Blackstar Ht-5r Head Ve Combo Modellerine Dikkat!

Ben zaten Antalya'da yaşıyorum. Antalya'yı bir kenara bırak bu ürünler memlekette hiç bir yerde yok. Deneyenlere sormaktan başka hiç bür çarem yok. Kargo işin cabası bahtımıza artık. İstanbul mevzularını Kerem ayarlıyor. Sonuç deneme şansım yok, ekipman hiç yok...

Sent from my iPad using Tapatalk HD

"Kerem'in desteği varsa endişeye mahal yok demektir"

Eyvallah sağolun hocam...

Genelde seçeneklerim arasında Mesa Boogie LoneStar ve Blackstar'ın bu bakmış olduğum modeli var. Hiç birisi burada yok yakın zamanda da gelmeye niyetleri yokmuş.

Genelde seçeneklerim arasında Mesa Boogie LoneStar ve Blackstar'ın bu bakmış olduğum modeli var. Hiç birisi burada yok yakın zamanda da gelmeye niyetleri yokmuş.

Lone Star nire S1 104 nire ilginc iki alternatif olmus :). Eger ayni tek bir amfi ustunde hot rodded Marshall crunch'i ve fender clean'leri istiyorsan ki herkes ister sanirim, Mesa Boogie Electra Dyne'a bakmani oneririm bence Mesa'nin en kral amfisi, ustundeki dugme sayisi da az canavar valla. Bu arada sadece alacagin amfiyi calisip calismadigi yonunde test icin degil ayni zamanda nasil tinladigini gormek icin de denemelisin bence selcukhero.

herkes şiir gibi yazmış eline sağlık da.. soğudum ya ben bu Blackstar dan bu ne rezillik arkadaş tamamen sıcak hava balonuymuş ultimate-guitar.com vs. siteler HT-5 için 9.5 not veriyor ulan efsane JCM800 8.9 not almış vicdansızlar.. neyse selzenişim çekik gözlü kardeşlere.. la az daha kaliteli bişey yapın. benim mantığım alıcaksın amfini en fazla lamba değişip çay içmeye servise gideceksin, ama arkadaş her alan bi uğramış DTL e.. benim de Digitech 2120 procssr ile DTL kapılarını aşındırmışlığım vardır pek sevişmeyiz.
neyse şimdi bir amfi alma arefesinde Blackstar HT Soloist-60 veya bir Marshall Jcm2000 Tsl601 hangisini seçeyim sesten vazgeçtim uzun ömürlü olsun kumarı sevmem haram ama bu da bize haram olmasın.. ;)

herkes şiir gibi yazmış eline sağlık da.. soğudum ya ben bu Blackstar dan bu ne rezillik arkadaş tamamen sıcak hava balonuymuş ultimate-guitar.com vs. siteler HT-5 için 9.5 not veriyor ulan efsane JCM800 8.9 not almış vicdansızlar.. neyse selzenişim çekik gözlü kardeşlere.. la az daha kaliteli bişey yapın. benim mantığım alıcaksın amfini en fazla lamba değişip çay içmeye servise gideceksin, ama arkadaş her alan bi uğramış DTL e.. benim de Digitech 2120 procssr ile DTL kapılarını aşındırmışlığım vardır pek sevişmeyiz.
neyse şimdi bir amfi alma arefesinde Blackstar HT Soloist-60 veya bir Marshall Jcm2000 Tsl601 hangisini seçeyim sesten vazgeçtim uzun ömürlü olsun kumarı sevmem haram ama bu da bize haram olmasın.. ;)
Her markanın değişik serilerinde bu tip hatalar olabiliyor. Marshall'ın üst serilerinden kaçında şişme, kısa sürede trafo yanma vs vs bir ton sorun olmuştu mesela (Yanlış hatırlamıyorsam JCM900 ya da 600 dü sanırım). Bu ibanezlerin nut vidalarından çatlaması, gibsonların headstocklarından kırılması gibi bir olay olarak bile bakılabilir. Burada Blackstar'ı savunmuyorum. Ht-5 i satalı çok oluyor. Elektronik malzemede olağan sıkıntılardır. Firmalar bunlardan ders alırlar. Buarada en büyük görev distribitör e düşüyor. Malı geitirp kar koyup satmak değil herşey, servis olayını adam gibi yapmalı.

