Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Arkadaşlar müzik dünyasına yeni giriş yapıyorum ibanez rg370dx GP1 model gitar aldım. Şuan evde kullanabileceğim bir amfi arıyorum. Efekt olarak kullanışlı bir amfi arıyorum. Genelde Rock metal tarzı çalmak istiyorum. Fiyat olarak 400 civarında param var. O yüzden 2.el alacağım. Önerilerinizi paylaşır mısınız?

131475 eklentisini görüntüle

Böyle bir sepet yaptım akşama almayı planlıyorum onun yerine bu daha iyi dediğiniz bir şey var mı ?
Ana ürün amfi olduğu için buraya mesaj yazmak istedim.

Kablo ve standın yerine şöyle bir şey alabilirsin. Hem daha ekonomik hemde daha kaliteli olduğunu düşünüyorum.

1500 TL civarı alınabilecek amfiler hangileridir? Stratcoaster gitar için. Blackstar id core 40 var aklımda. Daha iyi bir seçim var mıdır?
İkinci el alamıyorum maalesef imkanım yok.

1500 TL civarı alınabilecek amfiler hangileridir? Stratcoaster gitar için. Blackstar id core 40 var aklımda. Daha iyi bir seçim var mıdır?
İkinci el alamıyorum maalesef imkanım yok.
Kesinlikle KATANA 50 ama 1800 lira 300 daha bulabilir misiniz bilmem tabi. Yoksa id coreler gayet güzel bu arada 40 ve 15 30 arasında bildigim kadarıyla ses seviyesi harici bir fark yok. Ev içinse direkt 15liği alıp bütçeyi daha da rahatlatabilirsiniz.

Ev kullanımı için daha mı iyi olur Katana?
Şimdi şöyle ev için derken katanada 0.25v seçeneği var ses baya düşüyor ama bu blackstar sesi kısılmıyor anlamına gelmiyor. Bana göre ve genel olarak gördüğüm kadarıyla katanalar en iyi fiyat/performans amfilerinden bir tanesi. Eğer siz diyorsanız ki ben sadece evde çalacağım çok aşırı bir para harcamadan pratik yapacağım amfi lazım boss katana mini alabilirsiniz mesela. Ha yok biraz daha yüksek sesli bir şey istiyorum çok para vermek istemiyorum diyorsanız blackstar 15 alabilirsiniz. Yani demek istediğim şey şu size: Blackstar 15 ile Blackstar 40 arasında ses farkı var sadece. Yani ses yüksekliği ama fiyat farkı çok fazla. Evde çalıyorsanız zaten sesi açamayacaksınız. Grubunuz vardır falan o zaman 40lık alabilirsiniz umarım demek istediğimi anlamıssınızdır. Yani ister katana alın ister blackstar 10 alın ister 40 alın. Hepsi ev için uygun. Ama mesela 40lık blackstar alıp sesini 15lik kadar kullanacaksanız daha fazla para vermek gereksiz olmaz mı ? Genel olarak katana 50 aldım ben mesela evde çalıyorum ses yüksekliği 15lik amfi gibi ama ha ne olur ileriyi düşünüp aldım modelleme özellikleri için aldım. Ha birazda pişmanım boss mini almadığıma çünkü bir yerde gereksiz yere 1800 lira verdim.

Şimdi şöyle ev için derken katanada 0.25v seçeneği var ses baya düşüyor ama bu blackstar sesi kısılmıyor anlamına gelmiyor. Bana göre ve genel olarak gördüğüm kadarıyla katanalar en iyi fiyat/performans amfilerinden bir tanesi. Eğer siz diyorsanız ki ben sadece evde çalacağım çok aşırı bir para harcamadan pratik yapacağım amfi lazım boss katana mini alabilirsiniz mesela. Ha yok biraz daha yüksek sesli bir şey istiyorum çok para vermek istemiyorum diyorsanız blackstar 15 alabilirsiniz. Yani demek istediğim şey şu size: Blackstar 15 ile Blackstar 40 arasında ses farkı var sadece. Yani ses yüksekliği ama fiyat farkı çok fazla. Evde çalıyorsanız zaten sesi açamayacaksınız. Grubunuz vardır falan o zaman 40lık alabilirsiniz umarım demek istediğimi anlamıssınızdır. Yani ister katana alın ister blackstar 10 alın ister 40 alın. Hepsi ev için uygun. Ama mesela 40lık blackstar alıp sesini 15lik kadar kullanacaksanız daha fazla para vermek gereksiz olmaz mı ? Genel olarak katana 50 aldım ben mesela evde çalıyorum ses yüksekliği 15lik amfi gibi ama ha ne olur ileriyi düşünüp aldım modelleme özellikleri için aldım. Ha birazda pişmanım boss mini almadığıma çünkü bir yerde gereksiz yere 1800 lira verdim.
Anladım teşekkürler. İleriye dönük bir seçim mantıklı olmuş bence.

