nema(alternatif rock) - Ankara

slm arkadaslar!!!....
once sunu solemek ısıtyorum.nıye elestrı denılınce(muzıkal anlamda)hemen akord bozuk,surda yanlıs akor basıyon,detone oluyo denır anlamam...yani ben elestrl yapıyom;eger elestrı yapıyosam ben onlardan daha cok anlıyom,sunlara muzık nedır bı ogretım gıbı tavır takınlıyo.iste bu yuzdende surtusmeler meydana gelıyo...
ve son olarak yapıcı elestrılerı olan arkadaslara tesk ederız.

Forum kurallarını okuyunuz ve düzgün Türkçe kullanınız.--Yönetim

the_dawulcu demiş ki:
slm arkadaslar!!!....
once sunu solemek ısıtyorum.nıye elestrı denılınce(muzıkal anlamda)hemen akord bozuk,surda yanlıs akor basıyon,detone oluyo denır anlamam...yani ben elestrl yapıyom;eger elestrı yapıyosam ben onlardan daha cok anlıyom,sunlara muzık nedır bı ogretım gıbı tavır takınlıyo.iste bu yuzdende surtusmeler meydana gelıyo...
ve son olarak yapıcı elestrılerı olan arkadaslara tesk ederız[/img][/i]
ee napalım o zaman??
herkes bi farklı yada aynı eleştiri yazıyorsa nedeni vardır yermek için yapanlarda vardır ama sanoyırum forumunuzda o tiplere rastlamadım yapılan eleştirilerin hepsi yapıcıdır hangi açıdan anladığınıza bağlı adam sizi yerse de nolcak ki düşünün bi?

the_dawulcu demiş ki:
slm arkadaslar!!!....
ve son olarak yapıcı elestrılerı olan arkadaslara tesk ederız[/img][/i]

Eleştirilerin kötü olanları sana belki yapıcı olarak görünmüyor olabilir.Herkes nemayı beğenmek zorunda değil.Nema'da herkese kendini beğendirmek zorunda değil zaten.Beğenmeyen de gelip söylesin ki forumun bir anlamı kalsın.Eksikler ve beğenilmeyen yönlerin söylenmeside yapıcıdır ki eleştiri müzikal anlamda yapılmalıdır tabi.Ben dün derya kardeşimle tanıştım çok iyi insanmış :) Ne yani bunu mu yazayım foruma.Müziğinizi konuşmamız daha iyi değil mi?.beğensek de beğenmesek te :?:

elbette ki her eleştiri olumlu olmak zorunda değil ve de gerçekten yapıcı olunca bizim hoşumuza gidiyor ve de ona dikkat etmeye çalışıyoruz.Mesela besteleri dinleyip şurasına şu eklenebilir ya da şurası olmamış denir.Burada sanki bir kayıttaki hataya takılıp sürekli onun üstüne gidiliyor eğer bu yapıcı eleştiri ise saygı duyarız.Sadece onlara değil bizi seven sevmeyen herkese saygı duyarız...

NEMA sevgiyle kucaklar!!!

bence akortun bozuk olması gıbı elestırıler bır elestrı bıcımı degıl..elbette ki elestiri her zaman olumlu olacak dıye bı sey yok;hatta olumsuz olanı bızı daha dogru seylere yoneltecek..basta dedıgım gıbı sarkının ıcınden kıl ceker gıbı hata cekmek elestiri degıldır bence..genel olarak bı degerlendırme cok daha mantıklı ve cok daha yapıcı olur..

the_dawulcu demiş ki:
bence akortun bozuk olması gıbı elestırıler bır elestrı bıcımı degıl..elbette ki elestiri her zaman olumlu olacak dıye bı sey yok;hatta olumsuz olanı bızı daha dogru seylere yoneltecek..basta dedıgım gıbı sarkının ıcınden kıl ceker gıbı hata cekmek elestiri degıldır bence..genel olarak bı degerlendırme cok daha mantıklı ve cok daha yapıcı olur..
akor bozuksa diğer kayıtlarda akor üzerinde daha fazla durur arkadaşlar yapıcılığı budur işte anlamaya çalışmıyorsun heralde yermek amacım değil bunu herkes biliyor ne diyim başka??

sizleri ilk andac cafe konserinde dinledim inanın herkez gibi cok keyif alıp eğlendim..
cok sagolun agzınıza terinize saglık.
inşallah başka konserlerde yine karşılaşacagız..
iyi haberlerinizi duyacagıma inanıyorum..
yolunuz acık olsun.

yaa arkadaslar ben yine sizi dinleyeemdim :( fas_ondan sonra ewe gıtmek zorunda kaldim aglamak istiyorum zaten siz de oyle ortalarda yoktunuz herkese nemayı sordum ama kimse tanımıyoodu :p yani aradım ama bulamadım :) sizi cok yakında bulmak dilegiyle sevgiler mucx :p

reşit abi çok teşekkür ederiz biz de bi kaç ufak ayrıntı dışında çok memnun kaldık bizi dinleyen herkese çok teşekkür ederiz.Dİnleyemeyen arkadaşlarla da başka bir konserde görüşmek dileğiyle:)

canacanka-t demiş ki:
the_dawulcu demiş ki:
akor bozuksa diğer kayıtlarda akor üzerinde daha fazla durur arkadaşlar yapıcılığı budur işte anlamaya çalışmıyorsun heralde yermek amacım değil bunu herkes biliyor ne diyim başka??

