Barış Akarsu

sadece iki bestesi yok..bestelerinden iki tanesini albüme koymuş.. ;) her yapılanı eleştirmek için popçu etiketi yapıştrmak hiç etik değil.kaldı ki pop müzik yapan biri olsaydı bu forumda yer almazdı. :evil: albüm çıkmadan,dinlemeden böyle eleştirmek çok daha kolay bir yol galiba :evil:

exodus_deniz demiş ki:
muzısyenlık 2.5 yıl sonra album kaydına ıkı parca hazırlamak ıse barıs akarsu gercektende cok ıyı bır muzısyen olmalı. eee bırılerı ne de olsa ıkı parca yaptı dıye bununla gurur duyup cok mutlu ve bir o kadar gururlu bır bıcımde bundan bahsedebılıyor. gercekten zor olanı basarmak bu olsa gerek.2 parca yapıp 9 parca satın almak. bır de cover koymak. evet gercek bır muzısyen ıcın bu zor olan ama pop zıhnıyetı ıle hareket edenler ıcın kolay yol bu!!!

Hiç üretmeyip sadace yorumlamakla köşeyi dönen çok,..tabi iyi yorumcuları taktir etmek lazım,,bunlar yorumcu kılıfına girerler.,eğer ürete biliyorsan iyi müsizyen sanatçı kılıfına giriyorsun.,bak en azından üretmiş saygı duymak lazım ;)

exodus_deniz demiş ki:
muzısyenlık 2.5 yıl sonra album kaydına ıkı parca hazırlamak ıse barıs akarsu gercektende cok ıyı bır muzısyen olmalı. eee bırılerı ne de olsa ıkı parca yaptı dıye bununla gurur duyup cok mutlu ve bir o kadar gururlu bır bıcımde bundan bahsedebılıyor. gercekten zor olanı basarmak bu olsa gerek.2 parca yapıp 9 parca satın almak. bır de cover koymak. evet gercek bır muzısyen ıcın bu zor olan ama pop zıhnıyetı ıle hareket edenler ıcın kolay yol bu!!!

1. si 2,5 yıl değil 1,5 aradan sonra 2. albüm piyasaya çıkıyor. ilk albüm Ocak 2005 te piyasaya çıkmıştır.

2.si Barış Akarsu nun menejeri olan sayın Neşe Açıker 2. albüm ile ilgili bilgileri burada bizlerle paylaşmış olup, bu satırların neresinden oleyy şak şak şak Barış Akarsu 2 beste yaptı bravo vs gibi manalar çıkardınız bunu cidden anlamadım. 8O

3.sü albümüne 2 beste koydu diye bu sadece 2 bestesi olduğu anlamına gelmez bu dinleyicisine duyduğu saygıdan dolayı elindekilerin en iyilerini sunma çabasını gösterir albümde tüm söz müzik bana ait olacak diye abuk sabuk şeylerle albümü doldurmadığı içinde suçluyorsanız oh ne ala memleket valla :evil:

4. sü 1 senedir süren çalışmalarda Barış Akarsu bu albümünün tüm ayrıntılarıyla bizzat ilgilenmiş ve her türlü emeğini sarfetmiştir. Albümde kendi besteleri dışında yer alan hiç bir beste bastır parayı al besteyi aman olsunda nasıl olursa olsun mantığı ile olmamıştır. Albümde çok değerli müzisyenlerin çok değerli katkıları ve emekleri söz konusudur.

5. si Barış Akarsu eğer sadece gündemde kalmak ve kolay yoldan rant elde etmek isteseydi şu anda herhalde o sabunköpüğü misali 6 ayda bir albüm çıkaran kişilerden biri olur ve 2. değil 3. 4. albümünü çıkarıyor olurdu

6. sı ilk albümünde hiç bestesi ve sözü yoktu 2. albümünde 2 tane var ve bu sayı bundan sonra daha da artarak devam edecektir.

ve

7. si albüm çıktıktan sonra dinleyip eleşti yapacaksanızda adam gibi yapmanızı dilerim karalamayla eleştri arasındaki farkı umarım biliyorsunuzdur.

:?

8.Eleştriyi bilmeyipte karalama polikası yapanlara sert dille deilde tatlı dille izah etmek daha mantıklı deilmidir?Bu yolla Barış ı anlamayanlar dahada anlımıyacaklar .,ne yaptığı sözleri,nede bestelerine bir anlam veremiyecekler..

exodus_deniz demiş ki:

bilip bilmeden konusmak ne kadar kolay değilmi...
Adamı ne kadar tanıyorsun ki zihniyetinden bahsedebiliyorsun kac kere canlı performansını ızledınde konusuyorsun... Bahsettıgın ınsan pop cu zıhnıyetınde olsaydı cokktan yukunu kaldırmıs gıdıyor oluyordu yaa benım anlamadıgım neden bu adama bu kadar takıntılısınız...

