ring 2

İlk filmi yakın bir zamanda izledim..ve basıma urkutucu bi o kadarda komik bi sey geldi paylasıyım dedim..film bitti tam filmi dusunuyorum etkisinde kalmısım..dairenin kapısı korku filmi efekti ile bi guzel acıldı merdivenlerden ayak sesi geliyor ve kimse gelemez kapıyı acamaz anahtar bende cünkü bunları dusunurken ayak sesleri yaklastı yaklastı ben tık nefes duruyorum..sorna ayak sesleri uzaklastı uzaklastı ve kesildi..sonra kalktım bi cesaretle ne olursa olsun diye baktım komsu yukarı cıkıyor apartmanın kapısı acık ve ruzgar esiyormus..kapıyı ortmemisim..kendi kendime kaba etimle güldüm valla 🙂 ikinci filmi sinemada izleyemiyecegim ama maalesef kız arkadasımla izleyemiyorum maalesef.. 🙁

ilk film çok çok daha iyiydi çünkü salt korku filmi degildi içinde ruh vardı, sürükleyiciydi.. ama bu pek öyle degil, ilk filmden yiyor ve pek ilk filmle alakalı gitmiyor.. açıkçası ringu2 yi çok daha begenmiş ve korkmuştum keşke onu da kopyalasalarmış süper olurmuş.. napalım saglık olsun!

ya hiç urkutucu diildi..ilkine gore baya bi berbati ama yinede fena diildi..bence gidicek olucaklar vazgeçsin çunku sıkıcıydı da biraz..

crypthorchid demiş ki:
Ben hiç kormadım açıkçası bence iğrenç olmuş. İlk filmin gazına gittim ama ilk filmi de aratıyor. Son zamanlarda şöyle adam gibi bi korku gelmedi ki gitsek azıcık korksak.
Ve film aşırı komik bu arada.
evet evet kesinlikle! digerleri baslarda birazkorksalarda ben hep yarıldım 😆

cansu_09 demiş ki:
ya hiç urkutucu diildi..ilkine gore baya bi berbati ama yinede fena diildi..bence gidicek olucaklar vazgeçsin çunku sıkıcıydı da biraz..
evet ustelik direk filmin ilk 5 dksından sonra samara her 5 saniyede bi cıkıyor.. afedersiniz ama b.kunu cıkarmıslar...
neyse buugnluk bukdr yeterr i gecelerrrr 😆 :roll: 😉 :evil:

evet bende gittim hiç beğenmedim korkcağımı sanarak gitmiştim ama hiçte korkmadım korkunç gelmedi.. ilkiyle alakasaı yok.. habire bir yerleden samara çıkıyordu.. amaaan gidilmeye değmez gitmeyin bence...

Bence güzeldi. İlki gibi tırsmadım, uykularımı kaçırcak moda girmedim ama hikaye fena devam etmiyordu. Değişik şeyler öğrendik.
Size SPOILER içeren bir soru:
Aslında suçun Samara'da olmadığını onun da içine başka bir ruhun girmiş olduğunu öğrendik. Peki bu ruh kim? Olayla alakası ne? Bir tarikat kitabından ayinler gibi şeyler vardı onlar neydi 🙂
Cevaplarınızı bekliyorumi

dediğim gibi ilk film berbatdı bu film ondanda berbat ...sacma sapan para kaygısı olan filmler..korkuyla alakası yok hiç gerilmedim..ilkide kotuydu buda kotu..

yani filmin sonunda gulme krizindeydim..okdr sey yapan kendini hayalet zanneden kızkurusu bi tane tas kapak acık diyemi onca seyi yapıyo.kapatıncada hersey bitio..onu kaldıramıcakmı okdr adm yamultan kız!! asırı sacmaydı hiç tavsiye etmem

endora demiş ki:
dediğim gibi ilk film berbatdı bu film ondanda berbat ...sacma sapan para kaygısı olan filmler..korkuyla alakası yok hiç gerilmedim..ilkide kotuydu buda kotu..

yani filmin sonunda gulme krizindeydim..okdr sey yapan kendini hayalet zanneden kızkurusu bi tane tas kapak acık diyemi onca seyi yapıyo.kapatıncada hersey bitio..onu kaldıramıcakmı okdr adm yamultan kız!! asırı sacmaydı hiç tavsiye etmem
aynen katılıyorum.. o kapak kapatılınca mı bittiherşey.. herşey o kapağa mı bağlıydı yani?? dediiğin gibi açamıcak mı o onu? 😛 belki de halka 3 için bir açık kapı bırakmışlardır..
ama bende çok gülmüştüm "ne yani şimdi bu kapak mıymış olay" dedim 🙂 samara ha puhah😀