Arkadasım soz konusu kayıtla ılgılı acıklama daha once yapılmıstır.. Artık akord konusunda soylenecek bı soz kalmamıstır..

SayGıyla kucakladıK....

spider_in_mud demiş ki:
yaa arkadaslar ben yine sizi dinleyeemdim :( fas_ondan sonra ewe gıtmek zorunda kaldim aglamak istiyorum zaten siz de oyle ortalarda yoktunuz herkese nemayı sordum ama kimse tanımıyoodu :p yani aradım ama bulamadım :) sizi cok yakında bulmak dilegiyle sevgiler mucx :p

Öncelikle ilgin için çok çok tşk ederiz.. bulamaman cok dogal kafile olarak yemek sefasındaydık :D en yakın zamanda bizi USAK rock fest te bulabılırsın :LOL:

arkadaslar oncelik sunu soyliim akor la akort farklı ıkı oldu galıba ortada bir anlam kargasası var ermanın yani dawulcumuzun demek istedigi akort konusunda akor degil elbette kulagına yanlıs akor geliyorsa bunun uzerinde duruuruz... elestiriler icin tesekkur ederiz nema olarak

ninex demiş ki:
arkadaslar oncelik sunu soyliim akor la akort farklı ıkı oldu galıba ortada bir anlam kargasası var ermanın yani dawulcumuzun demek istedigi akort konusunda akor degil elbette kulagına yanlıs akor geliyorsa bunun uzerinde duruuruz... elestiriler icin tesekkur ederiz nema olarak

allah askına kapansın dıyoruz su mevzuu artık :? :!: sureklı eskı kayıtlar hakkında yorum yapılıyor ama kımse yenı kayıtlar ıcın bısey soylemıyor??? acaba yenıler cok ıyı oldugu ıcınmı ''elestırılecek'' bısey yok?? yada akort bozuk olmadıgı ıcınmı yenı kayıtlar hakkında yorum yapılmıyor...... :!: :!: :?:

ozge90 demiş ki:
walla biz sizin şarkılarınızla büyüdük, onları kendimize baz aldık tek kelimeyle tek örnektinis sizler bizim için we hala da öylesiniz! 4 parçalık cdnizdeki coverlar da süperdi bu iki besteye ztn söylenjek laf yok..
sizi sewioruz nema, hep sewçes de kısacası...!

Valla hangi özgesin emin olamadım ama düşündügüm kişi isen sen bu okula geldıgınde onlar mezun olmuslardı valla baya bi guldurdun beni allah ta senı guldursun ne dıyım yanı..

bencede bu akor ya da akort muhabbeti bitmeli :!: artık çıkarın bu at gözlüklerini :!: elerleyin yapıcı olun :!: bence kaç tane grup varda sanki bi olayın üstüne gidiliyor anlam veremedim gerçekten ayrıca andaçda çok iyilerdi bence...

laserdance demiş ki:
bencede bu akor ya da akort muhabbeti bitmeli :!: artık çıkarın bu at gözlüklerini :!: elerleyin yapıcı olun :!: bence kaç tane grup varda sanki bi olayın üstüne gidiliyor anlam veremedim gerçekten ayrıca andaçda çok iyilerdi bence...

tşk ederiz.. :D :D

maskera88 demiş ki:
abiler abk olan ve kalıtelı bı gruba bass calmak ısteyen arkdaslar varmı.saglam bı grubz.valla baterıde ben 10 seneden beri,elektero cok saglamm 7 sene,classık de 12 ne dıyorsunz .msn adresımı verıyı[email protected]
arkadaşlar bu tür seyleri kurulu gruplarada dıılde serbest insanlara yapsanız bak bunlar kardes kardes müzik yapıyoolar hiç bozma bence öpücükler ........
MİDİ BOY NEMA:)

spider_in_mud demiş ki:
maskera88 demiş ki:
abiler abk olan ve kalıtelı bı gruba bass calmak ısteyen arkdaslar varmı.saglam bı grubz.valla baterıde ben 10 seneden beri,elektero cok saglamm 7 sene,classık de 12 ne dıyorsunz .msn adresımı verıyı[email protected]
arkadaşlar bu tür seyleri kurulu gruplarada dıılde serbest insanlara yapsanız bak bunlar kardes kardes müzik yapıyoolar hiç bozma bence öpücükler ........
MİDİ BOY NEMA:)

sana katılıyorum kurulu duzen konusunda da ya bu MIDI BOY NEMA ne oluyor alla askına???

Geri