Gitar Manyetikleri hakkında herşey (Genel)

artec HXBB köprü manyetiğini les paul gitarımın sap pozisyonuna taksam büyük bir hata etmiş olurmuyum? lütfen yardımcı olun, hatta ö.m. atın bana, saptaki artec alnico manyetik nerdeyse ses vermiyo :cry: ne olur yardımcı olun, bilen bir arkadaş ö.m. atsın bana...

Jackson Dk-2 gitarım icin, önerebilir misiniz? Tarzım Blues-Rock-Hard Rock tır, istediğim ton, karakterli, çok sert olmayan, sık aralıklı bir ton .Tavsiyelerinizi bekliyorum .

acil manyetik tavsiyesine ihtiyacım var arkadaşlar!!!!!!!!!!!!!!!

şimdi öncelikle köprü için lazım,durumumu açıklıyım;

genelde B ve C de çalıyorum kalın teller kullanıyorum daha modern metal türleri çalıyorum ama arada canım sıkılırsa trash tı heavy di onlarda oluyo ama genelde death ve metalcore fln.tavsiyelerinizi bekliyorum.

Gövdesi ıhlamur ağacından olan jackson professional series rr ex gitarıma köprüde sh8 invader takmıştım çok basslı geldi satıyorum manyetiği hatta sizce onun yerine ne taksam daha iyi thrash sound ı alırım örneğin pantera megadeth gibi?Şu ana kadar bana önerilenler TB-5 ve TB-6..

Gitarım 89 fender usa hm strat.hss diziliminde.köprüde di marzio super distortion,neck ve ortada fender single manyetikler var.köprüden orta manyetiğe geçtiğimde seste biraz düşme oluyor.Di mazio super distortion çok yüksek çıkışlı bir manyeitk sanırım.Ben bu düşmeyi ortadan kaldırmak için hem yüksek çıkışlı hem de cleanleri oldukça iyi verebilen bir manyetik istiyorum.
Ortaya cleanlerde akorları tane tane berrak sesle alabileceğim bir manetik önerisi istioyurm.Di marzio Fast track 2 çok mu saçma olur.
Neck manyetiğini clean için kullanmayacağım,drive2da bol mid'li bir manyetik düşünüyorum bu pozisyona.Malmsteenvari bir ton veren bir manyeitk olabirli.Di marzio dp217 yjm var sanırım,malmsteen'in kullandığı manyetik.

Neck---->,Di Marzio DP217
Mid------>Di marzio Fast track 2
Bridge---->Di Marzio Super Distortion ya da X2N
çok mu saçma bir dizilim olur.Ya da çıkış güçleri farklılığıdnan dolayı bir problem yaşar mıyım.Gitarın köprü manyetiğine push pull potans ile hum-single dönüşümü yapılabiliyor bu arada

cort evl z-2 agathis gövdeye sahip gitarıma emg hz h4 takmakla takmamak arasında kararsız kaldım, üstünde stoktan gelen powersound evl manyetikler var ama tonlar biraz bass kalıyor, ne dersiniz aranızda böyle bir modifiye yapan var mı?

Epi Les Paul Standard gitarıma manyetik modifiyesi yapmak istiyorum.

Köprü manyetiğim ile Stone Temple Pilots daki distortion tonları gibi

Sap da ise Classic Rock, Blues tonları almak istiyorum.

Sh4, Sh2n ile 59 set arasında kaldım fark nedir tam olarak? Vintage tonlardan hoşlanıyorum daha çok yardımcı olursanız sevinirim. Aslında Les Paul gitarların kendi tonu gayet istediğim gibi ama epi lerin stock manyetikleri yetersiz geliyor işte...

Slm arkadaşlar çok özürdileyerek bi sorum olacak manyetik bilgim iyi değildir.Di marzio larda özellikle arkasında kodunu belirleyen kısmı markalanmış değilde sticker la yazılmış olması gerçek bir di marzio olduğu anlamına gelirmi? Paylaşırsanız çok sevinirim...

jibbom demiş ki:
Slm arkadaşlar çok özürdileyerek bi sorum olacak manyetik bilgim iyi değildir.Di marzio larda özellikle arkasında kodunu belirleyen kısmı markalanmış değilde sticker la yazılmış olması gerçek bir di marzio olduğu anlamına gelirmi? Paylaşırsanız çok sevinirim...
benim bildiğim hepsinin arkasındaki metal taban kısımda baskı şeklinde yazılmış olması gerekir.etikete ne kadar güvenilirki çoğu eski manyetikte zaten kopup gidiyor.

arkadaşlar bc rich warlock bronze seri gitar aldım ama manyetiklerin üzerinde bc ric yazmıyor gitar ikinci el aldım daha sonra internette baktım aynı seri gitarların manyetikleri üzerinde bc rich yazıyor neden olabilir ???

Geri