Yalnız o kapak olayını eleştirirken onun sembolik bir olay olduğunu düşünmeniz gerek. Orda kapağı kapatması somut bir şekilde önüne fiziki engel koyması değil, soyut bir şekilde dünyaya açılan tek yolunun (belki de tek ışığının) kapanmasıdır. Önyargılı izlemeyin ve düşünmeyin derim.

gene de saçma değil mii ? kendin diyorsun ışığın kapatılması vs.. işte o kapatılsa da kapatılmasa da çıkamaz mı ordan o kadar şey yapan kız 😉 neyse tabi.. önyargılı izlemedim ben bu filmi.. hatta yorumları okumadan gittim etkisi altında kalırım diye.. 🙂

Bende onu diyorum belki de sembolik olarak o ölünün dünyayla olan tek bağlantısı oydu diye. Ama orda bir belki var bak, belki üçüncü bir film çıkar da ben bozulurum 😀
Halka'dan öncesini anlatan şu ruhun nasıl bu hale geldiğini, tarikat olaylarını içeren (çünkü filmde böyle şeyler var o kitaplardan belli) şöyle silent hill tadına bir film gelse de izlesek.

🙂 3. için açık bir kapı bırakmışlardır..ya da gerçekten olay kapakta bitiyordur... 🙂 evet iyi olur.. ben o kızın ruhu neden o hale geldi niye onlarla uğraştı tarikatla ilgisi ne 😉 gibi sorulara cevap veremedim kafamda.. umarım dediğin gibi birşey olur..

bence artık bu filmin 3.cıkmamalı! birincisi okadar berbat degildi en azındn birazcık gerilim vrdı bence! 2.için fazla soze gerek yok merak edenler yinede gitsinler.. ama dedigim gibi durmadan ordan burdan cıkıyor samara!

Tam da diyordum ki şöyle tarikat olayları, eski tanrılar, silent hill gibi olaylar olsa, geçmişte geçen bir ring olsa. Meğersem varmış. Japon versiyonu ringu'nun bundan otuz yıl önce geçen ringu 0 adında bir versiyonu varmış. ORdaki elemanın nasıl bu hale geldiğini anlatan. Netten araştırdım biraz spoiler oldu ama olayın arkasında manyak şeyler var, bir bakın derim. Hatta çok etkilendim tam istediğim gibi şeyler var 😀

cidden mii? aa ee biz olaya fransız olarak başlamışız o zaman... bende diyorum tarikat olayları nerden çıktı bu ruh nasıl bu hallere geldi.. 🙂

Birincisini konu bakımından türünün ilk örneği olduğundan pek bayılmasamda ilgi ile izleyebilmiştim fakat 2.'sini pek te öyle izleyemedim hatta keşke gitmeseydim dediğim ender filmlerden biri oldu, 1.'sinden kurgu ya da ayrıntı konu bakımından hiçbir farkı yok, yine aynı samara ekrandan fırlayıp amacına ulaşmak için insanları öldürüp duruyor ve de amacı nedense tonla insan öldükten sonra anlaşılıyor ve de biz anlayamıyoruz, filmin oyuncuları anlayıp bi şekilde bize anlatıyor. 1. filmde çektiği acıyı insanlara video yardımıyla ulaştırıp izleten samara 2. bölümde ise bir anda anne şefkatine ihiyaç duyup, filmin başrol kahramanlarından aidan'ın annesine kendi annesiymiş muamelesi yapıp exorcist (doğrumu yazdım bilmiyorum) filminden esinlenmiş olsa gerek, aidanın vücuduna giriyor ve onun yerinde olmak istiyor, tüm bunların sebebide 1. filmden samaranın düştüğü kuyunun kapağının açık unutulması.. Ve bir şekilde rachel yani aidanın annesi videoya girip kuyuya düşüp samara çıkmadan kapağı kapatmayı başarıyor, ve de aidan'a geri dönüyor. Filmin japon yönetmen tarafından çekilmesi herhangi bir farklılık ya da ilginçlik getirmemiş, yine bence tabi klasik amerikan filmlerinden ileri gidememiş, hatta korku-gerilim olarak adlandırılan halka 2 size bazı sahnelerinde komedi olarakta gelebilir ki izlemiş olduğum sinemada kahkahadan geçilmeyen bölümlerde olmuştu, filmin tek korku unsurunu yönetmen basit bir yöntem olan ani ve yüksek sesli efektlerle sağlamış, film durgun bir haldeyken bir anda şak diye karşınıza samara çıkıveriyor mesela..
Yine bence diyerek devam ediyorum, ilk bölümünü izlemeyenler için belki ama izleyenler için gereksiz bir film bence..

Geri