Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

böyle bi tepkiyle karşılaşçağımı biliyodum ama beli diğğer 11000 ini görmeyen birinin de fikirleri ortaya çıkar diye olasılığı arttırmak istedim ney se sağol

Forum'u okudukça kafam bulandı valla, en iyisi tam ne istedğimi yazayım. Şu kıstaslar doğrultusunda çömez gitariste tavsiye lütfen:
1- Evde amatörce tıngırdatacam, çaldıklarımı kaydetmek de isterim ama öncelik bu değil.
2- Grup filan kurmak imkanı olmadığından hem davul hem bass olarak bana eşlik edecek alet hangisidir, sanırım davul hepsinde var ama bass yok galiba.
3- Korg PX4, Zoom GFX707II veya bu civarda fiyatı olan ($130-$180) bir aleti USA'dan aldıracam arkadaşıma, başka ne olabilir. Zoom GFX5'de alabilirim, kullanan varsa tavsiye eder mi?
4- Zaten Boss MT-2 var bende yani analog'un nimetlerini bilirim, processor'u biraz oynamak için biraz da davul çalsın bana diye alacam, bu durumda Alesis'in filan drum machine'leri var öyle birşey mi alsam ve onlar da kayıt yapabilir miyim?

Teşekkürler şimdiden

Solitude, eşlik senin için önemliyse "Band in a box" isimli yazılım ilgini çekebilir. Böylece processor seçim alanın genişlemiş olur. Bu programa akorları verirsin, sana yüzlerce farklı stilde, bas davul piyano eşlik edebilir.

Band in a box var bende ama gitar ve PC her zaman aynı ortamda olamıyor. Şöyle diyeyim o zaman alet Amerika'dan gelecek yani 707II $130, GFX5 $200, bu fiyata kaçmaz kesin alacam da hangisini alayım. 707II için Smartmedia'ya kayıt imkanı diyor ama SM kart 128MB'tan büyük var mı, ne kadar kayıt alır acaba? Yoksa almışken cimrilik etme GFX5 mi al dersin? Bu arada Korg'larla ilgili önerisi olan yok mu?

Zamanında ben Korg PX2 Pandora processor kullandım. İçindeki drive tonlarından oldukça iyi olanları vardı ama işe yaramaz olanları da mevcuttu. Yalnız hayatımda Korg' un kompresöründen daha iyi bir kompressör görmedim. İnanılmaz sıkıştırma yapıyor ve çok yumuşak tonlar elde edebiliyorsun. Soloda kompresör çok açıkken tele ilk vurduğunda çok hoş bir pıt sesi geliyor, bu sesi bilirsiniz. Efektler konusuna gelince Korg' u oldukça başarılı buldum. Efektler gitarın tonuna oldukça iyi karışıyor ve yapay durmuyor (Flanger, Phaser, Chorus...). Pitch Shifting bazlı efektleri ise çok başarılı değil. Söyleyeceklerim bu kadar 🙂

arkadaşlar su nlar hakkında bilgi verecek arkadaslara minnetlerimi sunarım hangisini alayim

Zoom 606 Multi Effects mi yoksa Digitech RP80 mi. ikisindede pedal var bende pedal lı almak istiyorum zaten. özellikleri nasıl. ve Marshall MG30DFX ve altı modellerinde nasıl calisiyor.
sizce hangisi.kullanan arkadaslar memnunmu birde turkiyedeki fiyatlarini bilmiorum bilen varsa acil help alıp gitmem lazim thx
zoom
59524.jpg

digi
125120.jpg

Valla ben de ikisi arasında kalmıştım sonra herkes Digitechi önerdi.Zoomun sesleri çok dijitalmiş.RP 80 almaya karar verdim.Gitarpedal a da eklendi,mailimi yolladım cevap geldigi an siparişimi verecem.
RP 80 i denedim de.Çok hoş tonlar var içinde.Zoom 505 II yi denedim ama pek memnun değilim ondan.606 ile aralarında fark olacagını sanmıyorum.

