Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

güzelmiş. reissue gibi ama köprü pickup ring alçak sanki? inlayler de biraz daha sarı oluyor sanki rilerde. kafam karıştı. nedir bu gitar?
Alçak değil aslında. Fotoğrafta öyle görünmüş. Gitar Reissue değil Traditional. Deliksiz olan modellerden. Reissue'ların inlayleri ismini şu an hatırlamadığım plastik benzeri bir malzemeden yapılıyor. Bunda ise gerçek mother of pearl'den yapılma inlayler. O yüzden biraz daha parlak duruyor.

Bu bebek aileye yeni katıldı. Çok çok çok uygun bir fiyata ikinci el aldım. Neredeyse hiç kullanılmamış gibi. Les Paul'e çok güzel bir alternatif. Çalımı da oldukça keyifli. 🥃🥃🥃

Bonus: Aldıktan sonra evde temizlik - bakım yaparken manyetiklerine bakayım dedim ve bingo! Üzerinden Gibson manyetik seti çıktı 😄😄😄
PSX_20200327_131936.webp

PSX_20200327_132037.webp

Bu bebek aileye yeni katıldı. Çok çok çok uygun bir fiyata ikinci el aldım. Neredeyse hiç kullanılmamış gibi. Les Paul'e çok güzel bir alternatif. Çalımı da oldukça keyifli. 🥃🥃🥃

Bonus: Aldıktan sonra evde temizlik - bakım yaparken manyetiklerine bakayım dedim ve bingo! Üzerinden Gibson manyetik seti çıktı 😄😄😄
136338 eklentisini görüntüle
136339 eklentisini görüntüle
Güle güle kullanın. Bu şans umarım bana da denk gelir. 😀

Hocam bu arada cahilliğimden dolayı soruyorum ama, manyetikleri eski sahibi mi taktırmış, yoksa Epiphone gitarlarda böyle bir ihtimal var mı?
Manyetiklerden eski sahibinin de haberi yok. O da ikinci el almış gitarı birkaç ay önce ama neredeyse hiç kullanılmamış kondisyonda. Bir nevi piyango oldu benim için. Hollowbody Epi'lerde benim bildiğim fabrika çıkışı Gibson manyetik hiçbir modelde gelmiyor. Bendeki gitarda manyetikler gitarın ilk sahibi tarafından takılmış sanırım.

Manyetiklerden eski sahibinin de haberi yok. O da ikinci el almış gitarı birkaç ay önce ama neredeyse hiç kullanılmamış kondisyonda. Bir nevi piyango oldu benim için. Hollowbody Epi'lerde benim bildiğim fabrika çıkışı Gibson manyetik hiçbir modelde gelmiyor. Bendeki gitarda manyetikler gitarın ilk sahibi tarafından takılmış sanırım.
Cevabınız için çok minnettarım. Şöyle bir şey olur mu mesela, bir epiphone gitardan gibson manyetiklerinin çıkması? Kendimi bu ihtimale karşı inandırmalı mıyım? 🙂

Bi kac model Epiphone'da aslında Gibson manyetiği stok olarak geliyor ama bu model onlardan biri değil. 🙂 Genelde üst modellerde ve Japon Epilerde karşılaşılabilir.
Japan nereden bulacağım hocam 🙂. Belki kırık bir gibson bulursam ucuza yaptırıp alırım. Hatta bir ara sahibinden'de vardı gördüyseniz. 2000₺ Gibson SG. Saptan kırıktı, yaptırılış ama sap ayarı yapılamıyordu. Aklım onda kalmıştı. 😀

Geri