İster 1 bestesini koyar ister 2 sözünü yada hiç koymaz yani illa kendi sözü bestesimi olması gerekiyor albümde ancak bu şekildemi müzisyen olunuyor kendi sözü bestesi olmadıgı zaman pop cu zıhnıyetımı oluyor (ki popçulardada kendı söz ve müziği ile albüm yapanlarda var) zaten tanıdıgımız butun rock gruplarının sanatcılarının tüm albümleri kendi söz müziklerinden olusuyor asla baska kimseden söylemiyorlar değilmi ??

Tum albumu kendı sozlerınden yapsaydı bu seferde aaa gecen sefer hıc kendıne ait şarkı yoktu bak kendini ispatlamaya çalışıyor derdiniz....
Sonucta laf soylenmek ıstedıkten sonra söylenir yaa bır kerede at gozluklerınızı cıkarıp bakın sonra olumlu olumsuz elstırılerınızı yapın...

ya valla bişeyi merak ediyorum dediğiniz gibi çok fazla bestesi varsa neden sadece 1 tane koyuyo.. yoksa sedece laftamı var ? bi rockçıya 1 tane beste yetmez... sözde tamamı kendi besteleri olacaktı 2. albüm gene palavra çıktı :) yada durmadan dediği şey " ben dizide oynamam benim kalemim değil, o işi bazı arkadaşlar yapıyo (özgür) ben yapmam" gibisinden sürüsüyle açıklama yaptı şimdiyse dizide oynuyor ve yaptığı açıklama şu " müzik için bu dizi teklifini kabul ettim" bu kadar numaradan bi açıklama daha olamaz... evet şimdi bekliyorum saldırılarınızı ;)

esgiesgi demiş ki:
ya valla bişeyi merak ediyorum dediğiniz gibi çok fazla bestesi varsa neden sadece 1 tane koyuyo.. yoksa sedece laftamı var ? bi rockçıya 1 tane beste yetmez... sözde tamamı kendi besteleri olacaktı 2. albüm gene palavra çıktı :) yada durmadan dediği şey " ben dizide oynamam benim kalemim değil, o işi bazı arkadaşlar yapıyo (özgür) ben yapmam" gibisinden sürüsüyle açıklama yaptı şimdiyse dizide oynuyor ve yaptığı açıklama şu " müzik için bu dizi teklifini kabul ettim" bu kadar numaradan bi açıklama daha olamaz... evet şimdi bekliyorum saldırılarınızı ;)
Öncelikle forumun bir atışma,laf sokma vb vb tarzı şeyler için uygun olmadığını belirtmek istiyorum,en azından bu sitede böyle.
Eleştiri tabi ki yapacaksınız,ama herşeyin bir dozu var,kırıcı olmanın gereği yok .Buradaki çoğu kullanıcının bildiği gibi,eleştirinin yapıcı olanı da mevcut.Bir sanatçıya "palavra,numara" tarzı yakıştırmalar yapmak gerçekten işin en kolay tarafı,eleştirinin de en basit ve en kırıcı olanı. Bu durumdan şikayetçiyseniz,"bu niye böyle oldu,hani böyle olacaktı diye",saygı çercevesi içinde kendisine de sorabilirsiniz,bildiğiniz üzere bu forumun aktif kullanıcılarından Barış Akarsu.
Ve maalesef "bekliyorum saldırılarınızı" gibi,amacı önceden belli bir forum mesajı,saygı içinde yazışmayı engeller,problemden başka da hiç birşey yaratmaz ve tarafımızdan silinir.

Umarım demek istediklerimi anlatabildim.Daha fazla bilgi için forum kurallarını inceleyebilirsiniz.
İyi yazışmalar.
Saygılar ;)

Re: 2.albüm

neseaciker demiş ki:
BARIŞ AKARSU 2.ALBÜMÜYLE YENİDEN....

2004 yılının Ocak ayında Seyhan müzik etiketiyle piyasaya çıkan ıslak ıslak isimli albümle müzik dünyasına giriş yapan barış akarsu yakın zamanda çıkaracağı yeni albümünün çalışmalarını hızla sürdürüyor...Sesalan stüdyolarında Ergin Altınel ve Ayhan Orhuntaş prodüktörlüğünde gerçekleştirilen albümde 11 şarkı var...10 yeni ve 1 cover şarkıdan oluşturulan albüm repertuarı 1 yıl süren titiz bir çalışma sonucunda oluşturuldu...şarkıalrdan 2 sinin sözü ve müziği barış akarsu ya ait

ayhan orhuntaş ışığın yansıması grubunun üyelerinden biri değilmi?.eminim güzel bir albüm olacaktır..merakla bekliyoruz.. :LOL:

