce hangi efektörü alıyım para sınırı 200 300

Geri