Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

merhabalar
line 6 in guitar port cihazı hakkında bilgisi olan var mı?sadece evde çalıyorum,kaliteli bir ampli almaya da bütçe el vermiyor.bir de ben türkiye'de satan bulamadım,music123 vb.. sitelerden alışveriş yapsam astarı yüzünden pahalıya mı gelir acaba?bu sitelerden alışveriş yapmaya aşina birileri yardımcı olursa çok sevinirim.

merhaba arkadaşlar. konserlerde fln yanımda amfi taşımak istemediğim için kendime preamp lı bir proseccor arıyorum. 200$ a 2.el boss me 30 buldum ama bu alet hakkında hiçbir bilgim yok. sizce nasıl bir alet ? konserlerde direk kabine taktıgımda beni tatmin edicek soundları alabilrmiyim?.. bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.

DaveMania demiş ki:
merhaba arkadaşlar. konserlerde fln yanımda amfi taşımak istemediğim için kendime preamp lı bir proseccor arıyorum. 200$ a 2.el boss me 30 buldum ama bu alet hakkında hiçbir bilgim yok. sizce nasıl bir alet ? konserlerde direk kabine taktıgımda beni tatmin edicek soundları alabilrmiyim?.. bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.

Bence üstüne biraz daha koyup POD 2.0 al, veya biraz bekle ikinci elden aha önce hiç aklında olmayan güzel aletler çıkıyor.

mr_mojo demiş ki:
merhabalar
line 6 in guitar port cihazı hakkında bilgisi olan var mı?sadece evde çalıyorum,kaliteli bir ampli almaya da bütçe el vermiyor.bir de ben türkiye'de satan bulamadım,music123 vb.. sitelerden alışveriş yapsam astarı yüzünden pahalıya mı gelir acaba?bu sitelerden alışveriş yapmaya aşina birileri yardımcı olursa çok sevinirim.

bu alet sadece bilgisayara bağlayarak işe yarıyor
onun yerine vamp2 pod 2 vs gibi başlıbaşına kullanılan bir şey alman daha mantıklı olur bence2.el bu tarz ürünlere bak alım - satımda olmazsa

öyle bir şeye ishiyacım yok ki...zaten bir prosessör üm var.sadece ampli den memnun değilim.yani stüdyo ya da canlı performans yapmıyorum sadece evde kullanacağım bir şeye ihtiyacım var...

DaveMania demiş ki:

http://www.turkrock.com/ftopic25581.html

mr_mojo demiş ki:
öyle bir şeye ishiyacım yok ki...zaten bir prosessör üm var.sadece ampli den memnun değilim.yani stüdyo ya da canlı performans yapmıyorum sadece evde kullanacağım bir şeye ihtiyacım var...

guitarport pod vs'nin yaptığı işi bilgisayara bağlanarak kullanmak şeklinde yapan bi cihaz

ihtiyacın olan bu ise al tabii ki

Arkadaşlar anfimde processorümü(gt-6) anfinin retırn girişine takıyorum ama ses(volume) tuşu iptal oluyor 🙁 normalmidir bu arkadaşlar başka anfisini return'den kullanan arkadaşlardada durum aynı şekildemi?
aynı şekildeyse eğer sesi gt-6'nın üzerindeki anfi simulatörlerinden mi ayarlamak lazım
yardım edebilirseniz sewinirim
iyi günler

bu hafta procesor alcam. rp100 veya 200 düşünüyom. rp200e 100ytl fazla vermeye değer mi? aralarındaki farklar nelerdir? procesoru ilk defa kullanacam yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler...

Misery demiş ki:
Arkadaşlar anfimde processorümü(gt-6) anfinin retırn girişine takıyorum ama ses(volume) tuşu iptal oluyor 🙁 normalmidir bu arkadaşlar başka anfisini return'den kullanan arkadaşlardada durum aynı şekildemi?
aynı şekildeyse eğer sesi gt-6'nın üzerindeki anfi simulatörlerinden mi ayarlamak lazım
yardım edebilirseniz sewinirim
iyi günler
Gitarda ayrı bir master volume yoksa bu dediğin normal olmalı

Processor almayı düşünüyorum,aklımda boss me-50 ve boss gt-6 var,ama hangisini almalıyım daha doğrusu ne gibi farklar vardır,ve nasıl işlerde kullanılır,bir fikrim yok ki malum trabzonda'yım hiç mi hiç bir fikrim yok,ama yakında bir gt3 denicem,trabzon'dan bir arkadaşta var ve forumda şu an satılık.
Boss me-50 drive seçenekleri için analoga çok yakın diyolar,deneyeniniz bileniniz varsa esirgemesin lütfen ve boss gt-6 için kullanımı çok zordur diyolar ki elime processor almış değilim ve chorus ve flanger nedir tam olarak bilmem bilemem mi gerekiyor oda ayrı mesele tabii,kısacası boss gt-6 alırsam bayağı bir uğraşmam mı gerekiyor yoksa kısa sürede öğrenilecek bişey mi,kormaya gerek var mı 🙂
Bu arada Boss me-50 tr fiyatı nedir??
Saygılar

ben forumdan gt-3 aldım bikaç güne elimde olacak sana anlatirim artıları eksilerini.
valla ben yıllardır bu işin içindeyim şunu anladım bu iş kendini tatminden başka birşey değil.
alacağın pedalla "doyuyorsan" iyi pedaldır. ben bu işe milyarlar harcadım bu güne kadar ve hep bir arayış içindeyim jackson sl1 var o var bu var ama 300milyonluk ekipmanı olan arkadaşım benden daha mutlu!!!!!!!!!!!! çünkü tatmin olmuş adam
bugün bi arkadaşım aradı cort x6 almış tonlarının ne kadar süper olduğundan bahsetti oturup ağlayacaktım 🙂 🙂
bırak gt-6yı mesayı allahını alsan tatmin olmadıktan sonra beş para etmiyorlar abi insanın gözünde
insanoğlu çok doyumsuz

Arkadaşlar merak ettiğim bi kaç konu var,lambalı processor'ler digitech rp,gfx ne bilim başka vox tonlab,nady felan ne kadar etkili yani tüpsüz bir amfiyi tüplü gibi mi yapıyor,hiç kullanmadım bilmiyorum 🙁
Elimizdeki amfinin kullandığımız processor veya pedallara etkisi ne kadar oluyor,iş önce amfide mi biter yoksa herhangi bir amfi olması yeterli midir?
Deneyenler anlatsın bi zahmet,bizde faydalanalım 🙂

Geri