Merhaba arkadaşlar, Bir adet kafa amfi almayı düşünüyorum(JVM210h vb.), bunun sebebi combo amfi taşımaktan yorulmuş olmam. fakat çalacağım mekanlardaki kabinler pek kaliteli değil gene de düzgün ton almak mümkün mü? Şu an mesa bogie rect-o-verb 50 kullanıyorum.

Özetle iyi kafa amfi-kötü kabin ile combo amfiye yakın ton almak mümkün olur mu? Daha önce sorulmuştur muhtemelen ama bulamadım maalesef.

Kafa amfi önerilerine de açığım max 2000 dolar.

Merhaba hiç bir yerde tvp 15-30-60 modellerini kapalı kutu olarak bulamadım. Muadili modeller önerebilirseniz sevinirim.
Amfiye alternatif olarak Fender superchamp x2 modeli aklıma geliyor hem usb ile bağlanması hem efekt ve amfi modları nedeniyle , fenderin cleanlerinden şüphem yok ancak hi gain ağırlıklı çaldığım için tonlardan istediğim sonuç alınır mı bilemedim. Gitarım 81 85 soloist jackson , bunun dışında elimde ibanez lambalı tube king var distortion pedal olarak bunlarla kombine ederek te kullanılabilir. Yorumlarınızı bekliyorum...

arkadaşlar ht5-r (1600 tl ye ikinci eli var.) + 400 tl ye delay ve loop özelliği gören bir pedal + ses kartı mı yoksa teşhir ıd:tvp 30 mu sizce ?
Elimde ibanezin tube king dist pedalı var. ht-5r den korkum evde ses açamayacağım ve istediğim high gain tonları verebilir mi acaba. bilen gören bilgili birisi yorum yapabilir mi acaba saygılar.

1- Thomanndan kapalı kutu ID:30 TVP ve Ibanez tube king distortion.
2- İkinci el Ht5r , yanına delay ve looper pedalı , ses kartı ve Ibanez tube king distortion.
3- Engl Gigmaster 15 , delay ve looper pedalı , ses kartı ve Ibanez tube king distortion.

yorumlarınızı esirgemeyin :)

HT-5R evde sesi açamazsın. Saat yönünde ses düğmesini 7'de min ve 5'te Max gibi düşünürsen; 8'de normal çalma sesi, yani cayır cayır amfi sesi, 9'da yanında konuşanı duymayacak seviye, 10 ve üzerinde ise odanın kapısından sana bağıran birini duyamayacak bir ses seviyesi elde edersin. Ben de vardı, apartmanda oturuyorum, gece çalmak mümkün değil HT-5'i. Evde uyuyan bebek vs yoksa, komşuların hoşgörülüyse sıkıntı olmaz ama genel anlamda sesi çok yüksek.

Sorularına gelirsek; ENGL ile evde ses açamazsın hatta 15watt ile kapıyı pencereyi yerinden sökersin. Ayrıca aynı soruda solidstate, hybrid'imsi ve lambalı amfi seçenekleri sunmuşsun, karşılaştırılabilir değil.

gigmaster in 1 watt seçeneği olduğu için bunu potaya aldım açıkçası. Evde hobi amaçlı takılmak ve kayıt almak için bir amfi istiyorum, gitarımda jackson soloist ve adam akıllı bir amfiyle hiç çalmadım lambalı amfilerden gigmaster 15 i almanyada session müzikte deneme fırsatım olmuştu tüm gainleri sona getirdim ama o albümlerde duyduğum hi gain ritim sounları alamadım açıkçası bu nedenle bu amfiden ve diğer lambalı amfilerden çekincem var.

Albüm gibi olması için kabin, hoparlör, oda, mikrofonlama vs vs o kadar çok faktör var ki ... o kadar kolay olsa şimdi gider parası neyse verir alırım bir 5150 filan :)
Ayrıca hiçbir sert metal albümünde gain'i son seviyede bulamazsın, sert ton Max gain demek değil.
Kayıt işi öncelikli tercihin ise zaten bence bias filan direkt software ile ilerle ... yok hardware de olsun dersen seçtiklerin hepsi bence iyi amfiler. ENGL bile kesmedi harbi sert gain istiyorum diyorsan zaten HT-5 de memnun etmez bu arada.

son seviyede gain olmasa da örnegin internette izledigim tanitim videolarindaki metal tonu diye ayarladiklari düsük gainli djent tarzi tonlar istemiyorum acikcasi , metal tonu demek belki yanlis oldu hi gain tonlar demek dogru olabilir . Gigmasterde son seviye gainle duymayi istedigim seyi duyamamistim acikcasi , belki lambali amfiler konusunda tecrübesiz oldugum icin ayarlayamamamdandir