Hangi bas gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Öncelikle merhabalar.

2 senelik elektrik gitar ve ondan öncesinde de klasik gitar olmak üzere çok çok az da olsa gitar hakkında bir fikir edindiğimi, tecrübe edindiğimi düşünüyorum. Son bir aydır filan bas gitar gerçekten çok ilgimi çekiyor. Şarkıları dinlerken bas partisyonlarına kulak kesiliyorum, konser videolarında arka planda olsa bile gözüm Basçıda. Yani geçici bir heves değil. Gerçekten çalmak istiyorum. Her neyse, çok uzattım. Konuya geleyim.

Özellikle 70'ler ve 80'ler rock'n roll -özellikle guns n' roses ve motörhead- ve thrash metal -megadeth hastasıyım da- için bas gitar hakkında önerilerinize çok ihtiyacım var.

Bütçem 2000 TL. Ama yurtdışında yaşayan akrabalarım olduğu için daha da ucuza getirmeyi planlıyorum. Türkiye piyasası malum. Kısacası önerebileceğiniz en ucuz gitarı arıyorum.

Ufak not: aslında Maiden da çok dinlerim ama başlar başlamaz Steve Harris olabileceğimi zannetmiyorum.

Bir not daha: amfi sorunsalını şimdiden hallettim.

Elektrik gitarda size herhangi bir markanın herhangi bir modelini renk seçeneklerine kadar sayabilirim ama -tahmin edeceksiniz ki- bas gitarlar hakkında hiçbir bilgim yok. Yine aynı şekilde ESP, Jackson gibi markalar metal için mi üretiyorlar, Fender de daha Blues ve klasik rock için mi bilmiyorum. Bu konulara da ufaktan değinirseniz çok müteşekkirim kalırım.

Şimdiden vereceğiniz yanıtlar için çok teşekkür ediyorum.

Herkese selam.

Elektro gitar çalıyorum. Evde kayıt yaparken Kullanacağım bir bas gitar almak istiyorum. Giriş seviyesi bir sey alacağım. Maalesef deneme imkanım yok. Internetten sipariş vereceğim.

SX SJB 62 ve Cort AB4 PJ modelleri olabilirngibi geldi. Bu iki gitarı deneyimleyenler varsa malzeme kalitesi olarak özellikle hangisi daha iyidir?

Bu fiyat aralığında başka bir tavsiyeniz var mıdır?

Herkese selam.

Elektro gitar çalıyorum. Evde kayıt yaparken Kullanacağım bir bas gitar almak istiyorum. Giriş seviyesi bir sey alacağım. Maalesef deneme imkanım yok. Internetten sipariş vereceğim.

SX SJB 62 ve Cort AB4 PJ modelleri olabilirngibi geldi. Bu iki gitarı deneyimleyenler varsa malzeme kalitesi olarak özellikle hangisi daha iyidir?

Bu fiyat aralığında başka bir tavsiyeniz var mıdır?
Sonradan okuyanlara fikir olsun. Amazonda indirimdeydi Cort aldım. Diğerlerini denemedim ama gitar gayet güzel. Bana beklediğimi fazlasıyla verdi.

Geri