SX gitarlar hakkında

• Konuyu açan Konuyu açan the_rocker
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ouch Blok Hantug'dan.. En son çinliler kopyalamaya başlamıştı hantug'u. Bence şu parça işine girseler schaller tadında türk malı şeyler kullanacaz da bildiğim kadarıyla savunma sanayiye parça yapıyorlar yani bu gitar parçaları onlar için "çerez" olur tahminim.

336 gr lık blok!!
Tek sorun gitarın agırlığı daha da arttı.. Ama sustain... !!

Dosyalar

• MTB-1_1-500x500.webp
    MTB-1_1-500x500.webp
    14.7 KB · Gösterim: 395
Fiyat ucuz değil. Benzer fiyatlı ürünlerle karşılaştırılırsa paraya kıyıp alınabilir. Türkiye için 36-37 dolar filan olur en iyi. +kargosu da var tabi. 22 dolara da var brass bloklar tabi hepsinin kalitesi bir değil sonuçta.

Ouch Blok Hantug'dan.. En son çinliler kopyalamaya başlamıştı hantug'u. Bence şu parça işine girseler schaller tadında türk malı şeyler kullanacaz da bildiğim kadarıyla savunma sanayiye parça yapıyorlar yani bu gitar parçaları onlar için "çerez" olur tahminim.

Bu arada Hantug zaten bir sürü köprü, blok vs üretiyor ama onların fiyatları biraz uçmuş..

Yanlız SX in köprüsü ile kısmen uyumsuz.. Vida Delikleri uyuyor. Ama Hantug un bloğu kallavi olduğu için tremolo kolunun takıldığı delik tam karşılık gelmiyor.. Bide alt kapak bloğun yüksekliği bir kaç mm fazla olduğu için kapanmıyor açık bırakmak zorunda kalıyorsun..
Iste bu nedenle bir Meksika Strat köprüsü almak gerekiyor..

Kargo deneme yanılma olacak biraz 😀

Ton ve sustain namına pirinç ile çelik arasındaki farkı da bir araştırmak gerek. Dayanıklılık için çelik diyorum ama, bakmadan da olmaz.

Kargo tremolo da seçsen sadece blok da seçsen fark etmiyor ilginç. Tremolonun kolu var bir kere nahh bu kadar (şu kadar işte ) 😀 Paket boyu bir değil. Thomann gibi herşeye 30 euro kargo alır gibi olmuş. Genel olarak kargosu yüksek yalnız. İndirimlerini takip etmek gerek. %15 varmış misal bir ton email gönderiyorlardı çok takip edemiyorum. Buradan sık alışveriş yaparsan indirim verirler sanırım.

Araya küçük bir espri atalım şenlenelim.

Bakın dostlar bakın! Çakma SX'i kaça satıyorlar? Biz de 800'ün 900'ün hesabını yapalım hala:

SXCcedilakma_zpse94c5607.png

Not: İlandaki önemli ayrıntıları ilan sahibine yanlış anlamadan kaynaklı zarar gelmemesi adına sildim. Zarar geleceği düşünülürse mesaj silinsin.

Geri