Akın Eldes

Kafi albümünü yeni dinleyebildim. H2000'de canlı dinleme şansım olmuştu. Acaip uçuk bir müzik yapmış, ama çok hoş olmuş. En çok ta Hababam şarkısını beğendim. Bana Liquit Tension Experiment'ı andırdı albümün genel tarzı ve sound'u(Three minute Warning'lere özellikle)

Ilk çıktığı dönemde Trio Mrio' nun albümünü almıştım büyük bi heyecanla..Bi kere dinledim ve yaklaşık 1 yıl bi daha hiç dinlemedim.Sonra bi gün tekrar dinledim ve 3 ay boyunca araba kasetim olarak hiç çıkmadı teypten. Kafi albümüde öyle olacak sanırım benim için.

Not: Kafi'yi de çıktığı zaman aldım.
Dip Not: Araba kaseti dediğime bakmayın..Çok değerlidir araba kasetlerim.

mahcem akın eldes albümünü dinleyenlerden biriyim anlatiim izlenimimi.

selam sevgiler herkese. ben albümü edinenlerdenim çok başarılı buldum deneysel durumlar var öyle güzel birşey yapmışki o kadar gitar çalıp aslında çalmamak gibi. efektler var baya teknolojik esintiler. çok özgün buldum. keşke herkes tanısa bilse dinlese çok iyi sahneleri hakediyolar serdar öztop akın eldes gibi insanlar. mahceme katılıyorum destek olalım yapıcı eleştiri yapalım. önce müziği konuşalım. bir şeyleri dinlerken bana hitap etmesinin yanısıra verilen emeği de düşünerek dinliyorum ve hiç hoşuma gitmeyen şeylerde bile hayatta aklıma gelmicek ayrıntılar buluyorum müziği de güzel yapan bu ayrıntılar farklar ve kişisellik olsa gerek. bu insanlar sahnede değişik gözükebilirler sahne bambaşka birşey. yanlarına gidin konuşun çekinmeyin onlara değer verip müziklerini anlayarak dinlediğinizi ifade ederseniz mutlaka sizi dostları gibi kabul edeceklerdir, yorumlarınızı da onlarla paylaşın. (bunda hiç yanılmadım deneyimlerimden şu ana kadar) vakitleri varsa sizi geri çevirmezler konuşun sorun öğrenin böyle üstadlar kolay yetişmiyor gerçekten.

herkese hakettiği değeri verelim bizden de birileri G3 lerde wembleylerde babalarla takılsın bizde biraları alıp izlerken gurur duyalım.

türlü çıkmadı mı yahu ?

-akın eldes'in yeni albümü geldi mi ?
-akın... ne ???
-akın eldes...türlü..
-akın erdes?
-...(burada içimden bişiler sölüyorum arkadaşa)
-yokh daha çıkmamıştır...başka bişi verelim...

abi eskişehirde bu albümü bulabileceğim bi yer yokh... var mı ?????

groovecan demiş ki:
mahcem akın eldes albümünü dinleyenlerden biriyim anlatiim izlenimimi.

selam sevgiler herkese. ben albümü edinenlerdenim çok başarılı buldum deneysel durumlar var öyle güzel birşey yapmışki o kadar gitar çalıp aslında çalmamak gibi. efektler var baya teknolojik esintiler. çok özgün buldum. keşke herkes tanısa bilse dinlese çok iyi sahneleri hakediyolar serdar öztop akın eldes gibi insanlar. mahceme katılıyorum destek olalım yapıcı eleştiri yapalım. önce müziği konuşalım. bir şeyleri dinlerken bana hitap etmesinin yanısıra verilen emeği de düşünerek dinliyorum ve hiç hoşuma gitmeyen şeylerde bile hayatta aklıma gelmicek ayrıntılar buluyorum müziği de güzel yapan bu ayrıntılar farklar ve kişisellik olsa gerek. bu insanlar sahnede değişik gözükebilirler sahne bambaşka birşey. yanlarına gidin konuşun çekinmeyin onlara değer verip müziklerini anlayarak dinlediğinizi ifade ederseniz mutlaka sizi dostları gibi kabul edeceklerdir, yorumlarınızı da onlarla paylaşın. (bunda hiç yanılmadım deneyimlerimden şu ana kadar) vakitleri varsa sizi geri çevirmezler konuşun sorun öğrenin böyle üstadlar kolay yetişmiyor gerçekten.

