Thomann'dan Alışveriş

sanırım onunla ilgili değil onların eyalet yasası ile ilgili bir durum var gibi ingilizcem yetersiz olduğundan anlayamıyorum
Fender için kesin olarak bu durum mevcut, nasıl derler ''kesin bilgi'', öyle olmasa standart amerikan pro bir fender'e 3-4000 tl arası bir fiyatı ek olarak kolay kolay isteyemezlerdi yerli mağazalarımız. Ekran görüntüsünü paylaşırsanız netleşebilir konu.
 
Herkese selamlar,
Aranızda yeniyim. Eski mesajların yarısından sonuna okudum ve durum hakkında genel bilgi sahibiyim. Yalnız son bir kaç sayfada yeni vergi düzenlemesi gibi yazılar okudum. Son alışveriş yapanların durumu nedir? Bu vergi düzenlemesinin aslı astarı var mıdır? Hala 1500€ ve 30kg sınırlaması, bir üründen birkaç tane almama ve %18 vergi gibi eski kurallar mı geçerli yoksa yenileri peydah oldu mu? Bilen var mı? Teşekkürler.
 
Fazla alınacak vergi vatandaştan değil satıcıdan alınacak. (sözde) Çoğu alışveriş yapılan yerlerde fiyatlara yapılan extra vergi uygulaması yansıtıldı fakat Thomann fiyatları hala aynı. Fazla uzun sürmez orada da fiyatlar artacaktır diye tahmin ediyorum.
 
Alınan Beğeni: Mst
Selam herkese,

Az önce Thomann'dan yeni bir sipariş verdim. Bu konudaki gelişmelerle ilgili bilgi paylaşacağım ara ara. Aldığım ürün adedi az sayılmaz ancak 1500 euro meblağ ve 30 kg ağırlık sınırının altında.
Aldığım ürünler şöyle:
K&M 23956 Popkiller
Millenium 14"x5,5" Tour Snare Drum Bag
Millenium 08"x08" Classic Tom Bag
Cloudlifter CL-2
Gibraltar 9608E Drum Throne
K&M 210/9 Black
Audient iD44
Shure SM57LC Bundle III
Thomann V2020 10 Pack (2 adet)
K&M 25900 Grey
SkyGel Gel Damper Pads black
the t.akustik Kick Drum Absorber
RTOM Moongel Damper Pads (2 adet).


Bir sorun çıkmadan bana ulaşmasını umarak bekliyor ve merak eden arkadaşları bilgilendiriyor olacağım.
 
Merhabalar ben daha önce thomann dan hiç alışveriş yapmadım almak istediklerim
2 tane jbl lsr 308
Akg c411 pp
Bir tane referans kulaklığı almayı düşünüyorum fakat bana gümrüğe takılma ihtimali olduğunu söyledi bir kaç kişi ne kadar doğru, güvenli bir alışveriş yapabilir miyim sizlere sormak istedim.
 
Geçenlerde Andertons'dan bir alışveriş yaptım, kargoyu UPS ile gönderdikleri için gümrük işlemleri biraz daha çetrefilli. Ürünleri Ünsped isimli bir gümrük firması aracılığı ile çekiyorsunuz. Ürünler ülkeye giriş yapınca UPS'in size yollayacağı yetkilendirme formunu doldurup e-mail ya da faks vasıtasıyla UPS'e gönderiyorsunuz, sonra Ünsped'den size gümrük vergisi bedeli geliyor (Benimki normalde 272 küsürmüş, benden 275 istediler, çok ta mühim değil bence), onu Denizbank'taki ilgili IBAN numarasına gönderiyorunuz (Firmanın Denizbank'la anlaşması varmış, gidip şubeden yatırdım, herhangi bir gönderme ücreti çıkmadı), sonra dekontu da aynı şekilde e-mail ya da faks vasıtasıyla firmaya gönderiyorsunuz. 1-2 gün içinde ürünleriniz kapınıza geliyor.
 
Üst