SX gitarlar hakkında

• Konuyu açan Konuyu açan the_rocker
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Bir Sx Amerikan Ash kullanicisi olarak;
Sx gitarlari normal bir gitarlardir.
Yalniz o kadar ucuza gitarı alinca insanlar ceplerinde kalan fazla parayı modifikasyonlara harciyor.
Normal haliyle fender benzeri tonlar veriyorlar.
Susteinleri Amerikan standart fenderler kadar var.
Buradaki bircok modifikasyon keyfidir.
Bir iki ay kullanip sonra modifikasyona girin. Bu konu başlığındaki modifikasyonlar artık uç noktalara ulaştı. Fenderin 10.000 $ gitarlarindaki malzemelere girdik. Titanyum blok imal edildi. Ağacı bulunca tum metal aksamın en ust seviyesini dahi kullandılar.
Gitar çalmadaki eksiklik, modifikasyonla gideremezsiniz.
Normal bir Sx gitar, Fender Blues joniur anfiyle caldiginizda, gitar harikalar yaratiyor.
image.webp
Base plate de yaptım hocam 😀 bi saddle kaldı🙂

Bir Sx Amerikan Ash kullanicisi olarak;
Sx gitarlari normal bir gitarlardir.
Yalniz o kadar ucuza gitarı alinca insanlar ceplerinde kalan fazla parayı modifikasyonlara harciyor.
Normal haliyle fender benzeri tonlar veriyorlar.
Susteinleri Amerikan standart fenderler kadar var.
Buradaki bircok modifikasyon keyfidir.
Bir iki ay kullanip sonra modifikasyona girin. Bu konu başlığındaki modifikasyonlar artık uç noktalara ulaştı. Fenderin 10.000 $ gitarlarindaki malzemelere girdik. Titanyum blok imal edildi. Ağacı bulunca tum metal aksamın en ust seviyesini dahi kullandılar.
Gitar çalmadaki eksiklik, modifikasyonla gideremezsiniz.
Normal bir Sx gitar, Fender Blues joniur anfiyle caldiginizda, gitar harikalar yaratiyor.
acaba yaza kadar bekleyıp schecter pt fastblack mı alsam dıyorum

Valla bende daha değiştirmedim spariş verecem. Bayağı araştırdım graptechin black tusq modelleri iyi. Yabancı forumlarda da hep olumlu eleştiri almış. Onu takacam ben. Takan arkadaşlarda var Sx'e bayağı memnunlar.

Ben direk dolu pickguard aldığım için onlarda değişti doğal olarak. Ama manyetiklerle beraber değiştiği için fark yaptıysa ne fark yaptı bilemiyorum.

Selamlar,

Benim de birkaç sorum olacak.

1 - SST Alder NA modelinde hangi Marka/Modeldeki köprü birebir uyumlu olarak değiştirilebiliyor? (Replacement denen hadise.)

2 - Hangi burguları önerirsiniz?

3 - Gitar orijinal halinin tel aralığı kaç milimetre?

Sevgiler...

1-Fender Meksika standartın köprüleri direk uyuyor.
2-Solo Music'ten Wilkinson set aldım. Cuk oturdu. Herhangi bir delme işlemi gerekmedi. Akort problemini ciddi anlamda giderdi (Üst eşiği de değiştirmemin etkisi olmuştur.)
3-Bunu bilmiyorum.

Geri