herkese hakettiği değeri verelim bizden de birileri G3 lerde wembleylerde babalarla takılsın bizde biraları alıp izlerken gurur duyalım.

aslında albümü almayı düşünmüyodum ama bunu okuduktan sonra kesin kararlıyım alıcam

Demirhan demiş ki:
ben kişisel lüksümü kullanmak istiyorum : ) ve şunu söyleme cüretini göstereceğim... Akın'ın biraz kızdırılmaya ihtiyacı var... kızdığı zaman ne kadar saldırgan (ve çekici) olabilir biliyorum. İçinde aslında çok saldırgan bir insandır fikrimce (gördüm). Ve şu an elinde bulundurduğu teknikle bunu çekinmeden ortaya koysa (yani araya fikri engeller koymasa) hepimizi mahvederdi diye düşünüyorum, ve bekliyorum. Kalite her zaman nezaket değil... Saldır Akın derim ben... Selamlarımı da gönderiyorum. Umarım okuyordur.

demirhan, sen, akin ve melih'in fi tarihinde (10+ yil) bilsak'ta verdigi bir konseri hatirliyorum. (hatta belki video kayitlari hala murad ertel'de vardir o konserin.) orada akin bir wahwah ile (aklimda morley kalmis) 8-10 dakikalik dogaçlama bir solo çalmisti. soundscapes'i duydugumda çok yerde "aha akin" demistim.

ben de bekliyorum! :)

Ohhh!Ohhh!Ohhh!Aman da aman yıldızlar geçidine dönmüş bu başlık;bir yanda Mahcem abim,bir yanda Levent abim,diğer bir yanda Demirhan abi ve diğer bir tarafta da Vecdi abi...Böyle bir başlığa yazmak güzel oluyor an itibariyle benim için.Akın abinin albümünü bugün aldım,akabinde yollarda kaldım.Oysa,sadece bir sözlük alacağım diye çıkmıştım.Yolda canım Türlü çekti,uzun zamandan beri de çekiyordu;özellikle de Akın abininkini.Albümün üç parçasını dinleyebildim henüz;ama,gerek müzik olsun,gerek Türlü sosu vokalleri değerli abi ve ablalarımın harikulade ve ruh bahçelerini çınlatan cinsten olmuş insanın.İnanın bir görseniz o bahçeleri :!: Değerli hissiyatlardan olma ağaçların yaprakların gözlerinden Akın abinin müziğininden yansıyan ışınsı notalar ve özgünlüğün nameleriyle yeni yeni melekler türüyor ortama.Şeffaf,pembe ve nice gönülçelen renklerde,yaratıcının paletinden,o güzel bahçelerde...O bahçeler ki üreten ve yaratan insanoğlunun içi ve besteleriyle şiirleri,sessiz de olsa.Dinleyin,sessizce;ne bir kitap okuyun dinlerken,ne de birşeyler atıştırın;o ruh bahçelerine tozlu raflarında unutulmuş kanatlarıyla dalın ömrünüzün,dans etmek için o güzelim huri ve meleklerle...

