Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

Thrash için şu black için şu diye bir şey yok. Ben görmedim hiç bir firmanın black metale özel pedal yaptığını.

Opeth de boss gt-6 kullanıyor, barda sahneye çıkan pop-rock yapan biri de gt-6 kullanıyor.

300$'a podxt bulabilirsin. Her yönüyle seni tatmin eder...

Gidin ve sadece kendi itarınızla o prosesörü deneyin yoksa hüsran olur. Dükkandaki gitarlarla deneyip prosesör alırsanız evdeki gitarınız alakasız bir sound çıkartır. Yazık olur.

Atalay demiş ki:
Gidin ve sadece kendi itarınızla o prosesörü deneyin yoksa hüsran olur. Dükkandaki gitarlarla deneyip prosesör alırsanız evdeki gitarınız alakasız bir sound çıkartır. Yazık olur.

evet o hataya zamanın da bende düşmüştüm evde caldıgım zaman nerde o ses diye kafayı yedigim zamanlar olmuştu aynen bu konuda sana katılıyorum atalay

METMETALLICA demiş ki:
en iyi distortion pedalı hangisi sizce?

- Boss Metal Zone

- Digitech Death Metal

En iyi diye birşey olamaz ama girmeyelim o konuya. DOD Death Metal ve Boss MT-2 kullandım. Adından da anlaşılacağı gibi DOD çok daha gürültülü bir pedal. Bana o kadar dist fazla geldi açıkçası evde çalmak için ve MT-2 aldım. Obituary, Morbid Angel, Carcass filan gibi bir grupta çalıyorsan DOD iyidir ama daha mütevazi isen MT-2 derim. EQ ve dist ayarları sayesinde blues'dan thrash'e kadar her kıvamda distortion elde edebilirsin. DOD'da ise ne yaparsan yap ejderha geğirmesi gibi ses alıyorsun (kötü ses anlamında değil aşırı anlamında).

medusa666 demiş ki:
boss analog pedallar için(elimde 7 tane var) güç ünitesi nerde yaptırabilirim ankarada??bilen varmıdır??konya sokak mesela??yarın gideceğim acele cevap lazım :roll:
teşekkürler..

taksim sıraselvilerde ant müziğe gidilir 1 adet psa serisi adaptör alınır,1 adette dağıtıcı kablo alınır ha bu arada ns-2 in olmak şartıyla bu sorun çözülür...

muttalip demiş ki:
medusa666 demiş ki:
boss analog pedallar için(elimde 7 tane var) güç ünitesi nerde yaptırabilirim ankarada??bilen varmıdır??konya sokak mesela??yarın gideceğim acele cevap lazım :roll:
teşekkürler..

taksim sıraselvilerde ant müziğe gidilir 1 adet psa serisi adaptör alınır,1 adette dağıtıcı kablo alınır ha bu arada ns-2 in olmak şartıyla bu sorun çözülür...

istanbula gelmen lazım bu arada ya da bir tanıdığın göndersin sana

Boss gt-8 kullanan arkadaşların görüşlerine ihtiyacım var fakat bu kişinin aynı zamanda crybaby kullanmış olması gerekiyor,

gt-8'in üzerindeki wah, crybaby ile karşılaştırıldığında sizce nasıl :?:
üzerinde bulunan wahın yeterli olduğundan şüphem yok fakat yinede karşılaştırıldıklarında ne gibi bir sonuç çıkıyor ortaya :arrow: :?:

çok merak ediyorum.

ayrıca boss gt-8'e sahip arkadaşların bu aletle ilgili görüşlerini almak istiyorum.

birisi başlık açsın müzik teknolojisi forumunda ve bu alete sahip olan herkes görüşlerini bildirsin.

aydınlatırsınız bizi 😉

Kanaatimce Pod XT live ile GT-8 arasında çok fazla tereddüt ediliyor. Geçenlerde Pod XT live ımda yeni bir patch yaptım ve bunu Line6 forumda yayınladım. Dinlemek isteyen olursa Satrianin Flying in a blue dream şarkısının bol legatolu bir bölümünün solosunu bir backing track üzerine çaldım. Şarkıya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Özellikle POD XT Live almak isteyenler evlerinde extra hiçbir ekipmana sahip olmadan XT Live ı direkt pc lerine bağlamak suretiyle bu mp3 teki tonu kolaylıkla elde edebilirler. İsteyen olursa patchi emaille gönderebilirim.

Satriani Cover Mp3 Linki

Selamlar...

Alex dostum sen dalga geçmiyorsun değilmi? Yani sadece XT live ile bu tona ulaşabildiğimizi söyleme bana.

Daha yeni Gt-6 aldım. Kimsede böyle ton duymadım ben, kafayı yedim burda. Şimdi Gt-6 ya küstüm senin yüzünden. Bu patchi bana gönderirsen pod xt si olan birinde deneyeceğim dediğin gibiyse derhal bir Pod XT alacağım kaçmaz.

Bu arada söylemeden edemeyeceğim. 7 senedir gitar çalıyorum shred tarzı.. Seni dinleyince küçük dilimi yuttum naaptın üstat sen? İnanılmaz iyisin süpersin ne diyeyim. Şimdiye kadar duyduğum en iyi gitaristlerden birisin. Flying in a blue dream çok zor bir parçadır hele senin çaldığın solonun ortasında bir yer var 2. perde kalın mi telinden başlayan bir legato. öyle zor geri dönüşü varki. tablature ini indirenler bilir. Sen orayı yağ gibi akıp geçmişsin. Bir satrianide böyle akıcı duydum bir de şimdi sende. O yüzden böyle etkilendim.

Biz seni niye hiç duymadık.? Böyle bir yeteneği duymamak imkansız. Bir yerde falan çalıyormusun hocam.? Kusura bakma 50 tane soru sordum ama çok etkilendim. Belliki üstadsın...

Allex hocam, şu senin patchi modley_161@yahoo.com adresine gönderebilirsen sevinirim. Bu akşam arkadaşta Pod XT sinde deneyeceğiz o da çok merak içinde bende. Bu arada Line6 forumda millet birbirini ezmiş patchi senden almak için tebrikler...Ama bana bir öncelik yaparsan sevineceğim hocam acil gönderirsen çok mutlu olurum.

Reeve demiş ki:
gt-8 ve xt live in üzerinde bulunan wah sizce nasıl? başarılı mı? ayriyetten bi crybaby alınmalı mı?

Yok dostum hiç bir zaman ne Gt-8 ne de XT Live daki wah asla bir crybaby etmez. Zaten şöyle Gt-8 inde Xt Live ında dünya üzerindeki büyük yorum sitelerini oku hepside wah pedalının çok iyi olmadığını yazmış. Wah hastasıysan Crybaby ini ayrıca koyacaksın bir köşeye için rahat edecek.

Bu arada Alex hocam nerelerdesin bugün çok acil lazım patch mailde attım sana ne olur bir yardım.?

Geri