Tolga Burkay

• Konuyu açan tamerwink
  • Başlangıç tarihi
T

tamerwink

Tolga Burkay mart sonunda çok sağlam bir rock albümle geliyormuş. Forumlarda konuşulmaya başlandı, demo kayıtlarını filan dinleyenler olmuş. Elinde demo kaydı olan varsa lütfen irtibata geçsin.

Albümde çalan birinden (Can Alper), sıkı bir albüm olacağını duydum... Ama işte böyle şeyler de belli olmuyor, albüm çıkıp da biz şarkıları dinleyene kadar banne abi :p

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Tolga Burkayı Ankaradayken dinliyorduk, İngilizce Türkçe cover yapıyordu o zaman.. istanbula kaptırdık, 5-6 senedir ses soluk çıkmıyordu. Bu albüm haberi balon değildir umarım.

Bir arkadaş bahsett,i dinlemiş bir parçasını çok sıkı dedi. Ayrıca ekşi sözlükte de bahsediliyor.. Göreceğiz bakalım... Ne kadar sek bir rock'mış..

Albüm nihayet çıkmış gerçekten! Bir üçleme var süper, ilk iki şarkıda Hiroşima ve Irak anlatılırken, Bilmediğim bir yerdeyim isminde ŞAHANE bir şarkıyla bitiyor. Bu şarkı uzun yıllar unutulmayacak bence

çıtır albüm

rock balad sound'unu en yorumlayan şahsiyet....
Tolga burkay...
evet,bu isim size çok yabancı veya çok tanıdık gelebilir ama yaptığı müzik sanki onu yıllardır tanıyormuşsunuz gibi bir izlenim verecek...

onu dinledğiniz’de belkide ilk defa rock sound’unun sizi başka diyarlara(hiroşima gibi) götürdüğünü farkedeceksiniz(dinleyen arkadaşlarımız hak vermişler) özelliklede albümün ‘‘bilmediğim bir yerdeyim’’ "1945 - dün" "demir kanatlılar-bugün" şarkılarında....

Eğer ‘‘ben müzik dinliyorum ve kalite istiyorum.’’diyorsanız bu albümü mutlaka arşivinize almalısınız...

Hoşkalın....
Erkan439

Tolga Burkay albüm sonrası ilk konserini Sabancı Üniversitesi 5. Bahar Şenliği'nde veriyor... Saat 17.30'da ;)

afis_small.jpg

Bugün Radikal Cumartesi ekinde çok güzel bir röportajı çıktı. Sokak müziği falan yapmış yurtdışında. :eek: Aynı sayfada Baba Zula röportajı da var ;) Güzel yani

Bir arkadaş tavsiye etmişti :"Tolga Burkay albüm çıkardı, takip et"
Kaliteli bir albüm.Sözleri insanın beyninde yankılanıyor.O kadar derin anlamlarla dolu ki..
Dinlenmesi gereken ender adamlardan Tolga Burkay..

Geri