Barış Akarsu nun albümündeki cover parça Fuat Saka nın rap atma sı

Bu arada burası serbest bir kürsü ama belkide söylemekten dilimizde tüy biten mesele karalamalarla eleştiri yapmanın birbirine karışmaması kimse kimseyi yeremez karalayamaz bu hak kimseye tanınmamıştır yoksa kimse yıkama yağlama yapılsın çabasında değil hatalar yapılmaması gerekenler yapılırsa tabiki eleştirilir ama dediğim gibi karalama yapmaya kimsenin hakkı yok bu sadece Barış Akarsu için değil herkes için geçerli bir kaide

2. albümün 1. sinden daha iyi olacağı beklentisindeyiz ki öylede olması çok doğal öyle değil mi? yani yeni yapılanlar her zaman her açıdan bir öncekini aşmak durumundadır ki kalıcı olunabilsin. Dizi konusunda ise bunun doğru ya da yanlış bir tercih olduğunu yine zaman gösterecek ....

BARIŞ AKARSU 2. ALBÜMÜYLE YENİDEN...

2005 yılının Ocak ayında, Seyhan Müzik etiketiyle piyasaya çıkan Islak Islak isimli albümüyle müzik dünyasına giriş yapan BARIŞ AKARSU, yakın zamanda çıkaracağı yeni albümünün çalışmalarını hızla sürdürüyor...Sesimialan stüdyolarında Ayhan Orhuntaş ve Ergin Altınel prodüktörlüğünde gerçekleştirilen albümde 11 şarkı bulunuyor...10 yeni ve daha önce Fuat Saka tarafından seslendirilen Rapatma'dan oluşan albüm repertuarı 1 yıl süren titiz bir çalışmanın sonucu...Barış Akarsu rock müzik piyasasının gündemini değiştirmeye hazırlanıyor ve siz de hazır olun diyor... 5 ağustosta albüm tanıtım konseine sevenlerini bekliyor.

albümün adı:düşmeden bulutlarda koşmam gerek

ALBÜM

1.vurdum en dibe kadar
söz. neşe açıker müzik: namık nagdaliev

2.yeter be
söz-müzik: barış akarsu

3.ben
söz-müzik: barış akarsu

4.yalan dünya
söz-müzik. umut yıldız

5.ölüm
söz-müzik:umut yıldız

6.rapatma
söz-müzik:anonim, fuat saka

7.yaz demedin
söz-müzik:ercüneyt özdemir

8.vazgeçme
söz-müzik:boğaç gökmen

9.yazdan kalma
söz-müzik:gökçe dayanç

10.zümrüt-ü anka
söz-müzik:ayhan orhuntaş

11.adını çıkar deliye
söz-müzik:neşe açıken

albüm tanıtım konseri

5 ağustos 2006

yeni melek gösteri merkezi..

Yönetici Uyarısı: Mesaj düzeltilmiştir. Tamamı bold, italik, büyük karakterde ya da renkli yazmak Forum Kurallarına aykırıdır. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

ALTIN NOTA MÜZİK ÖDÜLLERİ

--------------------------------------------------------------------------------

İki milyona yakın oy kullanılan Türkiye Müzik Ödülleri Altın Nota 2005 sonuçları açıklandı. İşte Yılın en iyileri!!!

Bu yıl Turuncu Medya Grup tarafından hazırlanan Türkiye Müzik ödülleri Altın Nota 2005 organizasyonu bir çok Tv kanalını birbirine düşürmüştü.

Oylamalar internet ve sms yolu ile devam ederken aday sanatçıların bir Tv kanalı tarafından kliplerinin yayınlanmamaları tehdidi ile karşı karşıya kalmaları ortalığı fena halde karıştırmıştı.

Bu olaylar üzerine Aday sanatçıların zarar görmemesi için, Organizasyon şirketi TV kanalları ile yayın görüşmelerini durdurmuş, Ödül törenin yayın haklarını hiçbir kanala vermeme kararı almıştı.

Organizasyon şirketi oylamayı açıklama gününe kadar sürdürerek, Türkiye Müzik Ödüllerini devam ettirip bir yandan da rakip organizasyonun sonuçlanmasını beklemeye başladı.

Böylece hem aday sanatçılara kliplerinin yayınlanması tehdidi boşa çıkacak hem de organizasyonun önemi artacaktı.

Bu yıl Kral Tv’nin “Kral Tv video Müzik Ödülleri” gecesi fiyaskoya dönüşünce, Turuncu Medyanın haklarını elinde bulundurduğu “Türkiye Müzik Ödülleri”nin sonuçları daha büyük bir merakla beklenmeye başlanmıştı.

