Thomann'dan Alışveriş

Böyle bir sorunun olması normal değil, doğru takip ettiğinizden eminseniz, bence doğrudan Thomann ile iletişime geçip sorunu kendilerine iletin...
Bana da normal gelmedi. İletişime geçecek kadar yabancı dilim olsa telefon edeceğim.
Takip No ile durum aşağıdaki gibi:
1 - 22/11/2016 14:08:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb) - - Germany (Yurt Disi)
2 - 23/11/2016 09:29:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb) - - Germany (Yurt Disi)
3 - 23/11/2016 18:30:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received) - - Germany (Yurt Disi)

Bana da normal gelmedi. İletişime geçecek kadar yabancı dilim olsa telefon edeceğim.
Takip No ile durum aşağıdaki gibi:
1 - 22/11/2016 14:08:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb) - - Germany (Yurt Disi)
2 - 23/11/2016 09:29:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb) - - Germany (Yurt Disi)
3 - 23/11/2016 18:30:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received) - - Germany (Yurt Disi)

Size bir DHL tracking no verilmiş olunması lazım ÖM olarak iletebilir misiniz?

Yok ben başka yerden aldım ama bu durum nereden aldığınızla alakalı bir durum değil.
İthal gelen kargolar bir ambarda toplanıp gözetimden geçiyor bu esnada işler yavaşlıyor. Türkiye'de bu işlerin nasıl yapıldığını anlatmaya gerek yok tahmin ettiğinizi düşünüyorum.
Ben Amerika'dan aldığım ürünün takibini USPS'ten yaptığımda İstanbul'a geldiğini gördüm; fakat Ptt'nin sitesinde tam 7 gün sonra takip edilebildi.

Aşağıdan gönderinizin durumunu görebilirsiniz.

DHL shipment tracking

Denetimler sıkılaştı, bir de yurtdışı alışveriş kurallarında değişime gidileceği haberine denk geldim geçenlerde. vergisiz limit 75 euro'dan 150 euro'ya çıkacağı, ama daha üzerindeki meblağlara %18 kdv + %20 ötv ekleneceği belirtiliyor. Yurtdışından pahalı ürün almak iyice zorlaşacak ve yurtiçi fiyatlara yaklaşacak. Ötv burada belirtilmemiş, ona sanırım mynet haber'de denk gelmiştim bulamadım ama 150 euro haberi:

Yurtdışı alışverişlerinde 75 Euro sınırı 150 Euro’ya çıkıyor!

%20 ek ÖTV mi? E yuh artık! Aldığımız nefese vergi ödeyeceğiz neredeyse!?

Yutdisindan her yil 15-20 adet mal alirim normal vergileri haric hicbir ekstra meblag odemedim su ana kadar.Yeni degisen birseyler varsa bilemem tabi.Ekim'de bir urunum geldi ve reverb'den baska bir tane de yolda.

Bu arada paketiniz en gec birkac gune gelir merak etmeyin.Bazen gecikmeler olabiliyor, ozellikle Aralik ayinda extra gecikmeler yasanabiliyor.

yılbaşı üzeri verilen alışverişler 20-25 günü bile bulabiliyor. Benzer bir durum bana geçen yılın ocak ayında olmuştu, şu an thomann'a mail atarsanız, gelecek cevap, kargo takibi sürecinde 30 gün sonra hala size ulaşmazsa araştırma girişiminde bulunacaklarını, size de ürünün yenisini göndereceklerini söylüyorlar.

yılbaşı üzeri verilen alışverişler 20-25 günü bile bulabiliyor. Benzer bir durum bana geçen yılın ocak ayında olmuştu, şu an thomann'a mail atarsanız, gelecek cevap, kargo takibi sürecinde 30 gün sonra hala size ulaşmazsa araştırma girişiminde bulunacaklarını, size de ürünün yenisini göndereceklerini söylüyorlar.
Benim de bugün 20. gün oldu. 🙂 Dediğiniz gibi beklemekten başka da çare yok.

Merhaba arkadaşlar, bir sorum olacak, herkesin bildiği üzere gümrük muafiyet sınırı 75 Euro, thomann için konuşmak gerekirse örnek veriyorum. Ben 300 Euroluk bir ürün alacağım. Bunun 250 Eurosunu thomann'dan satın aldığım Voucher kod ile ödeyip geri kalan 50 Eurosunu kart ile ödedim. Ya da tamamını voucher kod ile ödedim. Acaba gümrükten vergisiz hediye olarak geçme ihtimali var mıdır sizce ? Daha önce deneyen arkadaşlar oldu mu ? Cevaplar için teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar, bir sorum olacak, herkesin bildiği üzere gümrük muafiyet sınırı 75 Euro, thomann için konuşmak gerekirse örnek veriyorum. Ben 300 Euroluk bir ürün alacağım. Bunun 250 Eurosunu thomann'dan satın aldığım Voucher kod ile ödeyip geri kalan 50 Eurosunu kart ile ödedim. Ya da tamamını voucher kod ile ödedim. Acaba gümrükten vergisiz hediye olarak geçme ihtimali var mıdır sizce ? Daha önce deneyen arkadaşlar oldu mu ? Cevaplar için teşekkürler.

daha önce ben de hediye çeki kullandım, ama o da bir ürünmüş gibi harcam kalemi olarak faturada görünüyor. Her türlü onun vergisin ödeyeceksiniz yani 🙂

Geri