Türkiye fiyatı Digitech:180-200$ arası
Zoomu bilmiyorum ama tahminimce 240$ civarıdır.
Ben digitech al derim.
Gitarpedalda digitech fiyatı 87 küsür $.
Zoom satmıyorlar.
Başka soru :?: 8)

selam benim de bir sorum olacak..
bende zoom ve digitech arasında kalmıştım ve herkesin tavsiyesi üzerine digitech aldım ancak ben distortion tonlardan hiç de memnun değilim..stüdyo anfilerinde cekilmez tonları var...yardımcı olabilirmisiniz belki ton yazmamada yardım edecek birileri olur..olursa sevinecem ben bi türlü yazamadım aynı tonlar arasında ufak değişmeler oluyor ma kalıp hep aynı ve kötü gidiyorum..yardım plss

igzas demiş ki:
selam benim de bir sorum olacak..
bende zoom ve digitech arasında kalmıştım ve herkesin tavsiyesi üzerine digitech aldım ancak ben distortion tonlardan hiç de memnun değilim..stüdyo anfilerinde cekilmez tonları var...yardımcı olabilirmisiniz belki ton yazmamada yardım edecek birileri olur..olursa sevinecem ben bi türlü yazamadım aynı tonlar arasında ufak değişmeler oluyor ma kalıp hep aynı ve kötü gidiyorum..yardım plss
Vallaha bence tonlar çok iyiydi özellikle overdrivelı solo tonları.Clean tonda ve keman efektine(adını bilmiyorum,vuruş sesi gelmeyip te ses yavaş yavaş yükseliyor) benzer bir efekt vardı o da çok başarılıydı,ama tabi ki hoşlandığın tarz müzikten dolayı veya da prosesörü amfiye bağlama şeklinden dolayı hoş gelmemiş olabilir.Belki de eq. ayarları yapılmamıştır yani bilemem 🙂
Bazı amfilerde input yerine amfinin önerdiği girişten takarsan pedalları,sonuç hayalkırıklığına neden oluyor(bkz:behringer)
Direk olarak inputtan bağlamayı dene,gene sorun varsa eq ayarlarını falan kurcala.
Gene de olmazsa haber ver çünkü pazartesi sipariş verecem 😆

Herşeyi doğru yaptığına emin misin? Bi de yakalamak istediğin ton hangi tür müzikte mevcut diye iğrenç bi cümle kurarım da kimse anlamaz 😆
Benim bayağı hoşuma gitmişti valla.Gösteren adam Petruccimtrak ve Malmsteenimtrak sololar atıyordu ve tonlar çok yakındı?

muazzam demiş ki:
Herşeyi doğru yaptığına emin misin? Bi de yakalamak istediğin ton hangi tür müzikte mevcut diye iğrenç bi cümle kurarım da kimse anlamaz 😆
Benim bayağı hoşuma gitmişti valla.Gösteren adam Petruccimtrak ve Malmsteenimtrak sololar atıyordu ve tonlar çok yakındı?
ya aslında kime sorsam digitech iyidir güzeldir diyor öyle bi çelişkide var..yorumlara göre bende ki beceriksizlikten dolayı bu sorunu yaşadığım seceneği daha ağır basıyor ama denemediğim sey de kalmadı die düşünüyorum..bi de benim pedal bilgisayar bağlı ses kartım creative sound blaster harici ses kartı..bilgisayarda güzel tonlar yakalıyorum ancak stüdyo anfilerinde ses kötü gerci çalıştığımız stüdyonunda anfileri kötü..marsahall da falan güzel cıkabilir..onu hiç denemedim..son seceneğimde iyi bir anfide ton cekmeyi denemek olacak..ya sen beni dinleme genellemelere göre haraket et ama iyi araştır..örneğin ben ses kartı konusunda da aceleci davranmıştım piyasayı aldıktan sonra araştırdım pek de amacıma uygun bir ses kartı almamışım 🙂

dark_elessar demiş ki:
0.15 saniye olayı çok etkiler mi?
0.15 saniye boyunca tele vurmazsın olur biter 😆
Bizim grubun diğer gitaristi zoom 505 kullanıyor,şimdiye kadar hiç farketmedim yani ben internetten araştırana kadar.Wahda gecikme yok zaten sadece efektler arası geçişlerde var,o da belli bile olmuyor.Zaten onu da istemiyorsan analog alman gerekiyor.

Geri