İşte Türkiye Müzik ödüllerinde yaklaşık 1,5 milyon’un üzerindeki internet ve sms oy sonucuna göre ödül kazanan adaylar…

Sonuçları ve ayrıntıları www.altinnota.com adli oylama sitesinden öğrenebilirsiniz..

TÜRKİYE MÜZİK ÖDÜLLERİ

ALTIN NOTA 2005 Ödül kazanan adaylar

En iyi kadın Pop-rock şarkıcısı

ŞEBNEM FERAH

En iyi erkek Pop-rock şarkıcısı

BARIŞ AKARSU

http://www.turuncutime.com/article_view.php?aid=3091

bence de elestirmeden önce bi düsünmek lazim...
yani tamam..bu adam yarismadan cikmis olabilir..belki cok da iyi olmayabilir bazilari icin..ama canli performansini görünce..duyunca..o kadar da kötü olmadigini göreceksiniz..
bir haluk veya bir murat olmadigi belli..bunu bilioruz..ama adam emek vermis...ve bence sarkilari da güzel olmus..bu isden zevk aldigini gördüm ben...önemli olan da bi isi severek yapmak degil mi?!...adam gönlünü vermis bu ise...o yüzden biraz saygi duyalim...

nef-i demiş ki:
k1v1L demiş ki:
yarışmadan çıkması dezavantajdı ama barışarocka çıkarak kenini avantajlı hale getirdi

ne avantaji ya
ben enson havadaki onlarca orta parmak hatirliyorum ve arka fon olarak yuhh sesleri

nasil bi avantaj bu?

o orta parmak kaldıran insanlardan biri oldugunu düşünerek şöyle diyebilirim sadece sizler gibi bir elin parmaklarını geçmeyen insanın orta parmagını kaldırması barış için hiç bir sey ifade etmedi.
Barış Akarsu'nun da ilk defa Barışarock gibi sahneye çıkan ismi lazım olmayan kişiler gibi sahneden hepinize küfür etmesi yada sahneden atılması yada ayakta durmayacak halde olması gerekıyordu değilmi...

Barış akarsu sonuna kadar Barışarock destekçisi olduğu için bütün etkinliklerine toplantılarına katıldığı için Taksimde orda burda açtıkları standlara gönüllü olarak gidip ordaki bütün herşeyle ilgilendiği için festival günü başka sahne alanlar gibi kenara cekılıp sadece içmeyip destek olduğu yardım ettiği için gönlünü yüreğini ortaya koyduğu için orta parmaklar kalktı galiba :twisted: İstersen birazda önce tepki verip dinledikten sonra ön yargılarını bir kenara bırakıp alkışlayıp tebrik edenleri konuşalım ne dersin :twisted:

Tabii Barışarock'un neden yapıldığını felsefesini bilmeyen oraya sadece laf olsun diye gelen üçbeş kişinin yaptığını genellemek çok kolay olsa gerek...

ozgurv demiş ki:
nef-i demiş ki:
k1v1L demiş ki:
yarışmadan çıkması dezavantajdı ama barışarocka çıkarak kenini avantajlı hale getirdi

ne avantaji ya
ben enson havadaki onlarca orta parmak hatirliyorum ve arka fon olarak yuhh sesleri

nasil bi avantaj bu?

o orta parmak kaldıran insanlardan biri oldugunu düşünerek şöyle diyebilirim sadece sizler gibi bir elin parmaklarını geçmeyen insanın orta parmagını kaldırması barış için hiç bir sey ifade etmedi.
Barış Akarsu'nun da ilk defa Barışarock gibi sahneye çıkan ismi lazım olmayan kişiler gibi sahneden hepinize küfür etmesi yada sahneden atılması yada ayakta durmayacak halde olması gerekıyordu değilmi...

Barış akarsu sonuna kadar Barışarock destekçisi olduğu için bütün etkinliklerine toplantılarına katıldığı için Taksimde orda burda açtıkları standlara gönüllü olarak gidip ordaki bütün herşeyle ilgilendiği için festival günü başka sahne alanlar gibi kenara cekılıp sadece içmeyip destek olduğu yardım ettiği için gönlünü yüreğini ortaya koyduğu için orta parmaklar kalktı galiba :twisted: İstersen birazda önce tepki verip dinledikten sonra ön yargılarını bir kenara bırakıp alkışlayıp tebrik edenleri konuşalım ne dersin :twisted:

Tabii Barışarock'un neden yapıldığını felsefesini bilmeyen oraya sadece laf olsun diye gelen üçbeş kişinin yaptığını genellemek çok kolay olsa gerek...

ekleyecek hiçbirşey yok!

Geri