Not mevuzusuna gelince ht-5(300$) ve jcm800(2500$) karşılaştırması "yuh" çektirir adama. Ama o notlar fiyat/performans olarak alınırsa 300$ lık bir amfiden bu kalitede tube high gain soundu almak 9.5 puanı hakediyor.

JCM 800 e oy veren yorum yazan kisiler ile HT-5 icin oy veren yorum yazanlar tahminimce epey farkli insanlardir azizim, JCM 800 bakan adamin belki diger opsiyonu 1959HW dir belki Soldano Hot Rod filandir, gider Nusr'et de 60 liralik biftek yer, puanlamasini da ona gore yapar, cakar 8.9'u, burnundan kil aldirmaz, arada iki bugday birasi cakti mi Mesa'ya ENGL'ye laf sokar, ihlamur agacindan gitar mi olur len basin gidin der, kucuklerini sevmez buyuklerini saymaz, verir veristirir mutlu mesut yasar butik pedal kullanmayan adamin anlini karislar.

Ben TSL 100 head den cok cektim, ucuz da bir amfi degildi sattim gitti ama elimde hala DSL 100 tutuyorum o tas gibi cikti yine de TSL'in sesini hasretle andigim zamanlar olur bir 35'lik Tekirdag acar dusunur dururum. Blackstar bu guvenilirlik sorununu(veya algisini diyelim) astigi vakit de kendi klasmaninda performans/fiyat oraniyla bence rakipsiz. Ben de yazliga gotururum diye alacaktim simdilik vaz caydik hatta ben alamiyorum diye hirs yaptim arkasindan cok konustum cok dedikosunu yaptim bu baslik altinda helallik vermedim ama Allah taksiratini affetsin derim... Ama tekrar ediyorum HT 100 kullandigim sure zarfinda gik demedi o yuzden HT 60'in sorunsuz cikma ihtimalini de dusunelim...

30 Eylül de Ht5r aldım, şu son bir haftadır ani ses kısılmaları yaşıyorum (daha önce de açıp kaparken sesler oluyordu o da son bi aydır). Burayı incelediğimde 2011 serilerinin olduğunu gördüm ve benimki de 2011 model çıktı. Arkadaki seri no 2011 ile başlıyor. Umarım mağdur etmezler ama şu an 2011 model satmaları bile miğde bulandırmaya yetiyor.

Telefonla aradım, 2.5 aylık ürün diyip tamire göndeririz dediler. 2011 modelini olduğunu nereden biliyorsunuz diye sordular, açıkladım. Bu işin sonu umarım iyi olur.

Amfiyi herhangi bir dore müzik'ten aldıysanız servis hizmetinizi DTL elektronik karşılayacak. Faturanız da mevcut ise sorun çıkmadan 1-2 haftalık bir süreçte arızanın giderileceğini düşünüyorum. Evet, sıfıra sıfır değişim yapılmıyor. Bunun için zorlayıp sıkıştırmak, gerekirse can sıkıcı diyaloglara girmek gerekir. Bu noktada hakkınızı açıkça belirten yasalara rağmen birçok firma bu "değişim" opsiyonundan kaçınıyor. Haliyle bence kasmaya değmez. Nihayetinde elektronik bir cihazdan bahsediyoruz, Türkiye'de değmez.

Bu arada; farklı bir mağazadan aldıysanız, ve servislik konusunda başka bir opsiyon sunuyorlarsa sonuç da değişebilir, hayırlısı diyelim.

Geri