Serdar abiye gelince;15 yaşımda eleştiriyordum,bu adam ne biçim giyiniyor diye,o zaman takıntılarım vardı(Buluğ Çağı Sendromu :p )
Sonra,müziğini duydum,keyif aldım,o güzelim notalarına içimden sözcükler yazdım,kalbimden ve içine alabildiği TÜM'den...17 yaşımdayım şimdi;arkadaşlarım hala eleştiriyor kimilerini.Yok o böyle giyiniyor,yok şu şucu,yok ebesinin ecesi bilmem kimmiş de o güzel müzik yapmıyormuş zaten,şeffaf ve saf değilmiş...Peh!Peh!
Affedersiniz ama biz doğmadan önce soluk renkli denizlerde yolumuzu ararken bu adamlar yollarının yarısını bizim için ve kendileri adına katetmişlerdi...Hiçbir zaman önyargı taşımamak lazım Türlü'me kaçan bir sinek gibi;iğrenç ve bilmem kaç gözü olduğundan (!) etrafını göremeyen...Aslında hiçkimseye hitap da etmeyen ;) Adamlar insan ve ötesini icra ediyorlar notalarda ve sözlerde sadece.Gerisi zaten biziz :oops:
İşte bu sözlerimin bu başlıktaki daha önceki tartışmalara gönderdiği hiçbir mesaj,ettiği hiçbir ima ve ben de burda olayım kaygısı yoktur.
Müzik bu :!: Dinlenir,sevilir,tekrar elden geçer,kendi kendini bir hücre gibi üretir.Unutmayın ki çoğu şairde aynı sözlerle farklı eserler ve farklı sözlerle aynı eserler bırakmışlardır ardlarında.Kimi belirtmiştir de tırnak içine alıp bazı sözlerin sahibini.Kimi yerlerde müzisyenlerde bunu yapar;belki albüm kartonetlerinde değil ama kendi üslub ve özgünlükleriyle bezenen eserlerinde belirtirler bunu;''Bakın:bu müzisyenin şusu ve busu bana bunu yaptırdı'' gibisinden,sadece ve sadece müziklerleriyle...

Sevgi ve saygılarımla...

Kafi albümünü bulamıyorum ama Türlü isimli albümünü buldum geçenlerde ama beni tatmin etmedi açıkçası blues e yakın bir saund düşünmüş ama gitarlar çok sönük kalmış ..

Ben türlü yüde dinledim ama çok fazla beğenmedim. Sanki plak şirketleri biraz daha baskın çıkmış gibi(ki kafi albümünü alın, orada başından geçenleri anlatıyor. O zaman ne demek istediğimi anlarsınız)
Kafi albümü tek kelime ile müthişti. Kullanım şeklini de sunayım :)
1-kendinizle başbaşa kalın
2- ortamda mum veya loş ışık olsun
3-veee derin düşüncelere dalın!

Taniyan arkadaslara bir sey sormak istiyorum,

Bir roportajinda "virtuozler hakkinda ne dusunuyorsunuz" tarzinda bir soruya "malmsteen ,satriani gibi adamlara sporcu olarak bakiyorum ,muzisyen deil"

gibi bir lafi vardi, ordan ufak bir kil olmuslugum var adama,...:)
Tamam Malmsteen i anladik ama Satriani gibi duygunun cok onplanda oldugu super bir virtuoze camur atmak nedir???,...
Yakin dallarda muzik yapan ve Satrianiyi bu sekilde elestiren gordugum ilk ciddi muzisyen!?
---
Nedir sizce yani gaflet halinde mi soylenmis bir soz mudur?,...
(BlueJean arsivinde mevcut halen roportaj nette,...)

Bu arada Akin Eldesi i fazla dinlemisligim yok, yakin zamanda dinlemeye calisacam,

lerevenoir demiş ki:
gerçi bu akşam herkese saydırıyorum ama, adam gibi adam, müzisyen gibi müzisyen olunca, susmak gerekiyor. saygımız sonsuz...
canim barisarock yemeginde ogluyla gelmisti ya akin abi cocuk kola iciyordu sonra millet kola icen pusttur diye tempo tutunca hem kolasini icip hemde kola icen pusttur diye tempo tutmustu safim ehehe

yeah yeah life is good:)

Akın Eldes bence çok başarılı bir müzisyen ve gitarist, ayrıca Türlü albümündeki parçalar harika! Türlü albümündeki favori şarkılarım, albüme adını veren "türlü" ve "ardından". "Eklektik oyun havası" sı da çok ilginç bi çalışma olmuş, beğendim :) Kafi albümünden daha güzel bir albüm olmuş Türlü, bu sanatçıda gelişme görüyorum :p Şarkılarıyla tanışalı 3 ay olmasına rağmen örnek aldığım birkaç gitaristin arasına girdi.

Geri