Thomann'dan Alışveriş

Sen bilirsin, sevimsiz işler .... ama geçen bu forumda da yazıldı, bu tip "gitmesem ne olacak iade olsun" veya iptal edilen kredi kartı meselelerinden dolayı Thomann gibi firmalar TR'yi aman biz de göndermesek ne olacak diye kara listeye alıyor. Benim başıma gelse SS gider uğraşırım, sırf sisteme karınca kadar faydam olsun diye.
Kart meselesi şu, millet sipariş veriyor malı alır almaz kartı kapattırıp bankaya sahte işlem ihbarında bulunuyor, karşı taraf provizyonda ve çekemediyse hoop ...'ne giriyor o para. Neyse konu o değil de.... uğraşmak konusu benim açımdan damlaya damlaya göl hesabı. :)
Umarım Thomann da bu gibi adiler yüzünden Guitarfetish gibi yapıp TR yi listeden çıkarmaz...

Gittim, gümrüktekiler vergiyi çıkardı %18 olarak ödedim geçtim. Memurlar arıza vs çıkarmadı soru bile sormadı. Dedim neden geldim eskiden evimize kadar gelirdi ürünler, hiçbir cevap alamadım valla biz de bilmiyoruz vs dediler. Hatta başka bir genç arkadaş daha vardı o da aynen benim gibi Harley Benton gitar almıştı ve o da gümrüğe uğramıştı.

Harley Benton gitarlar gümrüğe böyle sebepsiz takılıyor galiba artık :)

Ben de geçen hafta gitar siparişi verdim! 😰 umarım sorun çıkmaz (1200€ küsür)
PTT'den takipte kalın eğer ''Being held by post office'' ya da PTT İşyerinde bekliyor gibi bir ibare görürseniz anlayın ki gitmeniz gerekiyor gümrüğe.

Bu kadar saçma mantık dışı bir uygulamaya hayret etmemek elde değil, gerçi bu ülkede artık gayet sıradan bir olay olarak benimseyip yola devam etmek yapılacak en doğru şey. Gitarın adı sanı belli fiyatı belli. Boşuna uğraştırdılar beni, neden çağırdıklarına dair kendi fikirleri bile yok. Arabası olmayan için Başakşehir PİM'e gitmek biraz eziyet onu da belirteyim.

Gittim, gümrüktekiler vergiyi çıkardı %18 olarak ödedim geçtim. Memurlar arıza vs çıkarmadı soru bile sormadı. Dedim neden geldim eskiden evimize kadar gelirdi ürünler, hiçbir cevap alamadım valla biz de bilmiyoruz vs dediler. Hatta başka bir genç arkadaş daha vardı o da aynen benim gibi Harley Benton gitar almıştı ve o da gümrüğe uğramıştı.

Harley Benton gitarlar gümrüğe böyle sebepsiz takılıyor galiba artık :)
Çok detay bir soru olacak ama merak ettim; 18%'lik vergi sadece ürünün bedeli üzerinden mi hesaplanıyor ?
Yoksa thomman'ın aldığı 30 €'luk kargo ücreti de vergilendiriliyor mu ?

Harley Benton Victory modelleri yenilenmiş, hem gövde hem kafa olarak. Saçma telecaster jack girişi dışında kötü gözükmedi gözüme.

Merak ettim, bir tane sipariş verdim. Gitardan hiçbir beklentim yok kalite konusunda, 2500 TL ye gibson flying v kalitesi beklemek zaten mantıksız.

Yanına bir de seymour duncan thrash factor manyetik ekledim. Bakalım neler olacak, süreç nasıl işleyecek bizim tarafta.

CB08CEE7-A8C1-4072-A9A4-DAC035EB4137.jpeg

Harley Benton Victory modelleri yenilenmiş, hem gövde hem kafa olarak. Saçma telecaster jack girişi dışında kötü gözükmedi gözüme.

Merak ettim, bir tane sipariş verdim. Gitardan hiçbir beklentim yok kalite konusunda, 2500 TL ye gibson flying v kalitesi beklemek zaten mantıksız.

Yanına bir de seymour duncan thrash factor manyetik ekledim. Bakalım neler olacak, süreç nasıl işleyecek bizim tarafta.

153505 eklentisini görüntüle
Govde cok guzel duruyor. Inlayler de düzgün. Headstock biraz gozu tirmaliyor ama olsun. Gerekirse alir yuvarlatirip ucunu hahah

Son günlerde gitar alan oldu mu?
Kapıya geliyor mu? Son birkaç yorum ortaya karışık... bireysel şanssızlık mı, genel bir yokuş yapma var mı acaba?

Ocak 19 unda gitar sipariş verdim hocam, şu an yanlış anlamadıysam dhl ptt ye teslim etmek üzere getiriyor malı;

Fr, 28.01.2022, 08:20, Feucht, GermanyThe shipment will be transported to the destination country/destination area and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: ptt takip no yazıyor burada)

Geri