Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

peavey 6505 20 liği metal için iyi deniyor ama onunda markası güven vermiyor laney marshall engl gibi
Peavey sektörün prestijli markalarından biridir. Özellikle Classic ve 6505 serisi amfiler külttür. Ben zamanında Peavey Transtube XXL serisi bir kombo amfisini kullanmıştım birkaç yıl. Piyasada o dönemlerde ( 2000'lerin ortaları ) fiyat performans olarak en iyi transistörlü amfiydi diyebilirim ( elbette " en iyi " kavramı kişiye göre değişebilir ).

Evde çalıyorum evimde şu an code50 var yetiyor yani ama digital amfiden lambalı high gainlere geçmek iştiyorum kısacası

Bu vintage pro hi gain'den low gain'e kadar her türlü iş görür. 40 watt olması yanıltmasın, master volume sayesinde düşük volümlerde de gayet keyif alarak çalarsınız. Celestion hoparlörler vs ile oldukça kaliteli sound üretebilirsiniz.

Bu vintage pro hi gain'den low gain'e kadar her türlü iş görür. 40 watt olması yanıltmasın, master volume sayesinde düşük volümlerde de gayet keyif alarak çalarsınız. Celestion hoparlörler vs ile oldukça kaliteli sound üretebilirsiniz.
Kafa kabin bakıyorum abim ama son kararım belli Ankara’ya gidip tek tek deneyeceğim mesela bide gismaster 15 için metal soundlarda pedal gerekir deniyor

Böyle bir forumdan yeni haberdar oldum. Bir ara merakla aldığım çok sayıda lamba var. Bunların neredeyse tamamı hiç kullanılmamış olan; Philips EL34 / 6CA7 / KT77 , Philips 85A2, Philips866 A, Philips TB3/750, Philips PL 5559, Philips TB4/1250, Philips TB4/1500, Philips EF80, Philips ZM1020 modellerinde, Brown Boveri T380-1, Brown Boveri DQ 2 ve Siemens TB4/1500 modellerinde elektron yüksek frekans ( vakum) lambaları, Amperex YD1160/8731 RF Power Triode, Siemens RS3010 CL Triode ve Bachman CPPV200/S Elektronik Oransal Vana Amplifikatörü ve yedek parçalar var. Ürünlerle ilgilenen varsa yandex disk hesabımdan detaylı fotoğraf ve teknik bilgilere ulaşabilirler.
10.jpg6.jpg7.jpg11.jpg8.jpg12.jpg9.jpg13.jpg14.jpg15.jpg4.jpg5.jpg1.jpg10.jpg
İşinize yarayan lamba varsa yardımcı olabilirim.

Fender Hot Rod Deluxe IV hakkında ne düşünüyorsunuz? Evde kullanım için almayı planlıyorum. Bebişimiz güzel kaliteli sesler duyarak büyüsün nota kulağı ve ton algısı yüksek olsun istiyorum. Ne dersiniz?

Arkadaşlar iyi forumlar, başkasının sorusunun arasına girdiysem kusura bakmayın. Aklımda 2 tane amfi var ve arasında kaldım. Vox pathfinder 10 mi alsam yoksa blackstar fly 3 mi? Vox büyüklük açısından daha cazip geliyor bana blackstar sanki oyuncak gibi fakat blackstarın efekt çoğunluğu var. Sizce hangisini alsam?

Arkadaşlar iyi forumlar, başkasının sorusunun arasına girdiysem kusura bakmayın. Aklımda 2 tane amfi var ve arasında kaldım. Vox pathfinder 10 mi alsam yoksa blackstar fly 3 mi? Vox büyüklük açısından daha cazip geliyor bana blackstar sanki oyuncak gibi fakat blackstarın efekt çoğunluğu var. Sizce hangisini alsam?
Amfilerin biri pilli, biri pilsiz. Blackstar'ın o kadar ufak olması pilli yani at cebe kafana esen yerde çal mantığı içerdiği için, tabi prizle de çalışabiliyor ama kutu içeriğine dahil değil. Eğer mobil bir durum söz konusu değilse ve bütçe 500 civarı ise ikinci el blackstar id core 10 amfiye bakabilirsin.

4-5 Yıl beni götürebilecek bir amfi arıyorum arkadaşlar. Şuan elektro gitarım SX STL50 Telecaster. Duman-mor ve ötesi tarzı çalacağım.İkinci el maalesef alamam. İleride Squier Classic Vibe 50s Telecaster alacağım için sonradan bir daha amfi almak yerine şimdi güzel bir amfi alıp devam etmek istiyorum. Vox VT40+, ID:Core 40V2 modelleri arasında kaldım. Önerilerinizi bekliyorum.

Vox VT20x kullanıyorum VT+ serisinin yeni cenerasyonu aynı 12AX7 lambası var. Şunu diyebilirim; ID:Core 10v2 da var elimin altında, vox vt20x her açıdan daha iyi blackstardan. Ama kayıt alacam vs diyorsan blackstar direk ses kartı işi görüyor o özelliği iyi.